|
6-бөлім: |
Қоршаған орта және энергия ресурстары |
||||
|
Мектеп |
«Абдолла Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ |
||||
|
Педагог |
Беркинова Аида Сабитовна |
||||
|
Күні |
27.02.2024 |
||||
|
Пәні |
қазақ тілі |
||||
|
Сыныбы 8 «Б» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасөспірім және ата-ана |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау 8.4.4.4 - жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
«Жасөспірім және ата-ана» тақырыбына байланысты тыңдалған бейнероликтің мазмұнын түсініп, астарлы ойды анықтау; бұйрықты сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||
|
Бағалау критерийі |
-бейнероликтің мазмұнын түсініп, астарлы ойды анықтайды; -бұйрықты сөйлемдерді құрылымдық ерекшелігіне сай орынды қолданады. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут 3 минут Сабақтың ортасы 11 минут 2 минут 6 минут 3 минут |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал.
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма 173-бет. Сұраулы сөйлемдерді қатыстырып, балалық шақтан болашаққа немесе болашақтан балалық шаққа хат жазу.(120-140 сөз) Әдісі: «Неліктен бұл үздік?»
Үй тапсырмасын
бекіту: Learningapps платформасында 4 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын орындаңыз. Бейнеролик көрсету арқылы сабақтың тақырыбын ашады. Жаңа сабақтың тақырыбын таныстыру. Мақсатын, бағалау критерийін оқушыларға болжату. Дағды: сабаққа мақсат қою дағдысы, бағалау критерийлерін шығару дағдысы қалыптасады.
Оқыту түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: «Шын жүректен шыққан сөз» Топқа біріктіру. Flippity платформасы арқылы оқушылар алдын-ала топтарға біріктіріледі. 1-топ «Әке» 2-топ «Ана» 3-топ «Бала» 4-топ «Отбасы» 1-тапсырма. Тыңдалған бейнероликтің мазмұнын түсініп, «Шын жүректен шыққан сөз» айдарымен түйінді ойды жинақтап, «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы пікір білдіріңдер.
Талқылау сұрақтары:
Дағды: Тыңдай білу, ұжымдық шешім қабылдау, бір бірімен байланысқа түсу, өз ойларын жүйелі жеткізе алу дағдысы қалыптасады. Мақсатқа оралу: «Жасөспірім және ата-ана» тақырыбына байланысты тыңдалған бейнероликтің мазмұнын түсініп, астарлы ойды анықтау. Бала
жетесіз болса, Сондықтан да балалар, ата-аналарыңды сыйлаңдар, құрметтеңдер!
Оқушы жауабы ескеріледі.
ТЫҢДАЛЫМНАН
КЕЙІН. ӘТН. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Әдісі: . «Білетініңіздің барлығы» 2-тапсырма. Ата-аналар атынан балаларға арнап, төменгі әріптерден басталатын бұйрықты сөйлемдер құраңдар. Саралау. Бірінші аяқтаған үш оқушы бұйрықты сөйлемдерді қатыстыра отырып, анаға байланысты өлең құрастырады Талқылау сұрақтары:
Дағды: грамматикамен жұмыс жасай алу дағдысы қалыптасады. Мақсатқа оралу: бұйрықты сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану Сабақты бекіту. https://wordwall.net/play/53459/321/483 сәйкестендіреді. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Суретке байланысты өз пікірлерін білдіреді. Сұраулы сөйлемдерді қатыстырып, балалық шақтан болашаққа немесе болашақтан балалық шаққа хат жазады Learningapps платформасында 4 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын орындайды
Flippity платформасы арқылы оқушылар топтарға бірігеді.
Тыңдалған бейнероликтің мазмұнын түсініп, «Шын жүректен шыққан сөз» айдарымен түйінді ойды жинақтап, «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы пікір білдіреді. Оқушылар мәтіндегі автор көзқарасын анықтайды; автор пікірін талдайды. сұраққа жауап береді. сұраққа жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Бұйрықты сөйлем айтқанын таба отырып, екінші оқу мақсатын анықтайды. Ата-аналар атынан балаларға арнап, төменгі әріптерден басталатын бұйрықты сөйлемдер құрайды. |
Дескриптор: -сұраулы сөйлемдерді қатыстырады; -хат құрылымын сақтайды; -сөз санын сақтайды. «Ең үздік хат» деп танылған үш оқушы өз жұмыстарын оқиды. Түрі-өзара бағалау Үй жұмысын бағалау арқылы оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне мониторинг жүргізіп, кері байланыс беріледі. «Жарайсың» «Керемет», «Жақсы» деген мадақтау сөздерді қосып ынталандыру үшін барлық сұраққа дұрыс жауап берген оқушыға +1 ақыл беріледі. Түрі- Өзін-өзі бағалау Бағалау критерийі бейнероликтің мазмұнын түсініп, астарлы ойды анықтайды. Дескриптор: -бейнероликтен астарлы ойды анықтайды; -бірінші сөйлемін айтады; -екінші сөйлемін айтады; -үшінші сөйлемін айтады; -төртінші сөйлемін атайды. Түрі-өзара бағалау «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
Бағалау критерийі -бұйрықты сөйлемдерді құрылымдық ерекшелігіне сай орынды қолданады. Дескриптор: -«Ә» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Ж» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«С» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Ұ» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«А» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«К» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Қ» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Т» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Д» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«О» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады.1б ҚБ 10 балл Түрі-өзін-өзі бағалау Әдісі «Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Төмен |
8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://youtu.be/LxqudWHXZe4?si=Cl0HJA1h8Rndj2Np https://learningapps.org/watch?v=pexdix1s324
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 минут Үй тапсырмасы: 2 минут |
Кері байланыс: «Соңғы сөзді мен айтайын...» Рефлексия «Мұғалімге жеделхат» тақтасына Padlet/com платформасына хат жолдайды. Үй тапсырмасы 6-тапсырма 177-бет. «Жасөспірімнің жанұядағы рөлі» тақырыбында бұйрықты сөйлемдерді қатыстыра отырып, мақала жазыңыз.Сөз саны: 130-150 сөз. Дескриптор: -Мақала жазады; -құрылымын сақтайды; -бұйрықты сөйлемдерді қолданады; -сөз санын сақтайды. |
Оқу бойынша қорытынды жүргізіп, орындалған тапсырмалар бойынша заңдылық шығарады. Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
https://padlet.com/aidaberkinova624_/padlet-cezuo0ee55s2jwrg |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жасөспірім және ата-ана" қазақ тілі 8-сынып
Ашық сабақ "Жасөспірім және ата-ана" қазақ тілі 8-сынып
|
6-бөлім: |
Қоршаған орта және энергия ресурстары |
||||
|
Мектеп |
«Абдолла Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ |
||||
|
Педагог |
Беркинова Аида Сабитовна |
||||
|
Күні |
27.02.2024 |
||||
|
Пәні |
қазақ тілі |
||||
|
Сыныбы 8 «Б» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасөспірім және ата-ана |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау 8.4.4.4 - жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
«Жасөспірім және ата-ана» тақырыбына байланысты тыңдалған бейнероликтің мазмұнын түсініп, астарлы ойды анықтау; бұйрықты сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||
|
Бағалау критерийі |
-бейнероликтің мазмұнын түсініп, астарлы ойды анықтайды; -бұйрықты сөйлемдерді құрылымдық ерекшелігіне сай орынды қолданады. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут 3 минут Сабақтың ортасы 11 минут 2 минут 6 минут 3 минут |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал.
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма 173-бет. Сұраулы сөйлемдерді қатыстырып, балалық шақтан болашаққа немесе болашақтан балалық шаққа хат жазу.(120-140 сөз) Әдісі: «Неліктен бұл үздік?»
Үй тапсырмасын
бекіту: Learningapps платформасында 4 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын орындаңыз. Бейнеролик көрсету арқылы сабақтың тақырыбын ашады. Жаңа сабақтың тақырыбын таныстыру. Мақсатын, бағалау критерийін оқушыларға болжату. Дағды: сабаққа мақсат қою дағдысы, бағалау критерийлерін шығару дағдысы қалыптасады.
Оқыту түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: «Шын жүректен шыққан сөз» Топқа біріктіру. Flippity платформасы арқылы оқушылар алдын-ала топтарға біріктіріледі. 1-топ «Әке» 2-топ «Ана» 3-топ «Бала» 4-топ «Отбасы» 1-тапсырма. Тыңдалған бейнероликтің мазмұнын түсініп, «Шын жүректен шыққан сөз» айдарымен түйінді ойды жинақтап, «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы пікір білдіріңдер.
Талқылау сұрақтары:
Дағды: Тыңдай білу, ұжымдық шешім қабылдау, бір бірімен байланысқа түсу, өз ойларын жүйелі жеткізе алу дағдысы қалыптасады. Мақсатқа оралу: «Жасөспірім және ата-ана» тақырыбына байланысты тыңдалған бейнероликтің мазмұнын түсініп, астарлы ойды анықтау. Бала
жетесіз болса, Сондықтан да балалар, ата-аналарыңды сыйлаңдар, құрметтеңдер!
Оқушы жауабы ескеріледі.
ТЫҢДАЛЫМНАН
КЕЙІН. ӘТН. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Әдісі: . «Білетініңіздің барлығы» 2-тапсырма. Ата-аналар атынан балаларға арнап, төменгі әріптерден басталатын бұйрықты сөйлемдер құраңдар. Саралау. Бірінші аяқтаған үш оқушы бұйрықты сөйлемдерді қатыстыра отырып, анаға байланысты өлең құрастырады Талқылау сұрақтары:
Дағды: грамматикамен жұмыс жасай алу дағдысы қалыптасады. Мақсатқа оралу: бұйрықты сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану Сабақты бекіту. https://wordwall.net/play/53459/321/483 сәйкестендіреді. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Суретке байланысты өз пікірлерін білдіреді. Сұраулы сөйлемдерді қатыстырып, балалық шақтан болашаққа немесе болашақтан балалық шаққа хат жазады Learningapps платформасында 4 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын орындайды
Flippity платформасы арқылы оқушылар топтарға бірігеді.
Тыңдалған бейнероликтің мазмұнын түсініп, «Шын жүректен шыққан сөз» айдарымен түйінді ойды жинақтап, «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы пікір білдіреді. Оқушылар мәтіндегі автор көзқарасын анықтайды; автор пікірін талдайды. сұраққа жауап береді. сұраққа жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Бұйрықты сөйлем айтқанын таба отырып, екінші оқу мақсатын анықтайды. Ата-аналар атынан балаларға арнап, төменгі әріптерден басталатын бұйрықты сөйлемдер құрайды. |
Дескриптор: -сұраулы сөйлемдерді қатыстырады; -хат құрылымын сақтайды; -сөз санын сақтайды. «Ең үздік хат» деп танылған үш оқушы өз жұмыстарын оқиды. Түрі-өзара бағалау Үй жұмысын бағалау арқылы оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне мониторинг жүргізіп, кері байланыс беріледі. «Жарайсың» «Керемет», «Жақсы» деген мадақтау сөздерді қосып ынталандыру үшін барлық сұраққа дұрыс жауап берген оқушыға +1 ақыл беріледі. Түрі- Өзін-өзі бағалау Бағалау критерийі бейнероликтің мазмұнын түсініп, астарлы ойды анықтайды. Дескриптор: -бейнероликтен астарлы ойды анықтайды; -бірінші сөйлемін айтады; -екінші сөйлемін айтады; -үшінші сөйлемін айтады; -төртінші сөйлемін атайды. Түрі-өзара бағалау «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
Бағалау критерийі -бұйрықты сөйлемдерді құрылымдық ерекшелігіне сай орынды қолданады. Дескриптор: -«Ә» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Ж» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«С» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Ұ» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«А» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«К» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Қ» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Т» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«Д» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады;1б -«О» әрпінен басталатын бұйрықты сөйлем құрастырады.1б ҚБ 10 балл Түрі-өзін-өзі бағалау Әдісі «Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Төмен |
8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://youtu.be/LxqudWHXZe4?si=Cl0HJA1h8Rndj2Np https://learningapps.org/watch?v=pexdix1s324
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 минут Үй тапсырмасы: 2 минут |
Кері байланыс: «Соңғы сөзді мен айтайын...» Рефлексия «Мұғалімге жеделхат» тақтасына Padlet/com платформасына хат жолдайды. Үй тапсырмасы 6-тапсырма 177-бет. «Жасөспірімнің жанұядағы рөлі» тақырыбында бұйрықты сөйлемдерді қатыстыра отырып, мақала жазыңыз.Сөз саны: 130-150 сөз. Дескриптор: -Мақала жазады; -құрылымын сақтайды; -бұйрықты сөйлемдерді қолданады; -сөз санын сақтайды. |
Оқу бойынша қорытынды жүргізіп, орындалған тапсырмалар бойынша заңдылық шығарады. Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
https://padlet.com/aidaberkinova624_/padlet-cezuo0ee55s2jwrg |
|

шағым қалдыра аласыз

















