Материалдар / Ашық сабақ "Жақсы мен жаманды айыра білемін" Қаратпа сөз
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Жақсы мен жаманды айыра білемін" Қаратпа сөз

Материал туралы қысқаша түсінік
3.3.7.1* қаратпа, қыстырма сөздерді ажырату және тыныс белгілерін дұрыс қою 3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Сәуір 2023
621
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

   


Бөлім

Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Педагогтің аты-жөні

Арынбекова Айнур

Күні:

03.10.2022ж

Сынып:

Қатысушылар саны:26

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Жақсы мен жаманды айыра білемін. Қаратпа сөз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.7.1* қаратпа, қыстырма сөздерді ажырату және тыныс белгілерін дұрыс қою 3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: қаратпа сөзді ажыратады және тыныс белгілерін дұрыс қойып, мәтіннің тақырыбын анықтай алады.

Көптеген оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді талдайды.

Кейбір оқушылар: мәтін туралы өз пікірін айта алады.

Сабақтың барысы :

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Күн шұғыласы» ойыны ойналады.

Өткен білімді еске түсіру.

Суреттерді боя.

«Мәтін түрлері » туралы білетіндеріңді жазыңдар.

Оқу материалын жариялау:

«Дүкен сауда жасау» сахналық көрініс.

Дүкеншінің назарын

-Кестедегі сөйлемдерді салыстыр.

-Олардың мазмұнына, тыныс белгілеріне назар аудар.

-Сөйлемдерді салыстыру барысында не байқадың?

-Біреуді өзіне қарату мақсатында айтылған сөйлем қайсысы?

-Ендеше бүгінгі сабақта қаратпа сөз туралы оқып білеміз.

Жақсы тілек айтады.


  1. Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.


ҚБ: «Бағдаршам» әдісі.


Сабақтың ортасы

20 мин


























2 мин


15 мин












(Т) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

А)2-жаттығу. Мәтінді мұқият тыңда

-Мәтін не туралы? Мәтінге ат қой.

-Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып оқы. Оған өз ойыңды білдір.

-Мәтін мазмұны бойынша жоспар құр және оны жаз.

-Мәтіндегі қарамен жазылған сөзге назар аудар. Бұл сөз не үшін қолданылып тұр деп ойлайсың?


Ә) Анықтамамен жұмыс.

Тілде біреудің назарын аудару үшін қол

данылатын сөздер болады. Ондай сөздерді

қаратпа сөздер дейді: Дана, сен хайуанат-

тар бағына барасың ба?

Дескриптор:

-Мәтіннің не туралы екенін анықтап, ат қояды.

-Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып, өз ойын білдіреді.

-Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрады және оны жазады.

-Мәтіндегі қарамен жазылған сөздің қолданылуы туралы талдайды.

Саралау тәсілі: «Қарқын».

Қарқынды оқушыларға:

-Мәтін туралы өз пікіріңді айт.


Сергіту жаттығуы: «Жаяу» әні.Нейрогимнастика жаттығулары


(Ж) «Ыстық картоп» әдісі.

3-жаттығу. Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқы. Қаратпа сөздерді тап.

Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа сөздердің астын сыз.

Қаратпа сөздің тыныс белгісіне назар аудар.

4-жаттығу.

Орны ауысқан ашықхат бөліктерін қалпына келтір.

Ашықхатты жазып, қаратпа сөздің астын сыз.

Қымбатты әже!

Сізді туған күніңізбен құттықтаймын!

Сізге денсаулық, ұзақ өмір тілеймін.

Дескриптор:

-Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқиды, қаратпа сөздерді табады.

-Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа сөздердің астын сызады.

-Қаратпа сөздің тыныс белгісін талдайды.

- Орны ауысқан ашықхат бөліктерін қалпына келтіреді.

-Ашықхатты жазып, қаратпа сөздің астын сызады.

-Мәтіннің не туралы екенін анықтап, ат қояды.

-Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып, өз ойын білдіреді.

-Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрады және оны жазады.

-Мәтіндегі қарамен жазылған сөздің қолданылуы туралы талдайды.















Билеп сергиді.


-Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқиды, қаратпа сөздерді табады.

-Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа сөздердің астын сызады.

-Қаратпа сөздің тыныс белгісін талдайды.

- Орны ауысқан ашықхат бөліктерін қалпына келтіреді.

-Ашықхатты жазып, қаратпа сөздің астын сызады.

ҚБ: 5балл





























5 балл








Оқулық, дәптер









Сабақтың соңы

3 мин

Рефлексия: «Екі жақты күнделік» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: қаратпа сөзі бар 5 сөйлем жазу.

Сабақтан алған білімін, не үйренгенін айтады.

ҚБ қойы-лады.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!