Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: сауат ашу |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: 07.02.2018ж |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||
|
Сабақтыңтақырыбы: Жұрнақ пен жалғау |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.1.4.1-тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау. 2.2.4.1-мұғалімнің комегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. 2.3.6.1-бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап,оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу. 2.4.2.1-мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы мынаны
орындай алады:Окулықта берілген және қосымша тапсырмаларды
орындайды.Жазба жұмыс жасайды.Сұраққа жауап
береді. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке ,жұптық,топтық тапсырмаларды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын озіне аудара алады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сын тұрғысынан ойлау, бір-бірін сыйлау, қамқорлық көрсету. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, математика |
|||||
|
Бастапқы білім: |
Әріптерден сөз құрайды, оқиды және жазады. |
|||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрак-жауап,әңгімелеу,түсіндіру,ойын,корнекілік,Рефлексия |
|||||
|
Сабақбарысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтажоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
|
Психологиялық ахуал – Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, шаттық шеңберінде жақсы көңіл-күй өлеңі мен сиқырлы сөздерді айтайық. Үлкенгеде сіз, Кішігеде сіз, Баршаңызды құрметтеп Бас иеміз біз Коңіл-күйлерің қалай Сабаққа дайындығымыз қалай Ынтамыз ше Ендеше сабақты бастайық. |
Балалар Жаксы коңіл-күймен орындайды Керемет Тамаша Ғажап |
||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
|
Сонау ерте заманда Қосымша деген атаның жаңа соз жасайтын жұрнақ деген ұлы бар екен.Созбен созді қосатын жалғау атты қызы бар екен. Шартты белгілер:,-------------------------------------- 1топ Қосымша 2топ Жұрнақ 3топ Жалғау «Ой қозғау»әдісі Мақсатымыз білім алу Міндетіміз -еңбектену Барлығымыз-жұмыла 5ке қолды жеткізу Ойын Жемістер жинау; Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді -Сөйлем құрайды. «Жұлдызша» арқылы бағалау (МК,Ұ)Ее дыбысы мен әрпі «Е» дыбысы және әрпімен таныстыру. «Е»-нiң дауысты екенін, оның сөз басында, ортасында, аяғында келетінін айтып, баспа және жазба таңбаларымен таныстыру. Елік сөзіне дыбыстық талдау жасау. Е дыбысы мен әрпінен келетін сөздерді айтқызу. Буынға бөлу. Тыңдалым, айтылым (электронды оқулық) Дескриптор: -«Е» дыбысы және әрпін біледі. -«Е» әрпін дыбыспен сәкестендіреді «Жұлдызша» арқылы бағалау (Ұ) 1-тапсырма «Сөз ойла ,тез ойла» ребусты Мерей сұрағының жауабын ребусты шештіру арқылы табыңыз -Мен атам мен әжеме кім боламын?.
Дескриптор: -ребустың шешуі «немере» сөзі екенін анықтайды Оқылым:(Ұ) 2-тапсырма Буындап, тізбектей оқу. Ар,ал, да, де,са,ла,ма Ер,ел,де,те,се,ле,ме Мен,емен,сен,сенім,ерте,ер, не, немере, Есен, Ерлан Дескриптор: - Дыбыс түрлерін ажыратады - буынға бөліп оқиды Сергіту сәті. Бейнероликке қарап қимылдарды қайталау. Дәптермен жұмыс (жазылым) Ее әрпі кездесетін сөздерді қатесіз әрі көркем жазуын қадағалап, оқушылардың әріптерді жазу дағдыларын қалыптастыру. Оқушылар бірін-бірі басбармақ әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор: - әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады Қосымша тапсырма. Ее әрпіне келетін бірнеше сөз жазу. 3-тапсырма(Т)«Болжау» әдісі Сұрақтың жауабын суреттің көмегімен болжау. Суреттегі не? сұрағына жауап беретін «күн», «ай» сөздерімен сөйлемдер құрау. Мыс: «Күн ысыды. Ай туды»
Дескриптор: -«күн, ай» сөздерін қолданып сөйлемдер құрастырады |
Оқулық
Электронды оқулық
Оқулық
Бейнеролик Жұмыс дәптері
суреттер |
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Доп лақтыру» әдісі арқылы кері байланыс -Ее қандай дыбыс -Сөздің қай жерінде кездеседі -Ее басында келетін сөзді ата т.с.с Рефлексия
|
доп |
||||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар |
Бағалау Сабақ бойынша рефлексия |
Денсаулық сақтау қауіпсіздігі |
||||
|
Дәптермен жұмыс орындағанда тез орындап қойған оқушыларға саралаудың қарқын тәсілі негізінде қосымша тапсырма беремін. Ее әрпіне сөздің басында, ортасында, соңында келетін сөз жазу. Сюжетті сурет бойынша сөйлем құрап мәтінді болжайды. Сипаттау сөздерін қолданып сөйлем құрастырады. |
«Доп лақтыру», «Желкенді кеме», «Басбармақ»
|
Түзу отыру, Сергіту сәті кезінде партаның ұшынан |
||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жұрнақ пен жалғау
Ашық сабақ Жұрнақ пен жалғау
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: сауат ашу |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: 07.02.2018ж |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||
|
Сабақтыңтақырыбы: Жұрнақ пен жалғау |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.1.4.1-тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау. 2.2.4.1-мұғалімнің комегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. 2.3.6.1-бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап,оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу. 2.4.2.1-мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы мынаны
орындай алады:Окулықта берілген және қосымша тапсырмаларды
орындайды.Жазба жұмыс жасайды.Сұраққа жауап
береді. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке ,жұптық,топтық тапсырмаларды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын озіне аудара алады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сын тұрғысынан ойлау, бір-бірін сыйлау, қамқорлық көрсету. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, математика |
|||||
|
Бастапқы білім: |
Әріптерден сөз құрайды, оқиды және жазады. |
|||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрак-жауап,әңгімелеу,түсіндіру,ойын,корнекілік,Рефлексия |
|||||
|
Сабақбарысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтажоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
|
Психологиялық ахуал – Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, шаттық шеңберінде жақсы көңіл-күй өлеңі мен сиқырлы сөздерді айтайық. Үлкенгеде сіз, Кішігеде сіз, Баршаңызды құрметтеп Бас иеміз біз Коңіл-күйлерің қалай Сабаққа дайындығымыз қалай Ынтамыз ше Ендеше сабақты бастайық. |
Балалар Жаксы коңіл-күймен орындайды Керемет Тамаша Ғажап |
||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
|
Сонау ерте заманда Қосымша деген атаның жаңа соз жасайтын жұрнақ деген ұлы бар екен.Созбен созді қосатын жалғау атты қызы бар екен. Шартты белгілер:,-------------------------------------- 1топ Қосымша 2топ Жұрнақ 3топ Жалғау «Ой қозғау»әдісі Мақсатымыз білім алу Міндетіміз -еңбектену Барлығымыз-жұмыла 5ке қолды жеткізу Ойын Жемістер жинау; Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді -Сөйлем құрайды. «Жұлдызша» арқылы бағалау (МК,Ұ)Ее дыбысы мен әрпі «Е» дыбысы және әрпімен таныстыру. «Е»-нiң дауысты екенін, оның сөз басында, ортасында, аяғында келетінін айтып, баспа және жазба таңбаларымен таныстыру. Елік сөзіне дыбыстық талдау жасау. Е дыбысы мен әрпінен келетін сөздерді айтқызу. Буынға бөлу. Тыңдалым, айтылым (электронды оқулық) Дескриптор: -«Е» дыбысы және әрпін біледі. -«Е» әрпін дыбыспен сәкестендіреді «Жұлдызша» арқылы бағалау (Ұ) 1-тапсырма «Сөз ойла ,тез ойла» ребусты Мерей сұрағының жауабын ребусты шештіру арқылы табыңыз -Мен атам мен әжеме кім боламын?.
Дескриптор: -ребустың шешуі «немере» сөзі екенін анықтайды Оқылым:(Ұ) 2-тапсырма Буындап, тізбектей оқу. Ар,ал, да, де,са,ла,ма Ер,ел,де,те,се,ле,ме Мен,емен,сен,сенім,ерте,ер, не, немере, Есен, Ерлан Дескриптор: - Дыбыс түрлерін ажыратады - буынға бөліп оқиды Сергіту сәті. Бейнероликке қарап қимылдарды қайталау. Дәптермен жұмыс (жазылым) Ее әрпі кездесетін сөздерді қатесіз әрі көркем жазуын қадағалап, оқушылардың әріптерді жазу дағдыларын қалыптастыру. Оқушылар бірін-бірі басбармақ әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор: - әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады Қосымша тапсырма. Ее әрпіне келетін бірнеше сөз жазу. 3-тапсырма(Т)«Болжау» әдісі Сұрақтың жауабын суреттің көмегімен болжау. Суреттегі не? сұрағына жауап беретін «күн», «ай» сөздерімен сөйлемдер құрау. Мыс: «Күн ысыды. Ай туды»
Дескриптор: -«күн, ай» сөздерін қолданып сөйлемдер құрастырады |
Оқулық
Электронды оқулық
Оқулық
Бейнеролик Жұмыс дәптері
суреттер |
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Доп лақтыру» әдісі арқылы кері байланыс -Ее қандай дыбыс -Сөздің қай жерінде кездеседі -Ее басында келетін сөзді ата т.с.с Рефлексия
|
доп |
||||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар |
Бағалау Сабақ бойынша рефлексия |
Денсаулық сақтау қауіпсіздігі |
||||
|
Дәптермен жұмыс орындағанда тез орындап қойған оқушыларға саралаудың қарқын тәсілі негізінде қосымша тапсырма беремін. Ее әрпіне сөздің басында, ортасында, соңында келетін сөз жазу. Сюжетті сурет бойынша сөйлем құрап мәтінді болжайды. Сипаттау сөздерін қолданып сөйлем құрастырады. |
«Доп лақтыру», «Желкенді кеме», «Басбармақ»
|
Түзу отыру, Сергіту сәті кезінде партаның ұшынан |
||||

шағым қалдыра аласыз
















