|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 31.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Майкенова Кулжан Нурлановна |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: 5 Қатыспаған оқушылар : 1 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жау-жау, жаңбыр! |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1 тыңдаған материалдың мазмұны байынша сұрақтарға жауап беру, мәтінді толықтыру; 4.4.5.1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазады, сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру «Мен саған тілеймін»
Үй тапсырмасын тексеру «Құпия сандықша»
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Жұмбақ Аспаннан домалап Көп моншақ төгілді (Жаңбыр) |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! Өткен сабақтың тақырыбы бойынша тапсырманы орындау. Сөздерді қайталайды. Оқушылар жұмбақтың шешуін табады және сабақтың мақсатымен танысады. |
Қолпаштау Бағалау
|
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Қолшатыр-зонт Гүлдеу-цвести Тағы-еще Тамшы-капля Көктеу-зеленеть Сағыну- скучать Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: Тыңдалым. Айтылым 1-тапсырма «Он сұрақ» әдісі. Сөйлемдерді оқы. Суретпен салыстыр. «Иә», «жоқ», – деп жауап бер. 1. Суретте қыс мезгілі бейнеленген. 2. Қыздың қолында қолшатыр бар. 3. Қыз жаңбырды ұнатады. 4. Күннің сәулесі түсіп тұр. Оқылым. Айтылым. 3-тапсырма. Әнді хормен айтыңдар. Жау-жау, жаңбыр Әні мен сөзін жазған – Бота Бейсенова Келді, міне, көктемім, Жердің жүзі көктеді. Ақ жаңбырды сыйлады, Ақша бұлттар көктегі. Қайырмасы Жау-жау, жаңбыр, жау, жаңбыр! Мөлдіреген тамшыларың. Жау-жау, жаңбыр, жау, жаңбыр! Табиғаттың сәні. Жаушы жаңбыр тағы да, Күттік сені сағына. Кірсін жердің сәні де, Топырақтың нәрі де. |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Жаңбырлы күні қолшатыр ұстаймыз.
Тыңдалым. Айтылым 1-тапсырма Сөйлемдерді оқиды. Суретпен салыстырады. «Иә», «жоқ», – деп жауап береді. 1. Суретте қыс мезгілі бейнеленген. ЖОҚ 2. Қыздың қолында қолшатыр бар. ИӘ 3. Қыз жаңбырды ұнатады.ИӘ 4. Күннің сәулесі түсіп тұр. ЖОҚ 3-тапсырма Әнді хормен айтады. Жау-жау, жаңбыр |
ҚБ: «Табыс сатысы: Алғашқы қадам». Дескриптор: - Сөйлемдерді оқиды. Суретпен салыстырады. «Иә», «жоқ», – деп жауап береді. ҚБ: «Табыс сатысы: Екінші қадам». Дескриптор: Әндітыңдайды, хормен айтады. ҚБ: «Табыс сатысы: Үшінші қадам» |
Слайд Слайд Оқулық 91 бет Слайд Оқулық 92 бет https://lms.topiq.kz/library?categories=grade-4 |
||
|
|
Сергіту сәті «Тән дыбыстар» |
|
||||
|
|
4. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. Радио тілшісімен болған сұхбатты тыңда. Сұрақтарға жауап бер. 1) Сөйлеп тұрған адамдардың есімдерін анықта. 2) Жаңбырды кім ұнатады? Кім ұнатпайды? 3) Ұнайтын немесе ұнамайтын себебін біл. 5-тапсырма Тыңдаған мәтін бойынша «Иә» немесе «жоқ» таңдау Берілген сөйлемдерді оқып, дұрыс нұсқасын таңдау Дескриптор: 1. Радио тілшісімен болған сұхбатты тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. 2. Тыңдағаның бойынша мәтінді толықтырып жазады. Ол есімдікті септейді. ҚБ: «Табыс сатысы: Мәре» |
92-93 бет |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 93 бет 6-тапсырма |
|
||||
|
|
Рефлексия «Ауа райы ». |
Рефлексия
Сабақты Сұрағым Сабақ толық бар түсініксіз түсіндім болды түсініксіз |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жау-жау, жаңбыр 4 сынып қазақ тілі
Ашық сабақ Жау-жау, жаңбыр 4 сынып қазақ тілі
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 31.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Майкенова Кулжан Нурлановна |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: 5 Қатыспаған оқушылар : 1 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жау-жау, жаңбыр! |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1 тыңдаған материалдың мазмұны байынша сұрақтарға жауап беру, мәтінді толықтыру; 4.4.5.1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазады, сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру «Мен саған тілеймін»
Үй тапсырмасын тексеру «Құпия сандықша»
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Жұмбақ Аспаннан домалап Көп моншақ төгілді (Жаңбыр) |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! Өткен сабақтың тақырыбы бойынша тапсырманы орындау. Сөздерді қайталайды. Оқушылар жұмбақтың шешуін табады және сабақтың мақсатымен танысады. |
Қолпаштау Бағалау
|
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Қолшатыр-зонт Гүлдеу-цвести Тағы-еще Тамшы-капля Көктеу-зеленеть Сағыну- скучать Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: Тыңдалым. Айтылым 1-тапсырма «Он сұрақ» әдісі. Сөйлемдерді оқы. Суретпен салыстыр. «Иә», «жоқ», – деп жауап бер. 1. Суретте қыс мезгілі бейнеленген. 2. Қыздың қолында қолшатыр бар. 3. Қыз жаңбырды ұнатады. 4. Күннің сәулесі түсіп тұр. Оқылым. Айтылым. 3-тапсырма. Әнді хормен айтыңдар. Жау-жау, жаңбыр Әні мен сөзін жазған – Бота Бейсенова Келді, міне, көктемім, Жердің жүзі көктеді. Ақ жаңбырды сыйлады, Ақша бұлттар көктегі. Қайырмасы Жау-жау, жаңбыр, жау, жаңбыр! Мөлдіреген тамшыларың. Жау-жау, жаңбыр, жау, жаңбыр! Табиғаттың сәні. Жаушы жаңбыр тағы да, Күттік сені сағына. Кірсін жердің сәні де, Топырақтың нәрі де. |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Жаңбырлы күні қолшатыр ұстаймыз.
Тыңдалым. Айтылым 1-тапсырма Сөйлемдерді оқиды. Суретпен салыстырады. «Иә», «жоқ», – деп жауап береді. 1. Суретте қыс мезгілі бейнеленген. ЖОҚ 2. Қыздың қолында қолшатыр бар. ИӘ 3. Қыз жаңбырды ұнатады.ИӘ 4. Күннің сәулесі түсіп тұр. ЖОҚ 3-тапсырма Әнді хормен айтады. Жау-жау, жаңбыр |
ҚБ: «Табыс сатысы: Алғашқы қадам». Дескриптор: - Сөйлемдерді оқиды. Суретпен салыстырады. «Иә», «жоқ», – деп жауап береді. ҚБ: «Табыс сатысы: Екінші қадам». Дескриптор: Әндітыңдайды, хормен айтады. ҚБ: «Табыс сатысы: Үшінші қадам» |
Слайд Слайд Оқулық 91 бет Слайд Оқулық 92 бет https://lms.topiq.kz/library?categories=grade-4 |
||
|
|
Сергіту сәті «Тән дыбыстар» |
|
||||
|
|
4. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. Радио тілшісімен болған сұхбатты тыңда. Сұрақтарға жауап бер. 1) Сөйлеп тұрған адамдардың есімдерін анықта. 2) Жаңбырды кім ұнатады? Кім ұнатпайды? 3) Ұнайтын немесе ұнамайтын себебін біл. 5-тапсырма Тыңдаған мәтін бойынша «Иә» немесе «жоқ» таңдау Берілген сөйлемдерді оқып, дұрыс нұсқасын таңдау Дескриптор: 1. Радио тілшісімен болған сұхбатты тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. 2. Тыңдағаның бойынша мәтінді толықтырып жазады. Ол есімдікті септейді. ҚБ: «Табыс сатысы: Мәре» |
92-93 бет |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 93 бет 6-тапсырма |
|
||||
|
|
Рефлексия «Ауа райы ». |
Рефлексия
Сабақты Сұрағым Сабақ толық бар түсініксіз түсіндім болды түсініксіз |
|
|||
шағым қалдыра аласыз
















