|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Лабиринт және кегельринг. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есбосынова Айым Бисембайқызы |
|||
|
Күні |
02.12.2022ж |
|||
|
Сынып: 4 «Ғ» |
Қатысушылар саны |
11 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін қолдану 4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Кегельринг» ұғымын біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Кегельринг жарысының бірнеше түрлерін біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Кегельринг жарысының шарттарын толық біледі. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Түгендеу Қағаз қиындылары арқылы топқа бөлу; І топ ІІ топ - Оқушылармен бірге үй тапсырмасын қайталау мақсатында екі топқа сұрақ беріледі; («Бағдаршам» әдісі арқылы жүргізіледі) - Датчик қызметіне қарай неше топқа бөлінеді? - Түс датчигі дегеніміз не? - Лабиринт сөзі қандай мағынаны білдіреді? - Ең алып лабиринт қай жылы жасалған? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Үй тапсырмасын қайталайды. |
Стикер арқылы 1 балл |
Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Көрсетілім. Жарыс – Соревнование – Compelition Жаңа тақырыпқа шолу. Кегель-кегельрингтегі міндетті атрибуттардың бірі. Кегельге салмағы аз, көлемі шағын белгілі бір заттарды қолдануға болады. Мысалы, шырыннан босаған қаңылтыр ыдыстар, боулинг ойынында пайдаланатын ойыншықтар, легодан құрастырылған бағандар т.б. Ең бастысы, заттар тұрақты және түс датчиктері оларды анықтай алатындай болу керек. №1 тапсырма. Сөздің бөлігін тауып, сәйкестендір. (Жұптық жұмыс).
Дескриптор: - Берілген сөздердің бөлігін дұрыс табады; -Сөз бөліктерін бір-бірімен дұрыс сәйкестендіреді. ҚБ: стикер /2 балл/ №2 тапсырма. Ребусты шеш. (Жұптық жұмыс).
Дескриптор: -берілген ребустың дұрыс жауабын табады. ҚБ: стикер /2 балл/ №3 тапсырма. (Топтық жұмыс) Есепті шығара отырып, жасырын сөзді тауып жаз.
Дескриптор: -берілген есепті дұрыс шығарады -жасырылған сөзді табады. №4 тапсырма. (Топтық жұмыс) Гүлді құмыраға апаратын тиімді жолды сызып көрсетіңіздер.
Дескритор: - гүлді құмыраға апаратын тиімді жолды тауып, сызып көрсетеді. ҚБ: стикер /2балл/ Сергіту сәті. №5 тапсырма. (Жеке жұмыс) Wordwall интерактивті сервисінде берілген тапсырманы орында.
Дескриптор: -кегельринг жарысы неше кезеңнен тұратынын дұрыс табады; -кегельрингтегі міндетті атрибутты табады; -кегель ретінде қолданылатын затты дұрыс табады; -жарыс неше кезеңнен тұратынын табады. |
1.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 2.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды 5-тапсырманы орындайды |
Стикер 2 балл Стикер 2 балл Стикер 2 балл Стикер 2 балл Стикер 2 балл |
Интер белсенді тақта, дәптер, оқулық А4, қалам
А4, қалам
А4, қалам
А4, қалам
Дербес компьютер |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға бірін-бірі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Бірін-бірі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 14, «Кегельринг» |
Оқу,термин жаттау. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Кегельринг 4 сынып
ашық сабақ Кегельринг 4 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Лабиринт және кегельринг. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есбосынова Айым Бисембайқызы |
|||
|
Күні |
02.12.2022ж |
|||
|
Сынып: 4 «Ғ» |
Қатысушылар саны |
11 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін қолдану 4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Кегельринг» ұғымын біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Кегельринг жарысының бірнеше түрлерін біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Кегельринг жарысының шарттарын толық біледі. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Түгендеу Қағаз қиындылары арқылы топқа бөлу; І топ ІІ топ - Оқушылармен бірге үй тапсырмасын қайталау мақсатында екі топқа сұрақ беріледі; («Бағдаршам» әдісі арқылы жүргізіледі) - Датчик қызметіне қарай неше топқа бөлінеді? - Түс датчигі дегеніміз не? - Лабиринт сөзі қандай мағынаны білдіреді? - Ең алып лабиринт қай жылы жасалған? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Үй тапсырмасын қайталайды. |
Стикер арқылы 1 балл |
Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Көрсетілім. Жарыс – Соревнование – Compelition Жаңа тақырыпқа шолу. Кегель-кегельрингтегі міндетті атрибуттардың бірі. Кегельге салмағы аз, көлемі шағын белгілі бір заттарды қолдануға болады. Мысалы, шырыннан босаған қаңылтыр ыдыстар, боулинг ойынында пайдаланатын ойыншықтар, легодан құрастырылған бағандар т.б. Ең бастысы, заттар тұрақты және түс датчиктері оларды анықтай алатындай болу керек. №1 тапсырма. Сөздің бөлігін тауып, сәйкестендір. (Жұптық жұмыс).
Дескриптор: - Берілген сөздердің бөлігін дұрыс табады; -Сөз бөліктерін бір-бірімен дұрыс сәйкестендіреді. ҚБ: стикер /2 балл/ №2 тапсырма. Ребусты шеш. (Жұптық жұмыс).
Дескриптор: -берілген ребустың дұрыс жауабын табады. ҚБ: стикер /2 балл/ №3 тапсырма. (Топтық жұмыс) Есепті шығара отырып, жасырын сөзді тауып жаз.
Дескриптор: -берілген есепті дұрыс шығарады -жасырылған сөзді табады. №4 тапсырма. (Топтық жұмыс) Гүлді құмыраға апаратын тиімді жолды сызып көрсетіңіздер.
Дескритор: - гүлді құмыраға апаратын тиімді жолды тауып, сызып көрсетеді. ҚБ: стикер /2балл/ Сергіту сәті. №5 тапсырма. (Жеке жұмыс) Wordwall интерактивті сервисінде берілген тапсырманы орында.
Дескриптор: -кегельринг жарысы неше кезеңнен тұратынын дұрыс табады; -кегельрингтегі міндетті атрибутты табады; -кегель ретінде қолданылатын затты дұрыс табады; -жарыс неше кезеңнен тұратынын табады. |
1.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 2.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды 5-тапсырманы орындайды |
Стикер 2 балл Стикер 2 балл Стикер 2 балл Стикер 2 балл Стикер 2 балл |
Интер белсенді тақта, дәптер, оқулық А4, қалам
А4, қалам
А4, қалам
А4, қалам
Дербес компьютер |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға бірін-бірі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Бірін-бірі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 14, «Кегельринг» |
Оқу,термин жаттау. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















