|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4. Менің туған өлкем |
||||||
|
Күні:19.12.2024ж |
Педагогтің аты-жөні: Айтуреева З.К. |
||||||
|
Сынып: 2 Г |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 21. Жайлауда |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.2.2.1 сюжетті сурет негізінде сөйлеу (2-3 сөйлем). 2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып)/рөлге бөліп оқу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: өлеңді тыңдап, сұраққа жауап беруді; сөйлемді толықтырып жазуды үйренеді. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Атқа міну, көбелек қуу, қозы бағу, су тасу. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: 1-әрекет. Ұжымдық жұмыс: Сыныптың жағымды ахуалын қалыптастыруда келеген қонақтармен амандасу. 2-әрекет. «Сәлем-сәлем» әнін хормен шеңберде орындату. Сынып оқушылары бір-бірімен ән айтып, қимыл қозғалыс жасай отырып орындайды. Үй жұмысын тексеру: «Flippity» барабаны арқылы оқушылардан өткен тақырыптағы Серік Әкірамұлының аң-құстар туралы өлеңін жатқа сұрау. https://flippity.net/rp.php? https://www.flippity.net/RandomNamePicker.htm Оқушылардан ай аттары мен апта күндері туралы сұрау. https://learningapps.org/1569283 Айтайық Ой қозғау Жұмбақ
шешу. |
Жарайсыңдар! Дескриптор: Екі шумақты айтады Жыл мезгілдері мен ай аттарын, апта күндерін біледі «Bilim Class» бағалау парағы |
Аудио Түрлі-түсті қағаздар Интербелсенді тақтадан «Flippity» барабаны |
||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сабақтың мақсатымен таныстыру. 2.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Тыңдалым. Жазылым. 1-тапсырма Тыңда. Сұрақтарға жауап бер. Жазылым. Жеке жұмыс. 2- тапсырма Оқылым Ұжымдық жұмыс Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап бер. Сергіту сәті. Би-би-биле! Жануарлар биі. Жұптық жұмыс Айтылым 3-тапсырма «Балық аулау» әдісі |
Тыңдалым, айтылым. Атқа міну -садиться на лошадь, көбелек қуу -погония за бабочкой, қозы бағу –кормление ягненка, су тасу -таскать воду. Тыңдалым. Жазылым. Жайлауға барамыз, Көбелек қуамыз. Шыбықтан ат мініп, Асыр салып ойнаймыз. Құстарға қосылып, Ән салып сайраймыз. Әжемнің құрт- майын, Жесек те, тоймаймыз. Қалжан Нұрмаханов *Өлең не туралы? *Балалар жайлауда не істеді? Оқылым Балалар жазғы демалысқа шықты. Бауыржан мен Мағжанды ата-анасы жайлауға жіберді. Оларды атасы мен әжесі қуана қарсы алды. Балалар киіз үйде ұйықтады. Тауға шықты. Бүлдірген терді. Көбелек қуды. Олар атасы мен әжесіне көмектесті. Қозы бақты, бұлақтан су тасыды. *Балалар уақыттарын қалай өткізді? *Не істеді? Оқушылар интербелсенді тақтаға қарап билейді. Айтылым Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді .
|
«Bilim Class» бағалау парағы Дескриптор: -Тапсырманы сауатты, көркем жазады. «Bilim Class» бағалау парағы Дескриптор: -Оқушылар мәтінді кезекпен сауатты оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. «Bilim Class» бағалау парағы Жарайсыңдар! Дескриптор: -Сұрақты оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. «Bilim Class» бағалау парағы |
Оқулық сөздік Оқулық Аудио Оқулық Интербелсенді тақта Қармақ, балықтар |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру: 4-тапсырма |
|
|||||
|
Кері байланыс «Көңілді смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. «Bilim Class» бағалау парағы арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жайлауда 2-сынып Т2
Ашық сабақ Жайлауда 2-сынып Т2
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4. Менің туған өлкем |
||||||
|
Күні:19.12.2024ж |
Педагогтің аты-жөні: Айтуреева З.К. |
||||||
|
Сынып: 2 Г |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 21. Жайлауда |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.2.2.1 сюжетті сурет негізінде сөйлеу (2-3 сөйлем). 2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып)/рөлге бөліп оқу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: өлеңді тыңдап, сұраққа жауап беруді; сөйлемді толықтырып жазуды үйренеді. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Атқа міну, көбелек қуу, қозы бағу, су тасу. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: 1-әрекет. Ұжымдық жұмыс: Сыныптың жағымды ахуалын қалыптастыруда келеген қонақтармен амандасу. 2-әрекет. «Сәлем-сәлем» әнін хормен шеңберде орындату. Сынып оқушылары бір-бірімен ән айтып, қимыл қозғалыс жасай отырып орындайды. Үй жұмысын тексеру: «Flippity» барабаны арқылы оқушылардан өткен тақырыптағы Серік Әкірамұлының аң-құстар туралы өлеңін жатқа сұрау. https://flippity.net/rp.php? https://www.flippity.net/RandomNamePicker.htm Оқушылардан ай аттары мен апта күндері туралы сұрау. https://learningapps.org/1569283 Айтайық Ой қозғау Жұмбақ
шешу. |
Жарайсыңдар! Дескриптор: Екі шумақты айтады Жыл мезгілдері мен ай аттарын, апта күндерін біледі «Bilim Class» бағалау парағы |
Аудио Түрлі-түсті қағаздар Интербелсенді тақтадан «Flippity» барабаны |
||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сабақтың мақсатымен таныстыру. 2.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Тыңдалым. Жазылым. 1-тапсырма Тыңда. Сұрақтарға жауап бер. Жазылым. Жеке жұмыс. 2- тапсырма Оқылым Ұжымдық жұмыс Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап бер. Сергіту сәті. Би-би-биле! Жануарлар биі. Жұптық жұмыс Айтылым 3-тапсырма «Балық аулау» әдісі |
Тыңдалым, айтылым. Атқа міну -садиться на лошадь, көбелек қуу -погония за бабочкой, қозы бағу –кормление ягненка, су тасу -таскать воду. Тыңдалым. Жазылым. Жайлауға барамыз, Көбелек қуамыз. Шыбықтан ат мініп, Асыр салып ойнаймыз. Құстарға қосылып, Ән салып сайраймыз. Әжемнің құрт- майын, Жесек те, тоймаймыз. Қалжан Нұрмаханов *Өлең не туралы? *Балалар жайлауда не істеді? Оқылым Балалар жазғы демалысқа шықты. Бауыржан мен Мағжанды ата-анасы жайлауға жіберді. Оларды атасы мен әжесі қуана қарсы алды. Балалар киіз үйде ұйықтады. Тауға шықты. Бүлдірген терді. Көбелек қуды. Олар атасы мен әжесіне көмектесті. Қозы бақты, бұлақтан су тасыды. *Балалар уақыттарын қалай өткізді? *Не істеді? Оқушылар интербелсенді тақтаға қарап билейді. Айтылым Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді .
|
«Bilim Class» бағалау парағы Дескриптор: -Тапсырманы сауатты, көркем жазады. «Bilim Class» бағалау парағы Дескриптор: -Оқушылар мәтінді кезекпен сауатты оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. «Bilim Class» бағалау парағы Жарайсыңдар! Дескриптор: -Сұрақты оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. «Bilim Class» бағалау парағы |
Оқулық сөздік Оқулық Аудио Оқулық Интербелсенді тақта Қармақ, балықтар |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру: 4-тапсырма |
|
|||||
|
Кері байланыс «Көңілді смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. «Bilim Class» бағалау парағы арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||
шағым қалдыра аласыз















