Бекітемін_________ Б.Тоқтыбаев
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақ әдебиеті 10-сабақ
|
Бөлім: |
2. Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Адырбек Балнұр Оразалықызы |
|||||||||||
|
Күні: |
04.12.2025 |
|||||||||||
|
Сынып: 5 « Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Атымтай жомарт» әңгімесі |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5. 1. 1. 1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады. |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -әртүрлі таным құралдарын қолдану дағдылары,әлем туралы білім жинақтау |
|||||||||||
|
Апта дәйексөзі 5-апта |
«Бірлігі күшті ел озады» |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 5 минут 8 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу. 2.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Мен қандаймын?» 3. «Тақырыпты тап» wordwall сайты https://share.google/8Ue6OCN640g1N50eS 4.Қызығушылықты ояту «Жомарт» сөзіне анықтама беру. Жомарт сөзіне байланысты мақал-мәтелдерді табу. Үлгі: Бүгінгі сабақтың тақырыбымен байланыстыру. Сұрақ: «Атымтай Жомарт» шығармасына қандай қатысы бар? Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады «Атымтай Жомарт» әңгімесін тыңдау. https://youtu.be/htJeupR7rBQ?si=5dsUo8lJAuW-zB7e «Атымтай Жомарт» әңгімесін бейне көрінісі арқылы көріп, тыңдайды. 1-тапсырма Берілген сөздің мағынасын түсіндіре отырып,осы сөз кездесетін мақал-мәтелдерді дәптерлеріңе жазыңдар.
2-тапсырма Әңгімедегі Атымтай жомарт айтатын 4 түрлі себепті анықта https://share.google/mkgXuhznzsQmpI4oE wordwall сайты 3-тапсырма Қазіргі заманда Атымтай жомарт сияқты адамдар бар ма? Бүгінгі заманның Атымтай жомарты кімдер ойыңды шағын эссе түрінде жаз. ЕББҚ оқушыға тапсырма 1-тапсырма 77-бет (оқулықтан) Сурет пен әңгіме бөліктерін сәйкестендір. 1-тапсырма Тақтада сурет пен әңгіме бөліктерін сәйкестендіріп жаз. https://share.google/96DBRdnJ3wSfeP63t 2-тапсырма Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. Рефлексия «Білім қоржыны» оқушылар сабақтан түйген ойларын жазады әрі оқиды. Үй тапсырмасы: «Атымтай жомарт» әңгімесін оқу,түсінік айту Мұғалім сабақты қорытындылайды. |
Психологиялық ахуал «Мен қандаймын?» Оқушылар өздеріне қатысты сын есімдерді пайдаланып өзін-өзі таныстырады. Топтағы өз рөліңізге қатысты берілген міндетті орындайды. Мазмұнын баяндайды. Сұрақтар құрастырады. Сұрақтарға жауап береді. Оқулықта берілген 1-тапсырманы орындайды. Сурет пен әңгіме бөліктерін сәйкестендіреді. Атымтай жомарт айтқан төрт өсиетті анықтайды. Рефлексия жасайды.
Өткен кезең мен қазіргі заманды салыстыра отырып,өз ойын жазады. Кесте толтырады.
|
Ауызша мадақтау мадақтау Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы 2 балл
-сөздің мағынасын анық түсіндіреді -тақырыпқа сәйкес мақал-мәтелдерді анықтайды.
Дескриптор Білім алушы 2 балл -шығарма сюжетін біледі. -өз ойын анық жеткізеді. Дескриптор Білім алушы 3 балл -өз ойын шағын эссе түрінде жеткізді.
Дескриптор Білім алушы 3 балл -сурет пен әңгіме бөліктерін сәйкестендіреді. -шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл ОҚЫТУ ДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ жоспары ҚМЖ 5-сынып «Атымтай жомарт» әңгімесі Ыбырай Алтынсарин
Ашық сабақ жоспары ҚМЖ 5-сынып «Атымтай жомарт» әңгімесі Ыбырай Алтынсарин
Бекітемін_________ Б.Тоқтыбаев
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақ әдебиеті 10-сабақ
|
Бөлім: |
2. Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Адырбек Балнұр Оразалықызы |
|||||||||||
|
Күні: |
04.12.2025 |
|||||||||||
|
Сынып: 5 « Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Атымтай жомарт» әңгімесі |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5. 1. 1. 1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады. |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -әртүрлі таным құралдарын қолдану дағдылары,әлем туралы білім жинақтау |
|||||||||||
|
Апта дәйексөзі 5-апта |
«Бірлігі күшті ел озады» |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 5 минут 8 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу. 2.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Мен қандаймын?» 3. «Тақырыпты тап» wordwall сайты https://share.google/8Ue6OCN640g1N50eS 4.Қызығушылықты ояту «Жомарт» сөзіне анықтама беру. Жомарт сөзіне байланысты мақал-мәтелдерді табу. Үлгі: Бүгінгі сабақтың тақырыбымен байланыстыру. Сұрақ: «Атымтай Жомарт» шығармасына қандай қатысы бар? Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады «Атымтай Жомарт» әңгімесін тыңдау. https://youtu.be/htJeupR7rBQ?si=5dsUo8lJAuW-zB7e «Атымтай Жомарт» әңгімесін бейне көрінісі арқылы көріп, тыңдайды. 1-тапсырма Берілген сөздің мағынасын түсіндіре отырып,осы сөз кездесетін мақал-мәтелдерді дәптерлеріңе жазыңдар.
2-тапсырма Әңгімедегі Атымтай жомарт айтатын 4 түрлі себепті анықта https://share.google/mkgXuhznzsQmpI4oE wordwall сайты 3-тапсырма Қазіргі заманда Атымтай жомарт сияқты адамдар бар ма? Бүгінгі заманның Атымтай жомарты кімдер ойыңды шағын эссе түрінде жаз. ЕББҚ оқушыға тапсырма 1-тапсырма 77-бет (оқулықтан) Сурет пен әңгіме бөліктерін сәйкестендір. 1-тапсырма Тақтада сурет пен әңгіме бөліктерін сәйкестендіріп жаз. https://share.google/96DBRdnJ3wSfeP63t 2-тапсырма Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. Рефлексия «Білім қоржыны» оқушылар сабақтан түйген ойларын жазады әрі оқиды. Үй тапсырмасы: «Атымтай жомарт» әңгімесін оқу,түсінік айту Мұғалім сабақты қорытындылайды. |
Психологиялық ахуал «Мен қандаймын?» Оқушылар өздеріне қатысты сын есімдерді пайдаланып өзін-өзі таныстырады. Топтағы өз рөліңізге қатысты берілген міндетті орындайды. Мазмұнын баяндайды. Сұрақтар құрастырады. Сұрақтарға жауап береді. Оқулықта берілген 1-тапсырманы орындайды. Сурет пен әңгіме бөліктерін сәйкестендіреді. Атымтай жомарт айтқан төрт өсиетті анықтайды. Рефлексия жасайды.
Өткен кезең мен қазіргі заманды салыстыра отырып,өз ойын жазады. Кесте толтырады.
|
Ауызша мадақтау мадақтау Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы 2 балл
-сөздің мағынасын анық түсіндіреді -тақырыпқа сәйкес мақал-мәтелдерді анықтайды.
Дескриптор Білім алушы 2 балл -шығарма сюжетін біледі. -өз ойын анық жеткізеді. Дескриптор Білім алушы 3 балл -өз ойын шағын эссе түрінде жеткізді.
Дескриптор Білім алушы 3 балл -сурет пен әңгіме бөліктерін сәйкестендіреді. -шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл ОҚЫТУ ДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз















