2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Ашық сабақ Жай бөлшектерге амалдар қолдану 5 сынып

Ашық сабақ Жай бөлшектерге амалдар қолдану 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал ашық сабаққа қолдануға дайын қысқа мерзімді жоспар, ішінде тақырыпқа байланысты есептер жауабымен берілген және де көптеген дайын платформаларды тапсырмалар бар
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Бекітемін

Мектеп директорының

оқу ісі жөніндегі орынбасары

___________

«23» желтоқсан 2024ж.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні

Кумисбекова Айжан Болатбековна

Күні

23.12.2024 жыл

Сынып:5 «Ә»

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау;

Сабақтың мақсаты

Жай бөлшектерді бөлу ережесін біледі, аралас сандарды бөлу ережесін біледі, жай бөлшектерге және аралас сандарға арифметикалық амалдарды қолдана алады

Құндылықтарға баулу

Сыни және креативті ойлау

Жеке және командамен жұмыс істеу алу

Білуге жаңаны тануға құштар болу

Технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерілету

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Мұғалім әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут





5 минут

















5 минут

Ұйымдастыру.

Оқушылармен амандасу.

Психологиялық ахуал тудыру.


Үй жұмысын тексеру.

639

Амалдарды орындаңдар

1)

2)

3)

4)

5)

6)




Үй жұмысын қорытындылау.

Сұрақ-жауап

«D-ID» сайтында Қазақстандандық математик ғалым Асқар Жұмаділдаев оқушыларға сұрақтар қояды

1) Қандай сандарды өзара кері сандар деп атайды?

2) Жай бөлшекті жай бөлшекке қалай бөлеміз?

3) Аралас санды аралас санға қалай бөлеміз?

4) Натурал санды бөлшекке қалай бөлеміз?

5) Бөлшекті натурал санға қалай бөлеміз?




Оқушылар Wordwall сайтында үй тапсырмасын жауаптарымен сәйкестендіру арқылы дұрыс шешімін тексереді

639

1)

2)

3)

4)

5)

6)





Оқушылар сұрақтарға қол көтеріп жауап береді.







«Ақша» әдісі арқылы бағалау















«Ақша» әдісі арқылы бағалау






Презентация


https://wordwall.net/ru/resource/53150075
















Видео-презентация

Сабақтың ортасы


10 минут

























2 минут
















10 минут











7 минут






















































Оқулықпен жұмыс.

Оқулықтан №640(тақтары), №641(1\2\3) тақтада орындалады.

640

1)

3)

5)




641

1)

2)

3)











Сергіту сәті.

«Нейро жаттығу» әдісі арқылы сергіту сәті жүргізіледі. Оқушыларға нейро жаттығу бейнеленген парақ таратылады.







Топтық жұмыс

1-топ

«Қоянның сәбізін тап» әдісімен аралассандарды қосу және азайтуға есептер беріледі.

2-топ

«Әуе шарлары» әдісі арқылы жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуге есептер беріледі.


3-топ

«Домино» әдісі арқылы жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуге есептер беріледі.


Сабақты қорытындылау.

«Educaplay» әдісі арқылы тест тапсырмалары алынады.

1.Суреттің боялған бөлігін бөлшек түрінде жазылғанын тап.

А)

В)

С)

2. Бөлшекті қысқартыңыз:

А)

В)

С)

3. Бұрыс бөлшекті тап:

А)

В)

С)

4. .

А)

В)

С)

5.

А)

В) 5

С)

6. 3-ке кері сан

А)

В) 3

С)

7.

А)

В) 6

С) 12

8. =?

А)

В)

С)

9.

А)

В)

С)

10.

А)

В)

С)


640

1)

3)

5)



641


1)

2)

3)






Оқушылар жеке берілген парақтағы нейро жаттығуды орындап, бойларын сергітеді.









Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды, тақтаға бір оқушы шығып тапсырманы түсіндіреді.






















Тест тапсырмалары «Educaplay» платформасы арқылы тақтада көрсетіліп тұрады. Әрбір топтан оқушы шығып бақаны жылжыту арқылы тестті орындайды. Тесттің дұрыс шешімдерін тапқан әрбір топқа бағалау қағазы беріледі.



















«Ақша» әдісі арқылы бағалау


























«Мадақтау» арқылы бағалау










«Ақша» әдісі арқылы бағалау


Есепті дұрыс шығарған топтың әрбір оқушысы бағаланады




















«Ақша» әдісі арқылы бағалау


Оқулық тақта, бор

Плакат

Маркер

























Нейро жаттығу парақтары











А3 формат

маркер
























https://www.educaplay.com/learning-resources/21867829-learning_resource.html

Соңы

2 минут







1 минут

Бағалау


Рефлексия
«m&m’s» әдісі арқылы рефлексия жүргізіледі.



Үй жұмысын беру

Оқулықтан№640(жұптары), №641(4/5/6)есеп үйге беріледі



Оқушыларға m&m’s карточкалары беріледі, өздерінің бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазып тақтаға жабыстырады.


Плакат

m&m’s сурет

карточкалар



26 Наурыз 2025
34
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі