Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Жолың болсын, жолаушы |
Мектеп: |
|||||
|
Уақыты:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сыныбы: 9Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Белгілі бір оқыту мақсаты; Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі |
9.2.4.1 Шығарманың идеясы мен мазмұнына байланысты «автордың ойын» бағалау |
|||||
|
Оқу мақсаты |
Мәтінді түсінуге, негізгі ақпаратты алуға, ойын тұжырымды жеткізуге дағдыландыру |
|||||
|
Құндылықтар |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
Мектеп құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
география |
|||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
презентация |
|||||
|
Жетістік критерийі |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Диалогте қолданылатын пайдалы сөз тіркестері Менің ойымша... Екінші жағынан..... т.б Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. |
|||||
|
Осыған дейінгі меңгерілген білім |
«Ертең біз жол жүреміз» өлеңін жаттау |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Уақытты жоспарлау |
Іс-әрекет |
Дереккөз дері |
||||
|
Сабақтың басы 7-8 минут |
|
Мұғалім нұсқаулығы |
||||
|
Сабақтыңортасы 3-4 минут 7-8 минут 7-8 минут 10-12 мин |
Оқушыларды бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Ақын М.Мақатаев туралы шағын ақпарат беру. Ж Оқушыларға ақынның «Ертең біз жол жүреміз» өлеңін оқыту. Түсініксіз сөздердің мәнін түсіндіру.
Жасың бар, жігіт-желең,
шалдарың бар. Сөздікпен жұмыс (қажет болған жағдайда):
Шығарма бойынша сұрақтар:
Бағалау: сұраққа белсене жауап берген оқушылар бір-бірін ауызша атап өтеді. ЖЖ Айтылым тапсырмасы: ПОПС формуласы Жұптар ПОПС формуласы арқылы төмендегі сұрақтарға жауап береді.
Бағалау Дескриптор:
|
|
||||
|
Соңы 3-5 минут |
Рефлексия:
Үйге тапсырма: Жол жүруге қажетті заттардың пирамидасын жасап кел (маңыздылығына қарай). |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Бөліп оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін сіз не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай күрделі тапсырма бересіз? Тапсырмалар жеңілден қиынға қарай бағытталып берілген және сұрақ қою барысында қабілеті жоғары оқушыларға күрделірек сұрақтар қойылады. |
Бағалау – оқушылардың білімін қалай тексересіз? Жетістік критерийі негізінде бағаланады |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері АКТ. Құндылықтар. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жол ережелері. Жолың болсын жолаушы.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Жолың болсын, жолаушы |
Мектеп: |
|||||
|
Уақыты:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сыныбы: 9Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Белгілі бір оқыту мақсаты; Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі |
9.2.4.1 Шығарманың идеясы мен мазмұнына байланысты «автордың ойын» бағалау |
|||||
|
Оқу мақсаты |
Мәтінді түсінуге, негізгі ақпаратты алуға, ойын тұжырымды жеткізуге дағдыландыру |
|||||
|
Құндылықтар |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
Мектеп құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
география |
|||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
презентация |
|||||
|
Жетістік критерийі |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Диалогте қолданылатын пайдалы сөз тіркестері Менің ойымша... Екінші жағынан..... т.б Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. |
|||||
|
Осыған дейінгі меңгерілген білім |
«Ертең біз жол жүреміз» өлеңін жаттау |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Уақытты жоспарлау |
Іс-әрекет |
Дереккөз дері |
||||
|
Сабақтың басы 7-8 минут |
|
Мұғалім нұсқаулығы |
||||
|
Сабақтыңортасы 3-4 минут 7-8 минут 7-8 минут 10-12 мин |
Оқушыларды бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Ақын М.Мақатаев туралы шағын ақпарат беру. Ж Оқушыларға ақынның «Ертең біз жол жүреміз» өлеңін оқыту. Түсініксіз сөздердің мәнін түсіндіру.
Жасың бар, жігіт-желең,
шалдарың бар. Сөздікпен жұмыс (қажет болған жағдайда):
Шығарма бойынша сұрақтар:
Бағалау: сұраққа белсене жауап берген оқушылар бір-бірін ауызша атап өтеді. ЖЖ Айтылым тапсырмасы: ПОПС формуласы Жұптар ПОПС формуласы арқылы төмендегі сұрақтарға жауап береді.
Бағалау Дескриптор:
|
|
||||
|
Соңы 3-5 минут |
Рефлексия:
Үйге тапсырма: Жол жүруге қажетті заттардың пирамидасын жасап кел (маңыздылығына қарай). |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Бөліп оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін сіз не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай күрделі тапсырма бересіз? Тапсырмалар жеңілден қиынға қарай бағытталып берілген және сұрақ қою барысында қабілеті жоғары оқушыларға күрделірек сұрақтар қойылады. |
Бағалау – оқушылардың білімін қалай тексересіз? Жетістік критерийі негізінде бағаланады |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері АКТ. Құндылықтар. |
||||
шағым қалдыра аласыз



