|
Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Молдаханова Меруерт Нұрманқызы |
|
Күні: |
14.11.23 |
|
Сыныбы:5д |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар: - бөлімдері бірдей және бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін біледі; - жай бөлшектермен арифметикалық амалдар орындай алады; -жай бөлшектері бар мәтін есептерді шығара алады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Ұйымдастыру бөлімі Оқушылардың зейінін шоғырландыру, амандасу, түгендеу. 2. Топқа бөлу. 3.Үй жұмысын "Өз-өзін тексеру" әдісі бойынша тексеру. Әр топтан бір оқушыны таңдалып үй тапсырмасы сұралады. Жауабы интербелсенді тақтада слайдпен көрсетіледі. Сол арқылы оқушылар жауаптарын тексереді. |
Оқушылар амандасады. Топқа бөлінеді. Оқушылар «+», «-» арқылы өз-өздерін тексереді |
“Смарт сағат” әдісімен өзің бағалайды. Барлық дұрыс орындалған тапсырма үшін-1 балл. Қате орындалған тапсырма үшін – 0 балл. |
Интербелсенді тақта Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Естеріңе түсіріңдер!
Топтық жұмыс. «Ноутбук» әдісі. I топ:
II топ:
III топ:
IV топ:
Дескриптор: - бөлімдері бірдей бөлшекті ортақ бөлімге келтіреді; - бөлімдері әртүрлі бөлшекті ортақ бөлімге келтіреді; - теңдеуді шешеді. Жеке жұмыс. № 510 есеп Амалдарды орыңдаңдар:
Жауабы:
4)
Дескриптор: - бірінші жақша ішіндегі бөлшекті ортақ бөлімге келтіреді; - бөлімдері әртүрлі бөлшекті ортақ бөлімге келтіреді; - бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады.
Топтық жұмыс. «Бургер» әдісі.
- бөлімдері бірдей бөлшектерді қосады, - кестені толтырады. Жеке жұмыс. «Боулинг әдісі»
|
Оқушылар сұраққа жауап береді. Формуланы еске түсіреді.
Топтарға ноутбукте тапсырмалар беріледі, оқушылар дескрипторге қарап орындайды.
Оқушы оқулықта берілген тапсырманы дескрипторге қарап орындайды (дескриптор интерактивті тақтада көрсетіліп тұрады)
Берілген тапсырмалар бойынша оқушылар бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда олардың алымдарын қосып, алым етіп жазып, сол бөлімнің өзің қалдырады.
Оқушылар интербелсенді тақтаға қарап сұраққа жауап береді. |
Мадақтау сөз «Жарайсың! Жақсы! Талпын! Өте жақсы!»
Оқушылар алдыңдағы бағалау парағы арқылы өзің бағалайды: Барлығы дұрыс-3б 2 қателік бар-2б 2-ден көп қателік бар- 1б Барлығы қате -0б
Оқушылар «Смарт сағат» бағалау парағы арқылы өзің бағалайды: Барлығы дұрыс-3 б 2 қателік бар-2б 2-ден көп қателік бар- 1б
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар
қолдану
Педагогтің
аты-жөні: Молдаханова Меруерт
Нұрманқызы Күні: 14.11.23 Сыныбы:5д Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы:
Жай бөлшектерді
қосу және азайту Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты
5.1.2.17
бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды
орындау;
5.1.2.18
бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды
орындау; Сабақтың
мақсаты: Оқушылар: -
бөлімдері бірдей және бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және
азайту алгоритмін біледі; - жай
бөлшектермен арифметикалық амалдар орындай
алады;
-жай
бөлшектері бар мәтін есептерді шығара
алады;
Сабақтың
барысы: Сабақ
кезеңі/ Уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы
5 минут 1. Ұйымдастыру
бөлімі Оқушылардың зейінін
шоғырландыру, амандасу,
түгендеу. 2.
Топқа
бөлу. 3.Үй
жұмысын "Өз-өзін
тексеру" әдісі бойынша тексеру. Әр
топтан бір оқушыны таңдалып үй тапсырмасы сұралады. Жауабы
интербелсенді тақтада слайдпен көрсетіледі. Сол арқылы оқушылар
жауаптарын тексереді.
Оқушылар
амандасады.
Топқа
бөлінеді. Оқушылар «+», «-» арқылы
өз-өздерін тексереді
“Смарт сағат”
әдісімен өзің бағалайды.
Барлық дұрыс
орындалған тапсырма үшін-1
балл.
Қате орындалған
тапсырма үшін – 0 балл.
Интербелсенді
тақта
Слайд Сабақтың
ортасы 35 минут Естеріңе
түсіріңдер! Бөлімдері бірдей бөлшектерді
қалай қосамыз? Мысал
келтіріңдер. Бөлімдері бірдей бөлшектерді
қалай азайтамыз? Мысал
келтіріңдер. Топтық
жұмыс. «Ноутбук»
әдісі. I
топ: II
топ: III топ: IV
топ: Дескриптор: - бөлімдері бірдей бөлшекті
ортақ бөлімге келтіреді; - бөлімдері әртүрлі бөлшекті
ортақ бөлімге келтіреді; - теңдеуді
шешеді. Жеке
жұмыс. № 510
есеп Амалдарды
орыңдаңдар: Жауабы:
4)
Дескриптор:
- бірінші жақша
ішіндегі бөлшекті ортақ бөлімге
келтіреді;
- бөлімдері әртүрлі
бөлшекті ортақ бөлімге
келтіреді;
- бұрыс бөлшекті
аралас санға айналдырады.
Топтық
жұмыс.
«Бургер»
әдісі. +
- бөлімдері бірдей
бөлшектерді қосады,
- кестені
толтырады.
Жеке
жұмыс.
«Боулинг
әдісі»
Оқушылар сұраққа жауап береді.
Формуланы еске
түсіреді.
Топтарға ноутбукте тапсырмалар
беріледі, оқушылар дескрипторге қарап
орындайды.
Оқушы оқулықта берілген
тапсырманы дескрипторге қарап орындайды (дескриптор интерактивті
тақтада көрсетіліп
тұрады)
Берілген тапсырмалар бойынша
оқушылар бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда олардың алымдарын
қосып, алым етіп жазып, сол бөлімнің өзің
қалдырады.
Оқушылар
интербелсенді тақтаға қарап сұраққа жауап
береді.
Мадақтау
сөз
«Жарайсың! Жақсы!
Талпын! Өте жақсы!»
Оқушылар
алдыңдағы бағалау парағы арқылы өзің
бағалайды: Барлығы
дұрыс-3б
2 қателік
бар-2б
2-ден көп қателік
бар- 1б
Барлығы қате
-0б
Оқушылар «Смарт
сағат» бағалау парағы арқылы өзің
бағалайды: Барлығы дұрыс-3
б
2 қателік
бар-2б
2-ден көп қателік
бар- 1б
|














5)
6) 


























