Материалдар / Ашық сабақ Жобаға арналған идея 3 сынып

Ашық сабақ Жобаға арналған идея 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бөлім:Робототехника. Жоба Мұғалімнің аты-жөні:Әміреқұлова Кәмшат Шахикерімқызы Мерзімі: Сынып: Сабақтың тақырыбы:§18. Жобаға арналған идея Сабақтын негізделген оқу мақсаты:3. 1. 1. 1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін клавиштерді пайдалану; Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар үшін: Мәтіндік реакторда суреттерді енгізуді, реттеуді үйренеді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Наурыз 2023
1452
15 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар


Бөлім:

Робототехника. Жоба

Мұғалімнің аты-жөні:

Әміреқұлова Кәмшат Шахикерімқызы

Мерзімі:

27.01.2023ж

Сынып: 3 «Б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

§18. Жобаға арналған идея

Сабақтын негізделген оқу мақсаты:

3. 1. 1. 1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін клавиштерді пайдалану;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

Мәтіндік реакторда суреттерді енгізуді, реттеуді үйренеді.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

4 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық жағымды ахуал туғызу

Балаларды құшақ жайып бір біртіндеп күтіп алам.

Сәлемдеседі, сабаққа назар аударады.

Оқушылар билеп келеді


Компьютер, әуен

Жаңа сабаққа кіріспе

3 мин


«Миға шабуыл» әдісі бойынша learningapps платформасында «Сәйкестендіру» арқылы Word мәтіндік редакторының терезе атауының ұяшығына орналастыру.

Өткен тақырып бойынша оқушылар Word мәтіндік редакторының терезе атауының айтады

Дескриптор:

- Word мәтіндік редакторынның терезе атауларын еске түсіреді;


- Word мәтіндік редакторының терезе атауларын атын сәйкестендіреді;


ҚБ

Ою-өрнек

Интерактивті тақта, интертнет







Сабақтың ортасы

5мин

Жаңа тақырыпты түсіндіру.




Оқушылар интерактивті тақтадағы бейнероликті қарап, сабақты мұқият тыңдайды





Интерактивті тақта, видеоролик

7мин








Жеке жұмыс

«Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі арқылы «Кім жылдам» ойыны «Kahoot» платформасы арқылы оқушылар сұрақтарға жеке жауап беріп орындайды.

  1. Word программаны іске қосу үшін қандай командаларды орындаймыз?

  2. Редактор латын тілінен аударғанда қандай мағына береді?

  3. Word редакторының терезесі қанша элементтен тұрады?

  4. Бас әріптерден тұратын бірнеше сөзді жазу үшін қандай пернені пайдаланамыз?

  5. Word мәтіндік редакторында жаңа құжат құру үшін қандай командаларды орындаймыз?



Word мәтіндік редакторы бойынша оқушылар компьютерде отырып жұмыс жасайды

Дескриптор;

-Оқушылар «Kahoot» платформасын іске қосады интерактивті тақтадан шығарылған ПИН кодты тапсырмаларға кіру үшін компьютерге енгізеді;


- ноутбуктар көмегімен берілген интерактивті тақтадағы сұрақтарға жауап береді;



ҚБ

Ою-өрнек

Проектор, экран, компьютер, интернет












8 мин

Жұптық жұмыс.

«Ойлан тап» әдісі

Бұл бөлмеден шығу оңай емес. Сіз барлық тапсырмалардың шешімін табуыңыз керек

  1. Компьютерде мәтінді қандай программада тереміз?

  2. Word редакторының терезесі WordPad терезесінің айырмашылығы неде?

  3. Сақталған құжатты ашу үшін қандай командаларды орындаймыз?

  4. Тілді таңдау үшін

  5. Word…..

Тақырып бойынша оқушылар «Квест логикалық» платформасы арқылы жұмыс жасайды


Дескриптор;

-Оқушылар «Квест» платформасын іске қосады

-Квест бөлмеден тапсырмаларды іздеп табады;

-Сұрақтарды тауып, жұптасып орындайды.


ҚБ

Ою-өрнек

Проектор, экран, компьютер интернет







Сабақтың соңы

10 мин


Тәжірибелік жұмыс

«Қазақтың ұлттық ою­өрнегі» жобасын дайындау алгоритмі

1. Интернеттен қазақ халқының ою-өрнектері туралы ақпарат пен сурет жинақта. Жұмыс үстелінде (экран бетінде) Жоба бумасын жасап, оны сақта.

2. Мәтіндік редакторды іске қос. Жаңа құжат құрып, оған «Қазақтың ұлттық ою-өрнегі» атауын бер.

3. Жинақтаған ақпараттан бес сөйлемнен тұратын мәтін құрастыр. Құрастырған сөйлемдеріңді редакторда тер.

4. Жоба бумасын аш. Қажетті суретті тінтуірдің оң жағымен шертіп, Контекстік мәзірді аш. Мәзірден Копировать (Көшіру) командасын басып, суретті көшіріп ал.

5. Мәтіндік редакторды ашып, Вставить (Қою) батырмасы арқылы терген сөйлемдеріңнің соңына суретті орналастыр.

Сабақты қорытындылау

Жаңа тақырып бойынша оқушылар компьютерге отырып жұмыс жасайды

Дескриптор:

-«Қазақтың ұлттық ою-өрнегі» тақырыбында Word мәтіндік редакторын да жоба дайындайды.

- Интернеттен қазақ халқының ою-өрнектері туралы ақпарат пен сурет жинақтайды;


- Мәтіндік редакторды іске қосады.


-Жинақтаған ақпараттар мен суреттерді мәтіндік реакторда көшіріп сақтайды


- Мәтіндік реакторда құжат құрып, оған «Қазақтың ұлттық ою-өрнегі» атауын беріп сақтайды;






ҚБ

Ою-өрнек

Компьютер, интернет




























Рефлексия

2 мин

1.Оқушыларға өзін-өзі «Үш сандық» арқылы бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:

Өзін-өзі бағалау.

Сабақ қызық болды

Ой өрісім кеңейді

Мен сабақтан көп мәлімет алдым

Сандықтар


Сабақтың соңы

1 мин

Үй тапсырмасы

Мәтіндік редактордың өзіңе ұнаған үш қызме тін (командасын) сипатта.


69-бет.Ойлан




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ