Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Педагогтің Т, А, Ә |
Серікказина Райхан |
|
Пән/Сынып: |
5 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Күні: |
11.12.2023 |
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаттары: |
- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. - Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады. |
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
2 минут |
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін білу - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындау
Сұрақ-жауап. 1. Жай бөлшекті
қалай көбейтеміз ? 2. Жай бөлшекті натурал санға қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандарды қалай көбейтеміз? 4.
|
Сәлемдесу; Үй тапсырмасын көрсету; Сабақ мақсатын тыңдау, танысу Сұрақтарға жауап береді Топтарға бөлінеді Флешка |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы |
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық |
|
8 мин |
Сабақтың ортасы |
Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін, олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.
Мысал: Бөлшекті натурал санға көбейту үшін, бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек.
Аралас сандарды көбейту үшін: 1) оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек; 2) бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек. |
Сәлемдесу; Үй тапсырмасын көрсету; Сабақ мақсатын тыңдау, танысу Сұрақтарға жауап береді |
|
Слайд Интернет ресурс тары |
|
10 мин |
Тапсырмалар. |
Топтық жұмыс №577 І топ Тақ сандарды (1;3;5;7) ІІ топ Жұп сандарды (2;4;6;8) шығарады
|
Тапсырмаларды топпен ақылдасып орындап тақтада постерге жазып қорғайды. |
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. Топтар бір-бірін бағалайды Бағалау парағы |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл Постер, маркер |
|
7 мин |
Тапсырмалар |
Жұптық жұмыс №578 Қатар отырған екі оқушыға тапсырма номерлерін бөліп береді, тапсырманы жазу үшін ақ парақтар таратады. |
Қатар отырған екі оқушы тапсырманы ақылдасып бір параққа орындайды |
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі. -Көбейтудің қасиетін пайдаланады. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. Сағат тілі бағытымен жұптар парақтарды алмастырып жұп-жұбымен бағалайды Бағалау парағы |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл Постер, маркер |
|
15 мин |
Тапсырмалар |
Жеке жұмыс №582 Тапсырманы орындауға нұсқау береді. |
Әр оқушы жеке –жеке өздері дәптерлеріне орындап, тақтаға алғашқы болған оқушылар жазады. |
Дескриптор: -квадраттың периметрін, аудан формуласын біледі, -формулаға қойып есептейді. Бағалау парағы |
Оқулық, дәптер, қалам |
|
3 минут |
Қорытынды. |
Рефлеёксия. Бүгінгі сабақта: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. Үйге тапсырма. №585 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық Презента ция |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жай бөлшектерге амалдар қолдану 5 сынып
Ашық сабақ Жай бөлшектерге амалдар қолдану 5 сынып
Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Педагогтің Т, А, Ә |
Серікказина Райхан |
|
Пән/Сынып: |
5 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Күні: |
11.12.2023 |
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаттары: |
- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. - Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады. |
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
2 минут |
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін білу - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындау
Сұрақ-жауап. 1. Жай бөлшекті
қалай көбейтеміз ? 2. Жай бөлшекті натурал санға қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандарды қалай көбейтеміз? 4.
|
Сәлемдесу; Үй тапсырмасын көрсету; Сабақ мақсатын тыңдау, танысу Сұрақтарға жауап береді Топтарға бөлінеді Флешка |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы |
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық |
|
8 мин |
Сабақтың ортасы |
Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін, олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.
Мысал: Бөлшекті натурал санға көбейту үшін, бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек.
Аралас сандарды көбейту үшін: 1) оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек; 2) бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек. |
Сәлемдесу; Үй тапсырмасын көрсету; Сабақ мақсатын тыңдау, танысу Сұрақтарға жауап береді |
|
Слайд Интернет ресурс тары |
|
10 мин |
Тапсырмалар. |
Топтық жұмыс №577 І топ Тақ сандарды (1;3;5;7) ІІ топ Жұп сандарды (2;4;6;8) шығарады
|
Тапсырмаларды топпен ақылдасып орындап тақтада постерге жазып қорғайды. |
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. Топтар бір-бірін бағалайды Бағалау парағы |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл Постер, маркер |
|
7 мин |
Тапсырмалар |
Жұптық жұмыс №578 Қатар отырған екі оқушыға тапсырма номерлерін бөліп береді, тапсырманы жазу үшін ақ парақтар таратады. |
Қатар отырған екі оқушы тапсырманы ақылдасып бір параққа орындайды |
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі. -Көбейтудің қасиетін пайдаланады. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. Сағат тілі бағытымен жұптар парақтарды алмастырып жұп-жұбымен бағалайды Бағалау парағы |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл Постер, маркер |
|
15 мин |
Тапсырмалар |
Жеке жұмыс №582 Тапсырманы орындауға нұсқау береді. |
Әр оқушы жеке –жеке өздері дәптерлеріне орындап, тақтаға алғашқы болған оқушылар жазады. |
Дескриптор: -квадраттың периметрін, аудан формуласын біледі, -формулаға қойып есептейді. Бағалау парағы |
Оқулық, дәптер, қалам |
|
3 минут |
Қорытынды. |
Рефлеёксия. Бүгінгі сабақта: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. Үйге тапсырма. №585 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық Презента ция |
шағым қалдыра аласыз


















