|
Пән: Жаратылыстану күні:18.02.22ж Сынып: 3 «В» сынып Мұғалім: Жетписова М.Ж |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Күн мен түн неліктен алмасады? |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) |
3.4.3.1 Жердің өз осінен айналуының салдарын түсіндіру 3.1.2.4 Жүргізілген тәжірибе нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес тұжырым түрінде көрсету. |
||
|
Смарт мақсат |
Тәулік ұғымымен танысады. неге күндіз жарық, ал түнде қараңғы болатынын біледі, мысал келтіре алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
жердің өз осінен айналуының салдарын түсіндіре алады. тәулік ұғымымен танысады. неге күндіз жарық, ал түнде қараңғы болатынын біледі, мысал келтіре алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнг етән лексика мен терминология: Ось,тәулік. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Неліктен күн мен түн алмасады? Тәулік дегеніміз не? Глобус туралы не білесің? |
||
|
Құндылықтардыдарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жер және ғарыш туралы дүниетану пәнінен алған білімдерін қолданады. |
||
|
АКТ қолданудағдылары |
Интернет-ресурстар, онлайн мектеп платформасы; |
||
|
Ресурстар |
Интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., кері байланыс парағы |
||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар Жердің пішінін сипаттай алады, оның Күнмен байланысын түсінеді, Жердің табиғи және жасанды серіктері туралы ұғымы бар. Астрономияны ғарыш туралы ғылым екенін, «ғарыш» ұғымын түсіндіре алады. Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың атауларын, олардың негізгі сипаттарын біледі. Ғарыш денелерін зерттеуге арналған аспаптарды, құралдарды және ұшу аппараттарын атайды. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған ке кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру
Сабақтың басы |
Психологилық дайындық. Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру мақсатында тренинг жасау. «Әдемі ойла және демала біл» Түзу отырамыз қолымызды тізеге қойып,көзімізді жұмып, терең демаламыз. -Ойша: «Мен арыстанмын»-деп деміңді ішке ал,сыртқа шығар. - Дауыстап: «Мен құспын»-деп деміңді ішке ал,сыртқа шығар. -Дауыстап: «Мен гүлмін»-деп деміңді ішке ал,сыртқа шығар. -Дауыстап: «Мен сабырлымын»-деп деміңді ішке ал,сыртқа шығар. Мен сабырлымын, менің қолымнан бәрі келеді, бүгінгі көңіл- күйім Во!!!! Үй тапсырмасы: «Сен маған, мен саған» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. |
Жұптық жұмыс Бағалау +,- Мазұндаған балалар +/қояды, мазмұндамаған балалар /- /қояды |
|
|
-Балалар мына суреттерден не көріп тұрмыз? -Мына суреттерді жарық көздері деуге болама? -Енді осы суреттерді қандай топқа бөлуге болады? /табиғи және жасанды/ -Балалар осы табиғи жарық көздерінің ішіндегі тіршілік үшін ең маңыздысы қайсысы? /Күн/ Күннің тіршілік үшін маңызы қандай? (Күн жарық, жылу береді) Не себепті үнемі жарық болып тұрмайды? -жақсы дұрыс айтасыңдар |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті Сабақтың соңы Қорытынды
Рефлексия |
Мағынаны тану. Олай болса, бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Күн мен түн неліктен алмасады?» Оқу мақсатын таныстыру Яғни бүгінгі сабағымыздың мақсаты: Тәулік ұғымымен танысамыз және неге күндіз жарық, ал түнде қараңғы болатынын білеміз. -Балалар, жер шарының кішірейтілген моделін не деп атаймыз? /Глобус/ -Қазір сендермен балалар тәжірбие жасап көрейік. Тәжірибеге қажетті заттар глобус, қол шамы, шар. - Жаңа сендер барлық тіршілікке қажетті жарық көзі күн дедіңдер. Ендеше бізге күннің көзі ретінде қолшам қажет. -Балалар қолдарыңдағы доп жер делік, телефон, қол шам жарығы күн көзі делік. -Енді жарықты қосып, доп бетіне түсірейік. -Бір бетіне жарық түскенде, екінші беті қандай болып тұрды? /көлеңке/ -Ендеше балалар болжап көріңдерші «Болжау әдісі» Жер бетінің бір жағында үнемі күндіз, екінші жағында үнемі түн болса, не болады? Бейнеролик көру Бейнероликтен не көрдіңдер? Тұжырым Жер өз білігінен айналған кезде оның әрбір бетіндегі нүктеге Күннің жарығы бірде түседі, бірде көлеңкеленіп қалады.Жердің өз білігінен айналу нәтижесінде күн мен түн ауысады. Жарық түскен жақта күндіз, қараңғы жақта түн болып тұрады. Жер өз білігін 24 сағатта айналып шығады. Осы уақыт аралығын тәулік деп атайды. Біз жермен бірге айналамыз.Күн мен түннің ауысуы нәтижесінде тәулік, апта,ай, ғасыр есебі қалыптасқан. Күн дегенде қозғалып, билейміз. Түн дегенде тоқтап қаламыз. Тапсырма орындайық. 1-топ. Сөйлемдерді толықтыр. 2-топ.Суреттің күндіз болып тұрған бөлігін боя. 3-топ. Ақиқат және жалған. 4-топ.Сәйкестендір. -Оқушылар онлайн мектеп платформасынан 1-3-тапсырма орындаймыз. «Серпілген сауал» әдісі арқылы сабақты қорытындылайық.
б
Сабақат ештеңе түсінбедім |
Адам төзгісіз ыстық, ал екінші жағында қатты аяз болады Бейнебаян Дескриптор: тәулік ұғымымен танысады. неге күндіз жарық, ал түнде қараңғы болатынын біледі, мысал келтіре алады Топпен жұмыс Дескрипторы: -Сөйлемдерді толықтырады- Сұрақтарға жауап береді. Жеке жұмыс Стикерлер |
|
Бағалау парағы.+, -
|
р/с |
Аты -жөні |
Үй жұмысы (жұптық жұмыс) |
Топтық жұмыс |
Жеке жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 |
Арсен |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 |
Кәусар |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: ЖЕТПИСОВА МАНАР ЖУМАКАНОВНАШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ жаратылыстану
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ жаратылыстануМатериал туралы қысқаша түсінік
Жаратылыстану пәнінен 4 сыныпқа арналған ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
Бағалау парағы.+, -
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













