Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: 10.1С Ықтималдық |
Мәшһүр Жүсіп атындағы №57 орта мектебі |
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Буркитова Акерке Ромазановна |
|
Күні: |
24.01.2023 |
|
Сынып: |
10 «Б» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінді форматтау (қаріп, абзац, тізімдер) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолданып жұмыс жасау, қолдану |
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы: - web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолданып жұмыс жасайдs; - HTML (аш ти эм эл)-тегтерін біледі және қолданады. |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Ақ тілек а) Оқушылармен сәлемдесу, бір-біріміге жылы лебіз білдеру; б) оқушыларды түгелдеу; в) зейінін шоғырландыру; Үй тапсырмасын тексеру. «Plickers» әдісімен өткен тақырыпты тексеру. Сыни ойлау дағдысын қалыптастыру мақсатында «Пазл» әдісімен топқа бөліп, тақырыпқа шығамын. |
«Plickers» әдісі бойынша тақтада ,берілген сұрақтарға оқушылар қолдарына таратылған QR код арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» арқылы бағалайды. «Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын!» |
Слайд 1 Тақта https://www.plickers.com/seteditor/063ce509c7aa8190011eb2dfe
|
|
Сабақтың ортасы 20 мин 10 мин 6 мин |
Топтық жұмыс. «Жәрмеңке» әдісі арқылы топтар анықтама беріп кетеді, практикалық тапсырма орындап басқа топ мүшелеріне түсіндіріп кетеді. . Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқулықпен жұмыс. Қатар отырған көршілерімен жұптасып жұмыс жасайды. Жеке жұмыс. 1. Google FORMS платформасында тест сұрақтарына жауап береді. 2. Қалыптастырушы бағалау 8 балл әр жауапқа 1 балл |
Әр топқа берілген тапсырмалардың анықтамасын бере отырып, 1 мысал практикалық тұрғыда компьютерде орындайды. Қандай ережені қолданғанын ажыратып көрсетеді. Әр топтан бір оқушы басқа топтарға барып өз тапсырмасын түсіндіреді. Жұптарға тапсырмалар беріледі, жұптер жұмыстарын қарсы отырған жұптарға береді, бірін-бірі тексереді. Google FORMS платформасында тест сұрақтарына жауап береді. Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын дескрипторды пайдаланып орындайды. |
Топтар дескриптор арқылы бірін-бірі бағалайды. 1-10 -ға дейін "Блезік арқылы" Стикермен бағаланады. Жасыл – жарайсың! Сары - жақсы! Қызыл – орташа! Рейтинг бойынша бағаланады. Дескриптор бойынша бағаланады.
|
Қосымша№1 Слайд 3 Үлестірмелі материалдар Қосымша№2 Слайд 4 Үлестірмелілер Стикерлер Телефон Слайд 5 |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Сабақты бекіту. Үй тапсырмасы. Оқулықтан № 38-39 тақырып Рефлексия: «Padlet» қосымшасы арқылы
|
Әр бала өзінің осы тақырып бойынша не түсінгенін қосымшада жазады. |
Жауап бергендері бойынша әр оқушы өз-өзін бағалайды |
Тақта Слайд https://padlet.com/burkitovaakerke1992/hyqknvspsvjgx1m7
|
Қосымша №1
«Жәрмеңке» әдісі
Топтық жұмыс.
1-топ "Қаріп" тобы.
Нөмірленбеген тізімдер
2-топ "Абзац" тобы.
Қабатталған тізімдер
3-топ "Тізімдер" тобы.
Сырғымалы жолдар
Дескриптор
Білім алушы:
1. Оқулықты пайдаланып анықтама береді;
2. 1 мысал практикалық тұрғыда көрсетеді .
Қосымша №2
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Жұптық жұмыс. Оқулықпен жұмыс
Тегтердің қолданылуына қарай кестені толтырыңыздар:

Дескриптор
Білім алушы:
1. HTML тегтерінің қолданылуына қарай толтырады;
2. тегтерді ажыратады.
Қосымша №3
Google FORMS тест сұрақтары
https://forms.gle/d9MKtycdyMmYuUTF8
Дескриптор:
-
берілген тест сұрақтарынан дұрыс жауапты көрсетеді;
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ жоспары , Буркитова А
Ашық сабақ жоспары , Буркитова А
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: 10.1С Ықтималдық |
Мәшһүр Жүсіп атындағы №57 орта мектебі |
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Буркитова Акерке Ромазановна |
|
Күні: |
24.01.2023 |
|
Сынып: |
10 «Б» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінді форматтау (қаріп, абзац, тізімдер) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолданып жұмыс жасау, қолдану |
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы: - web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолданып жұмыс жасайдs; - HTML (аш ти эм эл)-тегтерін біледі және қолданады. |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Ақ тілек а) Оқушылармен сәлемдесу, бір-біріміге жылы лебіз білдеру; б) оқушыларды түгелдеу; в) зейінін шоғырландыру; Үй тапсырмасын тексеру. «Plickers» әдісімен өткен тақырыпты тексеру. Сыни ойлау дағдысын қалыптастыру мақсатында «Пазл» әдісімен топқа бөліп, тақырыпқа шығамын. |
«Plickers» әдісі бойынша тақтада ,берілген сұрақтарға оқушылар қолдарына таратылған QR код арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» арқылы бағалайды. «Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын!» |
Слайд 1 Тақта https://www.plickers.com/seteditor/063ce509c7aa8190011eb2dfe
|
|
Сабақтың ортасы 20 мин 10 мин 6 мин |
Топтық жұмыс. «Жәрмеңке» әдісі арқылы топтар анықтама беріп кетеді, практикалық тапсырма орындап басқа топ мүшелеріне түсіндіріп кетеді. . Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқулықпен жұмыс. Қатар отырған көршілерімен жұптасып жұмыс жасайды. Жеке жұмыс. 1. Google FORMS платформасында тест сұрақтарына жауап береді. 2. Қалыптастырушы бағалау 8 балл әр жауапқа 1 балл |
Әр топқа берілген тапсырмалардың анықтамасын бере отырып, 1 мысал практикалық тұрғыда компьютерде орындайды. Қандай ережені қолданғанын ажыратып көрсетеді. Әр топтан бір оқушы басқа топтарға барып өз тапсырмасын түсіндіреді. Жұптарға тапсырмалар беріледі, жұптер жұмыстарын қарсы отырған жұптарға береді, бірін-бірі тексереді. Google FORMS платформасында тест сұрақтарына жауап береді. Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын дескрипторды пайдаланып орындайды. |
Топтар дескриптор арқылы бірін-бірі бағалайды. 1-10 -ға дейін "Блезік арқылы" Стикермен бағаланады. Жасыл – жарайсың! Сары - жақсы! Қызыл – орташа! Рейтинг бойынша бағаланады. Дескриптор бойынша бағаланады.
|
Қосымша№1 Слайд 3 Үлестірмелі материалдар Қосымша№2 Слайд 4 Үлестірмелілер Стикерлер Телефон Слайд 5 |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Сабақты бекіту. Үй тапсырмасы. Оқулықтан № 38-39 тақырып Рефлексия: «Padlet» қосымшасы арқылы
|
Әр бала өзінің осы тақырып бойынша не түсінгенін қосымшада жазады. |
Жауап бергендері бойынша әр оқушы өз-өзін бағалайды |
Тақта Слайд https://padlet.com/burkitovaakerke1992/hyqknvspsvjgx1m7
|
Қосымша №1
«Жәрмеңке» әдісі
Топтық жұмыс.
1-топ "Қаріп" тобы.
Нөмірленбеген тізімдер
2-топ "Абзац" тобы.
Қабатталған тізімдер
3-топ "Тізімдер" тобы.
Сырғымалы жолдар
Дескриптор
Білім алушы:
1. Оқулықты пайдаланып анықтама береді;
2. 1 мысал практикалық тұрғыда көрсетеді .
Қосымша №2
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Жұптық жұмыс. Оқулықпен жұмыс
Тегтердің қолданылуына қарай кестені толтырыңыздар:

Дескриптор
Білім алушы:
1. HTML тегтерінің қолданылуына қарай толтырады;
2. тегтерді ажыратады.
Қосымша №3
Google FORMS тест сұрақтары
https://forms.gle/d9MKtycdyMmYuUTF8
Дескриптор:
-
берілген тест сұрақтарынан дұрыс жауапты көрсетеді;
шағым қалдыра аласыз













