Материалдар / Ашық сабақ "Жүгіру дағдыларымен денсаулықты нығайту"

Ашық сабақ "Жүгіру дағдыларымен денсаулықты нығайту"

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ жоспары Мектеп № 76 жалпы орта білім беретін мектеп Мұғалімнің аты-жөні Сейлова Алмагуль Жубанышовна Класс 4 «Ә» Күні 03.05.2024ж Қатысушылар саны: 14 Қатыспағандар саны: 4 Бөлім 8 бөлім. Денсаулық туралы жалпы білім және практика арқылы машықтану Сабақтың тақырыбы Жүгіру дағдыларымен денсаулықты нығайту Оқу мақсаттары 4.1.3.1. қимылды орындаудың уақыт, кеңістік және бір қалыптылық туралы түсініктерін көрсететін бірқатар тиімді машықтарды және жүйеліктерді түсіну және қолдана білу САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ Сабақтың кезеңдері Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Оқу ресурстары Сабақтың басы 15 минут Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. - аяқ ұшымен жүру - өкшемен жүру -аяқтың ішкі қырымен жүру - аяқтың сыртқы қырымен жүру. -басты алға , артқа ию - жартылай отырып жүру. - екі қапталға бұрылу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Мамыр 2024
204
2 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ашық сабақ жоспары


Мектеп

76 жалпы орта білім беретін мектеп

Мұғалімнің аты-жөні

Сейлова Алмагуль Жубанышовна

Класс

4 «Ә»

Күні

03.05.2024ж

Қатысушылар саны:

14

Қатыспағандар саны:

4

Бөлім

8 бөлім. Денсаулық туралы жалпы білім және практика арқылы машықтану

Сабақтың тақырыбы

Жүгіру дағдыларымен денсаулықты нығайту

Оқу мақсаттары

4.1.3.1. қимылды орындаудың уақыт, кеңістік және бір қалыптылық туралы түсініктерін көрсететін бірқатар тиімді машықтарды және жүйеліктерді түсіну және қолдана білу


САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу ресурстары

Сабақтың

басы

15 минут

Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту.

Бой жазу жаттығуларын орындау.

- аяқ ұшымен жүру

- өкшемен жүру

-аяқтың ішкі қырымен жүру

- аяқтың сыртқы қырымен жүру.


-басты алға , артқа ию


- жартылай отырып жүру.


- екі қапталға бұрылу жаттығулары


- жылдам жүру


- жүгіру


- оң қапталмен жүгіру




- сол қапталмен жүгіру


- арқамен жүгіру



  • аяқты арта лақтыра жүгіру


Тыныс жолдарын қалпына келтіру.

Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.

Қол жоғарыда алақан ішке қарайды оқушылар аяқ ұшымен жүреді.

Қол желкеде өкшемен жүреді.

Қол белде аяқтың ішкі қырымен жүреді.

Қол белде аяқтың сыртқы қырымен жүреді.

қол белде басты оңға,солға, артқа ию

қолды алдыға созу жартылай отырып жүру.

Қол кеудеде екі жаққа бұрылу


Оқушылар жылдам жүру әдісіне көшеді.

Оқушылар бір қалыпты 1 мин жүгіреді.

Оқушылар жүгіру барысында оң қапталмен қолды алға айналдыра жүгіреді.

Оқушылар жүгіру барысында сол қапталмен қолды артқа айналдыра жүгіреді.

Оқушылар кері бұрылып арқамен жүгіреді.

Оқушылар қолды жамбас тұсына қойып аяқты артқа лақтыра жүгіреді.

Оқушылар тынысты қалып қалыпқа келтіреді.



















































Сабақтың

ортасы

25 минут

Жеңіл атлетика бойынша сабақтар жабдықталған спорт алаңдарында және спорт залда жүргізіледі.

Жеңіл атлетика бойынша дене шынықтыру сабағында қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау.


Жүгіру техникасын және дұрыс орындалған сәттерін көрсету.

Оқушыларды топқа бөлген сәтте жоғары стартты көрсету. Оқушылар 3 топқа жұмыс бөлінеді.

  1. Тапсырма


  1. Тапсырма


  1. Тапсырма

Тапсырманы оқушылар алма кезек уақытпен орындап шығулары қажет.

Қауіпсіздік ережесі.

30 метр жүгіру барысында әр кім өз жолымен жүгіру қажет

Жүгіріп келе жатып әңгімелесуге болмайды

Тым жақын жүгіруге болмайды
Басқа жүгірушінің жолын кесіп өтуге болмайды

Жүгіріп келе жатыр кілт тоқтауға болмайды.

30 метр жүгіру

Сұраңыз: жүгіру кезінде өздеріңді қалай сезінесіңдер?


1 қатардан 3 қатарқа тұру.

Топ бойынша жұмыс жасау

Кедергілерді пайдалана отырып, төрт фишкаға жылдамдық арттыра жүгіру.

Аяқ арасын ашып адымдай отыра жүгіру

Қол алдыда тізені көтеріп жылдам жүгіру.




Қауіпсіздік ережесін сақтау.



Төменгі сөреден шығудың техникасын көрсетіңіз және қауіпсіздік техникасын сипаттаңыз. Берілген команданы орындап, 30 метр қашықтықты максималды қарқынмен жүгіріңіз.

Дескриптор

-төменгі сөреден шығу техникасын көрсетеді;

-берілген командаларды орындайды;

-30 метр қашықтықты максималды қарқынмен жүгіреді.

Сабақтың

соңы

5 минут

Сабақты қорытындылау:

Мұғалім әрекеті: оқушыларға кері байланыс жүргізеді, талқылайды. Сабақ барысында жіберілген кемшіліктер мен нәтижелерді талқылайды.

Оқушы әрекеті: Тыныс жолдарын қалпына келтіру, қиындық тудырған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Бір-біріне кері байланыс жүргізеді.















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ