|
Білім беру ұйымының атауы |
№74 жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жарық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жуманова Асия Алшынбаевна |
|||||
|
Күні: |
12.04.2022ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасанды жарық көздері дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.2.2 Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату. 1.5.2.3 Жасанды жарықтың қажеттілігін және оның көздерін анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар жасанды жарық көздері туралы білетін болады Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар жасанды жарық көзін табиғи жарық көзінен ажыратуды үйренеді Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар Жасанды жарықтың қажеттілігін және оның көздерін анықтай алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 мин Өткен білімді еске түсіру 10 мин Жаңа білім 20 мин Бекіту 10 мин Кері байланыс 5 мин |
а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Біз балдырған баламыз, Оқып білім аламыз Ата-ананы қуантып, Жұлдыз болып жанамыз «Сандар сыры» әдісі арқылы өткен сабақты естеріне түсіріп, жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Жарық көздері қандай болады?
Жарық бізге қоршаған ортаны көру үшін керек.Ертеректе ежелгі адамдар тас пен тасты қашау арқылы от жағып , кейінірек аң аулап, майшамды пайдаланған.Қазіргі уақытта жарықты электрдің көмегімен аламыз. Адамның қолымен жасалған жарық көздерін жасанды жарық көздері деп атайды. Жасанды жарық көздерін адам өз қажеттілігіне қарай ойлап тапты: Тас пен тасты қашау, шырпы, май шам, балауыз шам, аспалы шам, үстел шамы, қол шам.
Жұптық жұмыс: Табиғи және жасанды жарық көздерін ажыратып жабыстырады 1.Жасанды жарық көздері дегеніміз не? 2.Жасанды жарық көздері туралы не білесің? 3.Жасанды жарық көздерін кімдер ойлап тапты? 4.Адамдар жарық көздерін неден алады? (күннен, судан, электрден) «Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс жасайды: Қызыл көзі -түсінбедім Сары көзі -сұрағым бар Жасыл көзі- өте жақсы түсіндім |
«Жылы алақан» қолдарынан ұстасып,өлең оқиды Сұрақтарға жауап береді, жаңа сабақтың тақырыбын ашады Топта бірлесе жұмыс жасайды Жұпта бірлесе жұмыс жасайды, Бағалайды «Бағдаршам» көздерімен көрсетеді |
ҚБ: Мадақтау ҚБ: Бірі-бірін бағалайды |
Цифрлар Суреттер, заттар Суреттер «Бағдаршам» көздері |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жаратылыстану. Жасанды жарық көздері 2- сынып
Ашық сабақ Жаратылыстану. Жасанды жарық көздері 2- сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
№74 жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жарық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жуманова Асия Алшынбаевна |
|||||
|
Күні: |
12.04.2022ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасанды жарық көздері дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.2.2 Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату. 1.5.2.3 Жасанды жарықтың қажеттілігін және оның көздерін анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар жасанды жарық көздері туралы білетін болады Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар жасанды жарық көзін табиғи жарық көзінен ажыратуды үйренеді Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар Жасанды жарықтың қажеттілігін және оның көздерін анықтай алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 мин Өткен білімді еске түсіру 10 мин Жаңа білім 20 мин Бекіту 10 мин Кері байланыс 5 мин |
а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Біз балдырған баламыз, Оқып білім аламыз Ата-ананы қуантып, Жұлдыз болып жанамыз «Сандар сыры» әдісі арқылы өткен сабақты естеріне түсіріп, жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Жарық көздері қандай болады?
Жарық бізге қоршаған ортаны көру үшін керек.Ертеректе ежелгі адамдар тас пен тасты қашау арқылы от жағып , кейінірек аң аулап, майшамды пайдаланған.Қазіргі уақытта жарықты электрдің көмегімен аламыз. Адамның қолымен жасалған жарық көздерін жасанды жарық көздері деп атайды. Жасанды жарық көздерін адам өз қажеттілігіне қарай ойлап тапты: Тас пен тасты қашау, шырпы, май шам, балауыз шам, аспалы шам, үстел шамы, қол шам.
Жұптық жұмыс: Табиғи және жасанды жарық көздерін ажыратып жабыстырады 1.Жасанды жарық көздері дегеніміз не? 2.Жасанды жарық көздері туралы не білесің? 3.Жасанды жарық көздерін кімдер ойлап тапты? 4.Адамдар жарық көздерін неден алады? (күннен, судан, электрден) «Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс жасайды: Қызыл көзі -түсінбедім Сары көзі -сұрағым бар Жасыл көзі- өте жақсы түсіндім |
«Жылы алақан» қолдарынан ұстасып,өлең оқиды Сұрақтарға жауап береді, жаңа сабақтың тақырыбын ашады Топта бірлесе жұмыс жасайды Жұпта бірлесе жұмыс жасайды, Бағалайды «Бағдаршам» көздерімен көрсетеді |
ҚБ: Мадақтау ҚБ: Бірі-бірін бағалайды |
Цифрлар Суреттер, заттар Суреттер «Бағдаршам» көздері |
||
шағым қалдыра аласыз













