«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ Математика 5 сынып Тексерілді:________________
-
Бөлімі:Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Мектеп: «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ
Мұғалімнің аты-жөні:
Сындирбаев Төлеген Төрегалиевич
Күні: 15.11.2024
Пәні: Математика
Сынып: 5 «В»
Қатысқан оқушы саны:
Қатыспаған оқушы саны:
Сабақтың тақырыбы:
Жай бөлшектерді қосу және азайту
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
5.1.2.17
бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
5.1.2.18
бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
Сабақтың мақсаты
бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау, бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Басы
5 минут
Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл» Бөлшек сандардың әртүрлі берілуі бойынша 5 топқа бөлінеді.



Бөлімдері бірдей бөлшектер ді қалай қосуға болады?
1 ұпай
Топқа бөлуге арналған таратпа қағаздар
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу
10 минут
Тапсырма №1

Оқушылар топпен тапсырмаларды орындайды.
Бөлімдері әртүрлі бөлшектер ді қалай қосу және азайтуға болады?
1 ұпай
Интернет ресурстарын қолдану, www.bilimland.kz, twig-bilim.kz, www.itest.kz мүмкіндіктерін пайдалану.
Топпен жұмыс
10 минут
Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді азайтқанда азай-ғыштың алымынан азайтқыштың алымын азайты алым етіп жазып, сол бөлімнің өзін қалдыру керек.
Тапсырма №2

Оқушылар топпен тапсырмаларды орындайды.
Бөлімдері бірдей бөлшектер ді қалай қосу және азайтуға біледі?
3 ұпай
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-ortaq-bolimge-keltiru
Жеке жұмыс
10 минут
Сабақты бекіту:
Тапсырма №3



Тапсырма №4



Оқулықпен жұмыс №523-№525
Оқушылар оқулықтан есептерді орындайды

Қорытынды тест
Сабақ мақсаты қайталанып, оқушыларға тест беру арқылы қорытындыланады. Тест 8 сұрақтан тұрады.
Тест тапсырмасын оқушылар bilimland.kz бетінде орындап, жауабын тексереді.
Бөлімдері әртүрлі бөлшектер ді қалай қосу және азайтуға біледі?
3 ұпай
Бағалау критерийі
Дискрипторлар
Ұпай
Бөлшектің ЕКОЕ дұрыс тапты
1
Бөлшекті ең кіші ортақ бөлімге дұрыс келтірді
1
Бөлшекті қосуды дұрыс орындады
1
Бөлшекті қысқартуды дұрыс орындады
1
Бөлімдері әртүрлі бөлшектер ді қалай қосу және азайтуға біледі?
3 ұпай
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-azajtu
Соңы
5 минут
Сабақты қорытындылап, рефлексия жүргізу.
Күн - мен бәрiн түcіндім
Бұлтты күн - түcіндім, бiрақ ...
Жaңбыр - мағaн әлi де көмeк қажет.

Үйге тапсырма: № 531
Кері байланыс:Мен бәрін түсіндім
Мен орындай аламын
Мен келесілерді түсінбедім
Маған орындауға қиын
9–10 ұпай: «Жарайсың! Тақырыпты жақсы меңгергендігіңді көрсеттің».
7–8 ұпай: «Жоғары нәтижеге жетуге жақындадың, ұмтылуға тырыс!»
5–6 ұпай: «Досыңнан не мұғалімнен көмек сұрауды ұсынамын»
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|









жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жай бөлшектерді қосу және азайту" 5 сынып математика
Ашық сабақ "Жай бөлшектерді қосу және азайту" 5 сынып математика
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ Математика 5 сынып Тексерілді:________________
-
Бөлімі:Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Мектеп: «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ
Мұғалімнің аты-жөні:
Сындирбаев Төлеген Төрегалиевич
Күні: 15.11.2024
Пәні: Математика
Сынып: 5 «В»
Қатысқан оқушы саны:
Қатыспаған оқушы саны:
Сабақтың тақырыбы:
Жай бөлшектерді қосу және азайту
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
5.1.2.17
бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
5.1.2.18
бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
Сабақтың мақсаты
бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау, бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Басы
5 минут
Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл» Бөлшек сандардың әртүрлі берілуі бойынша 5 топқа бөлінеді.



Бөлімдері бірдей бөлшектер ді қалай қосуға болады?
1 ұпай
Топқа бөлуге арналған таратпа қағаздар
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу
10 минут
Тапсырма №1

Оқушылар топпен тапсырмаларды орындайды.
Бөлімдері әртүрлі бөлшектер ді қалай қосу және азайтуға болады?
1 ұпай
Интернет ресурстарын қолдану, www.bilimland.kz, twig-bilim.kz, www.itest.kz мүмкіндіктерін пайдалану.
Топпен жұмыс
10 минут
Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді азайтқанда азай-ғыштың алымынан азайтқыштың алымын азайты алым етіп жазып, сол бөлімнің өзін қалдыру керек.
Тапсырма №2

Оқушылар топпен тапсырмаларды орындайды.
Бөлімдері бірдей бөлшектер ді қалай қосу және азайтуға біледі?
3 ұпай
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-ortaq-bolimge-keltiru
Жеке жұмыс
10 минут
Сабақты бекіту:
Тапсырма №3



Тапсырма №4



Оқулықпен жұмыс №523-№525
Оқушылар оқулықтан есептерді орындайды

Қорытынды тест
Сабақ мақсаты қайталанып, оқушыларға тест беру арқылы қорытындыланады. Тест 8 сұрақтан тұрады.
Тест тапсырмасын оқушылар bilimland.kz бетінде орындап, жауабын тексереді.
Бөлімдері әртүрлі бөлшектер ді қалай қосу және азайтуға біледі?
3 ұпай
Бағалау критерийі
Дискрипторлар
Ұпай
Бөлшектің ЕКОЕ дұрыс тапты
1
Бөлшекті ең кіші ортақ бөлімге дұрыс келтірді
1
Бөлшекті қосуды дұрыс орындады
1
Бөлшекті қысқартуды дұрыс орындады
1
Бөлімдері әртүрлі бөлшектер ді қалай қосу және азайтуға біледі?
3 ұпай
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-azajtu
Соңы
5 минут
Сабақты қорытындылап, рефлексия жүргізу.
Күн - мен бәрiн түcіндім
Бұлтты күн - түcіндім, бiрақ ...
Жaңбыр - мағaн әлi де көмeк қажет.

Үйге тапсырма: № 531
Кері байланыс:Мен бәрін түсіндім
Мен орындай аламын
Мен келесілерді түсінбедім
Маған орындауға қиын
9–10 ұпай: «Жарайсың! Тақырыпты жақсы меңгергендігіңді көрсеттің».
7–8 ұпай: «Жоғары нәтижеге жетуге жақындадың, ұмтылуға тырыс!»
5–6 ұпай: «Досыңнан не мұғалімнен көмек сұрауды ұсынамын»
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|









шағым қалдыра аласыз













