|
Бекітемін: |
|
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|||||
|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кері итеруші күш. Архимед заңы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.12 – сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру; 7.3.1.13 – есептер шығаруда Архимед заңын қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кері итеруші күштің физикалық мағынасын түсінеді; Кері итеруші күшті түсіне отырып анықтама береді және формуласын қолдана алады Кері итеруші күштің формулаларын түрлендіре алады, деңгейлік тапсырмаларды өз бетінше орындай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы Жаңа білім 35 мин Сабақтың соңы 5 мин Сабақты бекіту |
Ұйымдастыру Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін « Миға шабуыл»стратегиясын қолдандым: 1.Қалыпты атмосфералық қысым нешеге тең? (760мм.сын.бағ) 2.Ұшақтың ұшу биіктігін анықтайтын құрал?( альтиметр) 3.Сфигмоманометр не үшін қолданылады? (Адамның қан айналымы жүйесіндегі қысымын) 4.Атмосфералық қысымды өлшеуге арналған құрал? (Барометр) 5. Манометрдің жұмыс істеу принципі қандай заңға негізделген? Паскаль 6. Атмосфераның негізгі қабаттарын ата? (Тропосфера, Стратосфера, Мезосфера, Термосфера) 7.Түтікті манометрді кім ойлап тапты? (Француз ғалымы Э.Бурдон) Сабақтың тақырыбын бейнеролик арқылы ашып сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау 2 мин Оқушыларға БҮҮ кестесі таратылады және оқушылар тақырып бойынша тақырып бойынша БІЛЕМІН деген қатарды толтырады. “Тәжірибе әдісі” Оқушылар 4 топқа бөлінеді. Әр топқа тақырыпқа сай 4 түрлі тәжірибе жасайды. 6 мин Мұғалім тақырыпты әрі қарай түсіндіру және қорытындылау 6 мин
“Сәйкестендіру әдісі” LearningApps платформасы арқылы оқушылармен тақырыпты саралау 7 мин “Конверт әдісі” Оқулықпен жұмыс Оқушылар топқа бөлінеді. Әр топқа оқулықтан есеп беру арқылы оқушылардың жауабын аламын. 8 мин Жұптық жұмыс Оқушылар жұппен Quizizz программасымен тақырыпқа қатысты сұрақтар беріледі 6 мин
Оқушылар алдарындағы ББҮ кестесіне қайта ораламыз Сабақ соңында оқушылар “ББҮ” стратегиясы бойынша рефлексия жүргізеді: сабақтың оқу мақсаттарына сәйкес кері байланыс жасайды, өзін-өзі бағалайды.
Үй тапсырмасы: Жаттығу 4.6 № 5,6 Mentimeter программасы бойынша бүгінгі сабақты қорытындылайық сабақтан алған әсер алдын бір сөзбен жазып жібереміз |
Оқушы сұраққа жауап береді Сабақтың тақырыбын анықтайды және мақсатын қояды Оқушылар тәжірибе жасайды және түсіндіреді. Оқушылар тақырыпты әрі қарай толық түсінуі Оқушылар тақырыпты түсінгенің саралайды Оқушылар топтың жұмысын бағалап дескриптор бойынша есепті бағалайды Оқушылар Quizizz программасымен жұппен сұраққа жауап береді. Кестені толтырып өз пікірін жазады Mentimeter программасы бойынша бүгінгі сабақты қорытындылайды. Сабақтан алған әсер алдын бір сөзбен жазып жібереді |
Бағалау парағы бойынша 10 балдық жүйемен оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады Әр дұрыс жауапқа 1 балл алады Әр топқа тәжірибе жасап және түсіндірген жауабына сәйкес 2 балл алады Әр дұрыс жауапқа 1 балл алады Дескриптор: Есептің берілгені дұрыс жазылуы 1 балл ХБЖ-ға және формуланы жазуы 1 балл Есептің шешімін жазу және дұрыс болуы 1 балл Жалпы 3 балл 85-100% 3 балл 65-84% 2 балл 64 пайызға дейін 1 балл Бағалау парағы бойынша 10 балдық жүйемен оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады 1-4 талпын 5-7 жақсы 8-10 жарайсын |
кері итеруші күш - (wordwall.net) htps://www.youtube.com/watch?v=p1DaKeL2A4s Архимед заңы questions & answers for quizzes and worksheets - Quizizz My First Presentation - Mentimeter |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Кері итеруші күш Архимед күші 7 сынып
|
Бекітемін: |
|
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|||||
|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кері итеруші күш. Архимед заңы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.12 – сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру; 7.3.1.13 – есептер шығаруда Архимед заңын қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кері итеруші күштің физикалық мағынасын түсінеді; Кері итеруші күшті түсіне отырып анықтама береді және формуласын қолдана алады Кері итеруші күштің формулаларын түрлендіре алады, деңгейлік тапсырмаларды өз бетінше орындай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы Жаңа білім 35 мин Сабақтың соңы 5 мин Сабақты бекіту |
Ұйымдастыру Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін « Миға шабуыл»стратегиясын қолдандым: 1.Қалыпты атмосфералық қысым нешеге тең? (760мм.сын.бағ) 2.Ұшақтың ұшу биіктігін анықтайтын құрал?( альтиметр) 3.Сфигмоманометр не үшін қолданылады? (Адамның қан айналымы жүйесіндегі қысымын) 4.Атмосфералық қысымды өлшеуге арналған құрал? (Барометр) 5. Манометрдің жұмыс істеу принципі қандай заңға негізделген? Паскаль 6. Атмосфераның негізгі қабаттарын ата? (Тропосфера, Стратосфера, Мезосфера, Термосфера) 7.Түтікті манометрді кім ойлап тапты? (Француз ғалымы Э.Бурдон) Сабақтың тақырыбын бейнеролик арқылы ашып сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау 2 мин Оқушыларға БҮҮ кестесі таратылады және оқушылар тақырып бойынша тақырып бойынша БІЛЕМІН деген қатарды толтырады. “Тәжірибе әдісі” Оқушылар 4 топқа бөлінеді. Әр топқа тақырыпқа сай 4 түрлі тәжірибе жасайды. 6 мин Мұғалім тақырыпты әрі қарай түсіндіру және қорытындылау 6 мин
“Сәйкестендіру әдісі” LearningApps платформасы арқылы оқушылармен тақырыпты саралау 7 мин “Конверт әдісі” Оқулықпен жұмыс Оқушылар топқа бөлінеді. Әр топқа оқулықтан есеп беру арқылы оқушылардың жауабын аламын. 8 мин Жұптық жұмыс Оқушылар жұппен Quizizz программасымен тақырыпқа қатысты сұрақтар беріледі 6 мин
Оқушылар алдарындағы ББҮ кестесіне қайта ораламыз Сабақ соңында оқушылар “ББҮ” стратегиясы бойынша рефлексия жүргізеді: сабақтың оқу мақсаттарына сәйкес кері байланыс жасайды, өзін-өзі бағалайды.
Үй тапсырмасы: Жаттығу 4.6 № 5,6 Mentimeter программасы бойынша бүгінгі сабақты қорытындылайық сабақтан алған әсер алдын бір сөзбен жазып жібереміз |
Оқушы сұраққа жауап береді Сабақтың тақырыбын анықтайды және мақсатын қояды Оқушылар тәжірибе жасайды және түсіндіреді. Оқушылар тақырыпты әрі қарай толық түсінуі Оқушылар тақырыпты түсінгенің саралайды Оқушылар топтың жұмысын бағалап дескриптор бойынша есепті бағалайды Оқушылар Quizizz программасымен жұппен сұраққа жауап береді. Кестені толтырып өз пікірін жазады Mentimeter программасы бойынша бүгінгі сабақты қорытындылайды. Сабақтан алған әсер алдын бір сөзбен жазып жібереді |
Бағалау парағы бойынша 10 балдық жүйемен оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады Әр дұрыс жауапқа 1 балл алады Әр топқа тәжірибе жасап және түсіндірген жауабына сәйкес 2 балл алады Әр дұрыс жауапқа 1 балл алады Дескриптор: Есептің берілгені дұрыс жазылуы 1 балл ХБЖ-ға және формуланы жазуы 1 балл Есептің шешімін жазу және дұрыс болуы 1 балл Жалпы 3 балл 85-100% 3 балл 65-84% 2 балл 64 пайызға дейін 1 балл Бағалау парағы бойынша 10 балдық жүйемен оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады 1-4 талпын 5-7 жақсы 8-10 жарайсын |
кері итеруші күш - (wordwall.net) htps://www.youtube.com/watch?v=p1DaKeL2A4s Архимед заңы questions & answers for quizzes and worksheets - Quizizz My First Presentation - Mentimeter |
||
шағым қалдыра аласыз



