ҚазақстанРеспубликасыныңОқуағартуминистрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқамерзімдіжоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№7 Шардара БМ КММ |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдурахманова Айнур Баратбайқызы |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
61. Жылға жақсы тілек |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау 4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығармамазмұнынтүрлібаяндайды,негізділген сұрақтар қояды ,шығармашылық жұмыстар жасайды |
|||||
|
құндылық Апта дәйексөзі :Жасампаздық –бәрімізге өнеге |
жасампаздық және жаңашылдық Құзыреттілік:шығармашылық қоршағанәлемдізерттеу,сұрақтар қою,эксперименттер жүргізу жәнеалынғанмәліметтернегізіндеқорытындыжасай алу; жаңаидеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емесшешімдерінкөружәнеолардыісжүзіндеқолдана алу; |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Амандасу» түрлерін қолданады |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут |
Үй тапсырмасын сұрау Өлеңді түсініп оқу. Өзің тұратын жердің табиғатын сипаттап жаз. Өткен сабақты пысықтау. "Топтық тергеу" әдісі. 1.Шығарманың авторы кім? 2..Өлеңдегі Қыдыр ата -ненің бейнесі? 3. Саған қай кейіпкер ұнады? 4. Аяздың "буыны неден босап" кетті? 5. Өлеңдегі кейіпкерлерден өзіңе қандай үлгі алдың? |
Өлеңді түсініп оқиды. Өзі тұратын жердің табиғатын сипаттап жазады. |
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Өлеңді түсініп оқиды. Өзі тұратын жердің табиғатын сипаттап жазады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! |
|
||
|
Жаңа сабақ 10 мин Сабақтың ортасы 15 минут Білу. Бекіту 10 мин |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Батаны оқып, мағынасын түсіндіріңдер.
Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін. "Джигсо" әдісі. Түсініп оқы "Отамалы" деген не?
2-тапсырма.Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылған. 3-тапсырма. Оқиғаның басталуына не себеп болды? Оқиғаның басталуына ауа райының күрт өзгеруі себеп болды. 4-тапсырма.Өз қиялыңмен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құра. ЕБҚ 1. "Отамалы" дегеіміз не? 2.Сәуір айы мәтінде тағы қалай аталады? 5 - тапсырма. Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер.
6 - тапсырма. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін? Адамдар күн райын құстар, жануарлар, аспандағы жұлдыздар арқылы күнге айға қарап біліп отырған. Мысалы: Жұлдыз көп болса, ертеңгеі күні күн жылы болады. Құстар күн суытар алдын жылы жаққа ұшады. Суырлар інінен шықса, қыс ерте бітеді.
|
ЫЖ : Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін Мәтінді түсініп оқиды. Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылғанын айтады Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды. Өз қиялымен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құрайды. Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін екенін айтады.
|
Дескриптор: 1.Батаның мағынасын ашады 1б Дескриптор : 1.Мәтінді түсініп оқиды1б Дескриптор: 1. Ауа райының қандай уақыты бейнеленгенін айтады 1б Дескриптор: 1. Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды. 1б Дескриптор: 1.Өз қиялымен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құрайды.1б 2.Өз оын жүйелі жеткізеді 1б 3.Түрлі баяндау тәсілдерін қолданады 1б Дескриптор: 1. Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді. 1б Дескриптор: 1. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін екенін айтады.1б 2.Ақпарат көздерін қолданады ,қорытынды жасайды 1б |
Оқулық.
автор-дың суреті Оқулық Дәптер
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
IV.Сабақты қорытындылау. 1. "Пақыр" сөзін қалай түсінесің? 2. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін? 3. Оқиғаның басталуына не себеп болды? 4. Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? 5.Отамалы дегеніміз не? 6. Қалай ойлайсың, Отамалы күн райының бұзыларын қалай білді? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқу. Сұраққа 1-2 сөйлеммен жауап жаз. "Отамалы" деген -не? Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды сабақтан алған әсерлерімен бөліседі Сұрақтар қояды, қосымша түсіндіруді қажет ететін тұстарын айтады. Сабақ немесе тақырып бойынша өз пікірін айтып, болашақта не қалайтынын білдіреді. Оқушы өз оқуында қандай әдістердің тиімді болғанын байқайды. Қателерінің себептерін анықтап, оларды түзету жолдарын ойластырады. өзінің жетістіктерін және қиындықтарын анықтайды. Тапсырма барысында не сәтті болғанын және қай жерде қиналғанын түсінеді. Өзінің жауаптарын және шешімдерін талдайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар Балдар жиынтығын қою |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жылға жақсы тілек 4 сынып
Ашық сабақ Жылға жақсы тілек 4 сынып
ҚазақстанРеспубликасыныңОқуағартуминистрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқамерзімдіжоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№7 Шардара БМ КММ |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдурахманова Айнур Баратбайқызы |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
61. Жылға жақсы тілек |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау 4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығармамазмұнынтүрлібаяндайды,негізділген сұрақтар қояды ,шығармашылық жұмыстар жасайды |
|||||
|
құндылық Апта дәйексөзі :Жасампаздық –бәрімізге өнеге |
жасампаздық және жаңашылдық Құзыреттілік:шығармашылық қоршағанәлемдізерттеу,сұрақтар қою,эксперименттер жүргізу жәнеалынғанмәліметтернегізіндеқорытындыжасай алу; жаңаидеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емесшешімдерінкөружәнеолардыісжүзіндеқолдана алу; |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Амандасу» түрлерін қолданады |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут |
Үй тапсырмасын сұрау Өлеңді түсініп оқу. Өзің тұратын жердің табиғатын сипаттап жаз. Өткен сабақты пысықтау. "Топтық тергеу" әдісі. 1.Шығарманың авторы кім? 2..Өлеңдегі Қыдыр ата -ненің бейнесі? 3. Саған қай кейіпкер ұнады? 4. Аяздың "буыны неден босап" кетті? 5. Өлеңдегі кейіпкерлерден өзіңе қандай үлгі алдың? |
Өлеңді түсініп оқиды. Өзі тұратын жердің табиғатын сипаттап жазады. |
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Өлеңді түсініп оқиды. Өзі тұратын жердің табиғатын сипаттап жазады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! |
|
||
|
Жаңа сабақ 10 мин Сабақтың ортасы 15 минут Білу. Бекіту 10 мин |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Батаны оқып, мағынасын түсіндіріңдер.
Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін. "Джигсо" әдісі. Түсініп оқы "Отамалы" деген не?
2-тапсырма.Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылған. 3-тапсырма. Оқиғаның басталуына не себеп болды? Оқиғаның басталуына ауа райының күрт өзгеруі себеп болды. 4-тапсырма.Өз қиялыңмен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құра. ЕБҚ 1. "Отамалы" дегеіміз не? 2.Сәуір айы мәтінде тағы қалай аталады? 5 - тапсырма. Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер.
6 - тапсырма. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін? Адамдар күн райын құстар, жануарлар, аспандағы жұлдыздар арқылы күнге айға қарап біліп отырған. Мысалы: Жұлдыз көп болса, ертеңгеі күні күн жылы болады. Құстар күн суытар алдын жылы жаққа ұшады. Суырлар інінен шықса, қыс ерте бітеді.
|
ЫЖ : Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін Мәтінді түсініп оқиды. Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылғанын айтады Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды. Өз қиялымен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құрайды. Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін екенін айтады.
|
Дескриптор: 1.Батаның мағынасын ашады 1б Дескриптор : 1.Мәтінді түсініп оқиды1б Дескриптор: 1. Ауа райының қандай уақыты бейнеленгенін айтады 1б Дескриптор: 1. Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды. 1б Дескриптор: 1.Өз қиялымен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құрайды.1б 2.Өз оын жүйелі жеткізеді 1б 3.Түрлі баяндау тәсілдерін қолданады 1б Дескриптор: 1. Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді. 1б Дескриптор: 1. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін екенін айтады.1б 2.Ақпарат көздерін қолданады ,қорытынды жасайды 1б |
Оқулық.
автор-дың суреті Оқулық Дәптер
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
IV.Сабақты қорытындылау. 1. "Пақыр" сөзін қалай түсінесің? 2. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін? 3. Оқиғаның басталуына не себеп болды? 4. Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? 5.Отамалы дегеніміз не? 6. Қалай ойлайсың, Отамалы күн райының бұзыларын қалай білді? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқу. Сұраққа 1-2 сөйлеммен жауап жаз. "Отамалы" деген -не? Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды сабақтан алған әсерлерімен бөліседі Сұрақтар қояды, қосымша түсіндіруді қажет ететін тұстарын айтады. Сабақ немесе тақырып бойынша өз пікірін айтып, болашақта не қалайтынын білдіреді. Оқушы өз оқуында қандай әдістердің тиімді болғанын байқайды. Қателерінің себептерін анықтап, оларды түзету жолдарын ойластырады. өзінің жетістіктерін және қиындықтарын анықтайды. Тапсырма барысында не сәтті болғанын және қай жерде қиналғанын түсінеді. Өзінің жауаптарын және шешімдерін талдайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар Балдар жиынтығын қою |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















