Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі №130 бұйрығына 4-қосымша
ШҚО ББ Глубокое ауданы бойынша
білім бөлімінің «№1 Предгорное
орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні |
Кажиекберова А.Ж. |
|
Күні |
17.11.2025 ж. |
|
Сынып |
Қатысушылар саны: 7 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді косу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Бөлімдері бірдей, әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Бөлімдері бірдей, әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындайды. Кейбір оқушылар: Бөлімдері бірдей, әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды есептер шығаруда қолданады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 минут |
Ұйымдастыру сәті: Амандасу, оқушыларды түгелдеу. Психологиялық ахуал: «Гүл шоқтары» Топқа бөлу: «Таңда да, танып біл» «Рух» және «Зерде» топтары Мұғалім сабақтың мақсатын, барысын айтады. Үй жұмысын тексеру: №521 Үйге берілген есептің жауабы экраннан көрсетеді. Бағалау парақтарын таратады. |
Оқушылар амандасады, гүл шоқтарын жинайды.Топқа бөлінеді.Топ басшысын таңдайды.Үй тапсырмасы бойынша бір-бірін тексереді. Бағалайды.Бағалау парағын толтырады. |
ҚБ:Бас бармақ арқылы бір-бірін
б |
Презентация Оқулық |
|
Негізгі бөлім |
Өткен тақырыпты қайталау: Genially платформасында практикалық Quiz. https://view.genially.com/691871257b27ff6e8817d864/interactive-content-practical-quiz Топпен жұмыс: «Квест ойыны», «Біз детективпіз!»
Ойында 5 тапсырма, әр тапсырманың Есепте: 1 - 5/7 Дескриптор: Білім алушы - натурал саннан дұрыс бөлшекті азайтады; Есепте: 3/4 + 5/6 Дескриптор: Білім алушы - бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді қосады; Теңдеуді аяқтап, шешімін табыңдар. Дескриптор: Білім алушы - бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді қосады; - теңдеудің шешімін табады. Сергіту сәті: «Қайталанбайтын қадам», «Тәтті тәжірибе» Ұзындығы 1 м жіптен 19/20 м кесіп алынды. Кесілген жіптің бөлігі қалған бөлігінен неше метрге артық? Дескриптор: Білім алушы - өрнек құрастырады; - азайтуды орындайды; - сұраққа жауап береді. Теңдеуді шешіңдер: a + 3/8 = 5/6 Дескриптор: Білім алушы - белгісіз қосылғышты табады; - бөлімдері әртүрлі бөлшектерде қосады; -теңдеудің шешімін табады. Мұғалім бағыт-бағдар беріп отырады. Сабақты бекіту: «Гексагон» әдісі. |
Әр топтан оқушылар кезекпен шығып, экраннан дұрыс жауапты таңдайды.
Оқушылар топпен квест ойынындағы есептерді шешеді, ойын шарттарын орындайды.
Ноутбукпен жұмыс жасайды.
Дескрипторларды қолданады.
Әр қадам сайын оқушылар бағалау парағын толтырып отырады.
Сәйкестендіреді |
ҚБ:Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау ҚБ: Мадақтау
ҚБ: Мадақтау |
|
|
Сабақтың соңы 1 минут |
Үй тапсырмасын беру: 180 бет №522 Кері байланыс: «Қазақша робот» |
Күнделікке үй жұмысын жазады. Бағалау парақтарын толтырып, өткізеді. Кері байланыс береді. |
|
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жай бөлшектерді косу және азайту. 5 сынып.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі №130 бұйрығына 4-қосымша
ШҚО ББ Глубокое ауданы бойынша
білім бөлімінің «№1 Предгорное
орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні |
Кажиекберова А.Ж. |
|
Күні |
17.11.2025 ж. |
|
Сынып |
Қатысушылар саны: 7 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді косу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Бөлімдері бірдей, әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Бөлімдері бірдей, әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындайды. Кейбір оқушылар: Бөлімдері бірдей, әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды есептер шығаруда қолданады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 минут |
Ұйымдастыру сәті: Амандасу, оқушыларды түгелдеу. Психологиялық ахуал: «Гүл шоқтары» Топқа бөлу: «Таңда да, танып біл» «Рух» және «Зерде» топтары Мұғалім сабақтың мақсатын, барысын айтады. Үй жұмысын тексеру: №521 Үйге берілген есептің жауабы экраннан көрсетеді. Бағалау парақтарын таратады. |
Оқушылар амандасады, гүл шоқтарын жинайды.Топқа бөлінеді.Топ басшысын таңдайды.Үй тапсырмасы бойынша бір-бірін тексереді. Бағалайды.Бағалау парағын толтырады. |
ҚБ:Бас бармақ арқылы бір-бірін
б |
Презентация Оқулық |
|
Негізгі бөлім |
Өткен тақырыпты қайталау: Genially платформасында практикалық Quiz. https://view.genially.com/691871257b27ff6e8817d864/interactive-content-practical-quiz Топпен жұмыс: «Квест ойыны», «Біз детективпіз!»
Ойында 5 тапсырма, әр тапсырманың Есепте: 1 - 5/7 Дескриптор: Білім алушы - натурал саннан дұрыс бөлшекті азайтады; Есепте: 3/4 + 5/6 Дескриптор: Білім алушы - бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді қосады; Теңдеуді аяқтап, шешімін табыңдар. Дескриптор: Білім алушы - бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді қосады; - теңдеудің шешімін табады. Сергіту сәті: «Қайталанбайтын қадам», «Тәтті тәжірибе» Ұзындығы 1 м жіптен 19/20 м кесіп алынды. Кесілген жіптің бөлігі қалған бөлігінен неше метрге артық? Дескриптор: Білім алушы - өрнек құрастырады; - азайтуды орындайды; - сұраққа жауап береді. Теңдеуді шешіңдер: a + 3/8 = 5/6 Дескриптор: Білім алушы - белгісіз қосылғышты табады; - бөлімдері әртүрлі бөлшектерде қосады; -теңдеудің шешімін табады. Мұғалім бағыт-бағдар беріп отырады. Сабақты бекіту: «Гексагон» әдісі. |
Әр топтан оқушылар кезекпен шығып, экраннан дұрыс жауапты таңдайды.
Оқушылар топпен квест ойынындағы есептерді шешеді, ойын шарттарын орындайды.
Ноутбукпен жұмыс жасайды.
Дескрипторларды қолданады.
Әр қадам сайын оқушылар бағалау парағын толтырып отырады.
Сәйкестендіреді |
ҚБ:Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау ҚБ: Мадақтау
ҚБ: Мадақтау |
|
|
Сабақтың соңы 1 минут |
Үй тапсырмасын беру: 180 бет №522 Кері байланыс: «Қазақша робот» |
Күнделікке үй жұмысын жазады. Бағалау парақтарын толтырып, өткізеді. Кері байланыс береді. |
|
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз




