|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Құндылықтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
16.10.2024ж |
|||||
|
Сынып: 2 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем Әдептілік, ар-ұят-адамдықтың белгісі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру 4.3.7.1құлмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Каллиграфиялық нормаларды сақтан жазады Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажыратыды |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру 5мин Топқа бөлу Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 30 минут Сергіту сәті Сабақты қорытындылау 3мин Кері байланыс 3минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қазақ тілім - өз тілім, ана тілім, Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім Қастерлейді ұл қызың мәңгі сені Болашағым, бақытым дара тілім Топқа бөлу: «Түстер» әдісі Шарты: оқушылар түрлі-түсті сөздерді таңдап топтарға бөлінеді. Бір түс таңдаған оқушылар бір топқа бірігеді. Түстердегі сөздерді оқи отырып сөйлем құрайды. Құраған сөйлемін сөйлемнің қай түріне жататынын ажыратады. . 1-топ: (қызыл) «Жай сөйлем» 2-топ: (жасыл) «Құрмалас сөйлем» 5 «Т» ережесін еске түсіру. Сабақтағы бағалау түрлері. Өткенді қайталау: «Жалғасын тап» ойыны - Оқушылар интерактивті тақтада тұрған ұяшықтарды таңдап, ашады. Сөйлемді оқып, жалғасын табады. Үй тапсырмасын қайталайды. 58-жаттығу.
Ой қозғау.
Дұрыс айтасыңдар, ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Әдептілік, ар-ұят-адамдықтың белгісі Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем
Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Жаңа тақырып.
59-жаттығу. Жұптық жұмыс. «Көршіңмен ақылдас» әдісі
60-жаттығу. Дәптермен жұмыс. (тақтаға орындайды)
Сергіту сәті: «Серпілген доп» әдісі Топтық жұмыс. 1-топ: «Домино» әдісі Сөйлемдерді құрастырып өз ойыңды дәлелде
2-топ: «Жұлдызқұрт» әдісі 62-жаттығу. Мақалдарды жалғастырып, құрмалас сөйлем екенін дәлелде «Таза тақта» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
Кері байланыс:«Түрлі-түсті шам» әдісі
Үй тапсырмасы 63-жаттығу. Әдептілік, ар-ұят тақырыбында құрмалас сөйлемдерді қатыстырып мәтін жазу |
Сабаққа дайындық жасайды . Топқа бірігеді.
Сөйлем құрайды Топтың атын анықтайды. Жұмыс ережесімен танысады. Өткен тақырыпты пысықтайды Үй тапсырмасын қайталайды Сөйлемдердің жалғасын табады. Бейнежазба тамашалайды Сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Жұппен жұмыс жасайды. Дәптермен жұмыс жасайды. Серпілген доп арқылы сұрақтарғажауап беріп сергіту сәтін жасайды. Топпен жұмыс жасайды. Топпен жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Кері байланыс береді Үй тапсырмасын жазып алады |
Сабақтың өн бойында мұғалімнің мадақтау, қолдау сөздері. Оқушылардың бір-бірін бағалауы: «Үш шапалақ» әдісі Қ.Б: «Ми бағалауы» әдісі (10 баллдық бағалау жүйесі) Дескриптор: -сөйлемдердің жалғасын табады 1балл Дескриптор: -Әдептілік туралы әңгімелейді. 1балл Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді. 1балл Дескриптор: -Сөйлемді анықтап, қандай сөйлем екенін ажыратады -Өз жауабын дәлелдейді 2 балл Дескриптор: -Сөйлемдерді құрмалс сөйлемге айналдырып, көркем жазады 2балл Дескриптор: - Сөйлемдерді құрастырып,өз ойыңды дәлелдейді Мақалдың жалғасын тауып, ойын дәлелдейді 2балл Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді. 1балл Жалпы: 10балл. |
Слайд Таратпа қағаздар Жұмыс ережесі Wordwall бағдарламасы Бейнежазба Слайд Оқулық Дәптер Қаламсап Слайд А4 маркер Оқулық Дәптер Суреттер А3 Маркер Кері байланыс парағы Күнделік |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем
Ашық сабақ Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Құндылықтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
16.10.2024ж |
|||||
|
Сынып: 2 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем Әдептілік, ар-ұят-адамдықтың белгісі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру 4.3.7.1құлмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Каллиграфиялық нормаларды сақтан жазады Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажыратыды |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру 5мин Топқа бөлу Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 30 минут Сергіту сәті Сабақты қорытындылау 3мин Кері байланыс 3минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қазақ тілім - өз тілім, ана тілім, Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім Қастерлейді ұл қызың мәңгі сені Болашағым, бақытым дара тілім Топқа бөлу: «Түстер» әдісі Шарты: оқушылар түрлі-түсті сөздерді таңдап топтарға бөлінеді. Бір түс таңдаған оқушылар бір топқа бірігеді. Түстердегі сөздерді оқи отырып сөйлем құрайды. Құраған сөйлемін сөйлемнің қай түріне жататынын ажыратады. . 1-топ: (қызыл) «Жай сөйлем» 2-топ: (жасыл) «Құрмалас сөйлем» 5 «Т» ережесін еске түсіру. Сабақтағы бағалау түрлері. Өткенді қайталау: «Жалғасын тап» ойыны - Оқушылар интерактивті тақтада тұрған ұяшықтарды таңдап, ашады. Сөйлемді оқып, жалғасын табады. Үй тапсырмасын қайталайды. 58-жаттығу.
Ой қозғау.
Дұрыс айтасыңдар, ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Әдептілік, ар-ұят-адамдықтың белгісі Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем
Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Жаңа тақырып.
59-жаттығу. Жұптық жұмыс. «Көршіңмен ақылдас» әдісі
60-жаттығу. Дәптермен жұмыс. (тақтаға орындайды)
Сергіту сәті: «Серпілген доп» әдісі Топтық жұмыс. 1-топ: «Домино» әдісі Сөйлемдерді құрастырып өз ойыңды дәлелде
2-топ: «Жұлдызқұрт» әдісі 62-жаттығу. Мақалдарды жалғастырып, құрмалас сөйлем екенін дәлелде «Таза тақта» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
Кері байланыс:«Түрлі-түсті шам» әдісі
Үй тапсырмасы 63-жаттығу. Әдептілік, ар-ұят тақырыбында құрмалас сөйлемдерді қатыстырып мәтін жазу |
Сабаққа дайындық жасайды . Топқа бірігеді.
Сөйлем құрайды Топтың атын анықтайды. Жұмыс ережесімен танысады. Өткен тақырыпты пысықтайды Үй тапсырмасын қайталайды Сөйлемдердің жалғасын табады. Бейнежазба тамашалайды Сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Жұппен жұмыс жасайды. Дәптермен жұмыс жасайды. Серпілген доп арқылы сұрақтарғажауап беріп сергіту сәтін жасайды. Топпен жұмыс жасайды. Топпен жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Кері байланыс береді Үй тапсырмасын жазып алады |
Сабақтың өн бойында мұғалімнің мадақтау, қолдау сөздері. Оқушылардың бір-бірін бағалауы: «Үш шапалақ» әдісі Қ.Б: «Ми бағалауы» әдісі (10 баллдық бағалау жүйесі) Дескриптор: -сөйлемдердің жалғасын табады 1балл Дескриптор: -Әдептілік туралы әңгімелейді. 1балл Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді. 1балл Дескриптор: -Сөйлемді анықтап, қандай сөйлем екенін ажыратады -Өз жауабын дәлелдейді 2 балл Дескриптор: -Сөйлемдерді құрмалс сөйлемге айналдырып, көркем жазады 2балл Дескриптор: - Сөйлемдерді құрастырып,өз ойыңды дәлелдейді Мақалдың жалғасын тауып, ойын дәлелдейді 2балл Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді. 1балл Жалпы: 10балл. |
Слайд Таратпа қағаздар Жұмыс ережесі Wordwall бағдарламасы Бейнежазба Слайд Оқулық Дәптер Қаламсап Слайд А4 маркер Оқулық Дәптер Суреттер А3 Маркер Кері байланыс парағы Күнделік |
||
шағым қалдыра аласыз













