|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№109 сабақ.Келер шақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, осы шақ, келер шақ) қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің мазмұны мен сәйкестігін анықтайды, келер шақта қоладанады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Ғарышқа саяхат жасайтынымызды хабарлау Миға шабуыл Жұмбақты шешкізу Ұшқыш емес бірақ ол, Аспанда қалықтап ұшады Ол кім? (ұшқыш) Ұшады қанатсыз, Зулайды аяқсыз (зымызан) Сыныпты шар жару арқылы үш топқа бөлу. І топ Тоқтар ІІ топ Талғат ІІІ топ Айдын Ғарыш жайлы видеоролик көрсету Өткенді қайталау Үй тапсырмасы «Ақылды карта» әдісі арқылы топтарға сұрақтар және жауаптар жазылған карточкалар таратылады
Т.б Етістіктің шақтары туралы қайталап өтеді І топ Осы шақ ІІ топ Өткен шақ ІІІ топ келер шақ байланысты сөздер ойлап айтады Ережені мұғалім қайталапа, толықтырып береді Жұмбақты шеш Бір зат бар дүниеде құшағы кең, Ұшқан құш жүрген аң бәріне тең. Адамзат, жан жануар арасында, Мәңгілік өсіп өніп өмір сүрген (жер) Жер туралы видеоролик көрсету 22-жаттығу. Ер, ер, ер Біз боламыз ғарышкер Ға, ға ға Біз ұштық айға 23-жаттығу Ережемен таныстыру. Күннің тапсырмасы Күнге қонайық Қолымызды көтеріп, Күннің нұрын алайық. Ортамызда күн нұры, Құшаққа оны алайық. 24-жаттығу Тексеріп көрейік! Сергіту сәті «Ғарышкер» 4- тапсырма Хатты оқып ішінен «Келер шақ» етістіктерін табу Мен ғарышты қатты жақсы көремін. Тоқтар ағам секілді ғарышкер болғым келеді. Мен ғарышкер болу үшін әлі көп уақыт бар.Ғарышкер болу үшін денсаулығың жақсы болу керек.Сондықтан мен спортпен айналысып,денемді шынықтыруым керек. Тоқтар, Талғат ағам секілді айға барып қазақ елінің туын тігемін. Ал мені келгенде бүкіл Қазақстан гүлдермен қарсы алады. Мен ғарышкер боламын. 5- тапсырма Қорытынды І топ «Шнуровка» әдісі ІІ топ «Сұрақты ұстап ал» әдісі ІІІ топ «Солай ма...?» әдісі Семантикалық кестені толтыру Үйге тапсырма Ережені жаттау 25-жаттығу
|
Бүгінгі күнге сәттілік тілейді Жұмбақты шешеді Шарды жару арқылы топтарға бөлінеді Үй тапсырмасын оқиды. Ақылды карта ойынын ойнайды Жұмбақты шешеді Видеороликті тамашалайды Өлеңді жұптаса отырып оқиды. Өлеңнің тақырыбы мен мазмұрының сәйкестігін анықтайды. Етістіктердің қай жақта тұрғанын айтады Жаңылтпашты хормен қайталап шығады Сөйлем құрайды Өлеңге тиісті етістіктерді қойып көшіріп жазады Сергіту сәтін робот кейіпінде орындайды Тапсырманы орындайды Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Қазақ
тілі
Бөлім:
Ғарышқа
саяхат
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы: №109 сабақ.Келер
шақ
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
4.4.2.9 – етістікті
тиісті шақта (өткен шақ, осы шақ, келер шақ)
қолдану
Сабақтың
мақсаты
Өлеңнің мазмұны мен
сәйкестігін анықтайды, келер шақта
қоладанады
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдас тыру Өзін-өзі
тексеру Өткен білімді еске
түсіру Жаңа
білім Бекіту
Кері байланыс Сабаққа дайындық
жасау Психологиялық ахуалды
жақсарту Ғарышқа саяхат жасайтынымызды
хабарлау Миға
шабуыл Жұмбақты
шешкізу Ұшқыш емес бірақ
ол, Аспанда қалықтап
ұшады Ол кім?
(ұшқыш) Ұшады
қанатсыз, Зулайды аяқсыз
(зымызан) Сыныпты шар жару арқылы үш
топқа бөлу. І топ
Тоқтар ІІ топ
Талғат ІІІ топ
Айдын Ғарыш жайлы видеоролик
көрсету Өткенді
қайталау Үй
тапсырмасы «Ақылды карта» әдісі арқылы
топтарға сұрақтар және жауаптар жазылған карточкалар
таратылады Етістік дегеніміз
не? Заттың қимылын білдіретін сөз
табы Етістіктің қанша шағы
болады? Етістіктің үш шағы
болады
Т.б Етістіктің шақтары туралы
қайталап өтеді І топ Осы
шақ ІІ топ Өткен
шақ ІІІ топ келер шақ байланысты
сөздер ойлап айтады Ережені мұғалім қайталапа,
толықтырып береді Жұмбақты
шеш Бір зат бар дүниеде құшағы
кең, Ұшқан құш жүрген аң бәріне
тең. Адамзат, жан жануар
арасында, Мәңгілік өсіп өніп өмір сүрген
(жер) Жер туралы видеоролик
көрсету 22-жаттығу. Ер, ер,
ер Біз боламыз
ғарышкер Ға, ға
ға Біз ұштық
айға 23-жаттығу Ережемен
таныстыру. Күннің
тапсырмасы Күнге
қонайық Қолымызды
көтеріп, Күннің нұрын
алайық. Ортамызда күн
нұры, Құшаққа оны
алайық. 24-жаттығу Тексеріп көрейік! Сергіту сәті
«Ғарышкер» 4- тапсырма Хатты оқып ішінен «Келер
шақ» етістіктерін
табу Мен ғарышты қатты жақсы
көремін. Тоқтар ағам секілді ғарышкер болғым келеді. Мен ғарышкер
болу үшін әлі көп уақыт бар.Ғарышкер болу үшін денсаулығың жақсы
болу керек.Сондықтан мен спортпен айналысып,денемді шынықтыруым
керек. Тоқтар, Талғат ағам секілді айға барып қазақ елінің туын
тігемін. Ал мені келгенде бүкіл Қазақстан гүлдермен қарсы алады.
Мен ғарышкер боламын. 5-
тапсырма Қорытынды І топ «Шнуровка»
әдісі ІІ топ «Сұрақты ұстап ал»
әдісі ІІІ топ «Солай ма...?»
әдісі Семантикалық кестені
толтыру Үйге
тапсырма Ережені
жаттау 25-жаттығу
Бүгінгі күнге сәттілік
тілейді Жұмбақты
шешеді Шарды жару арқылы топтарға
бөлінеді Үй тапсырмасын оқиды. Ақылды
карта ойынын ойнайды Жұмбақты
шешеді Видеороликті
тамашалайды Өлеңді жұптаса отырып
оқиды. Өлеңнің тақырыбы мен
мазмұрының сәйкестігін
анықтайды. Етістіктердің қай жақта
тұрғанын айтады Жаңылтпашты хормен қайталап
шығады Сөйлем
құрайды Өлеңге тиісті етістіктерді
қойып көшіріп жазады Сергіту сәтін робот кейіпінде
орындайды Тапсырманы
орындайды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



