Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Керқұла атты Кендебай"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
«Жарық жалпы білім беретін мектебі» КММ . |
|||||||||||||||||||||||||||
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
«Таза, мінсіз асыл сөз» бөлімі |
|||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 |
||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Багзибекова Назгүл Хамитовна |
|||||||||||||||||||||||||||
Күні |
15.10.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісіндегі кейіпкерлер бейнесі |
|||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 Ертегідегі кейіпкерлердің бейнесін сипаттау және олардың әрекеттерін талдау арқылы құндылықтарды анықтау 5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісіндегі кейіпкерлер жүйесін талдайды, кейіпкерлердің әрекеттері арқылы өмірге қажетті құндылықтарды меңгереді, шынайы өмірмен салыстырып бағалайды - ЕББҚ – кейіпкер портретін аша алады, шығарма идеясымен байланыстырады.... |
|||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
Адамгершілік, батырлық, әділдік, достық, мейірім, қамқорлық |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Топқа бөлу Random платформасы арқылы (мейірім, ерлік, қамқор ) Қызығушылықты ояту. Психологиялық ахуал «Біз мейірімдіміз» (оң қол-сен қамқорсың, сол қол -сен әділсің, екі қолдарын көтеріп «Біз мейірімдіміз» деп айтады) Ой қозғау «Квест» ойыны арқылы жетелеуші сұрақтар қоя отырып, тақырыпты ашады, мақсаты айтылады.
Балалар, «Керқұла атты Кендебай» ертегісі қандай ертегіге жатады? |
Оқушылар өз бойларындағы құндылықтарды ашады
Жасырын тұрған сұрақтарды тауып, жауап береді
Оқушылар өз жауаптарын айтады
|
|
https://www.classtools.net/random-group-generator/ https://joyteka.com/ru/100742863 |
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 мин Сабақтың соңы 8мин Рефлексия Бағалау |
Мағынаны тану. 1- тапсырма. «КУБ» әдісі..
QR код арқылы ертегі мазмұнына сай суретте жасырынған сұрақтарға жауап береді -Кендебай аң аулап жүріп, тау етегінде жолыққан буаз биені неден арашаламақ болды? -Кендебай аң аулап жүріп, кімге жолығады? -Кендебай ақырған арыстанды қалай жеңеді? -Кендебай ханға келіп қандай дат айтты? Дескриптор: -ертегі мазмұны бойынша сұрақтарға дәлелді жауап береді; -ойын нақты жеткізеді ЕББҚ-ойын айтады 2-тапсырма.Топтық жұмыс: әр топқа кейіпкерлер мен олардың бейнесін талдауға арналған тапсырмалар беріледі. Әр топқа тапсырмалары беріліп, оларды құндылықарға бағыттап талдау ұсынылады. 1-топ: Кендебай бейнесі және батырлық құндылығы (кейіпкердің бойындағы қасиеттерді саралап топтастырады)
-Кендебайдың ерлігі ертегіде қалай байқалады? 2-топ: Керқұла ат және достық құндылығы (пазл)
3-топ: Қарсы кейіпкерлер және әділдік құндылығы (кейіпкер сөзін табу)
ЕББҚ оқушыға тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті кейіпкерді қойып, дәптеріңе көшіріп жаз. 1. .......ай сайын емес, күн сайын өсіпті, алты күнде күліпті, алпыс күнде жүріпті, алты жылда жігіт болыпты. Сондай күшті болыпты, алысқанын алып ұра беріпті, күрескенін жыға беріпті, шыңырау құдыққа құлаған атандарды жалғыз тартып шығара беріпті. 2........сағат сайын емес, минут сайын өсіпті. Алты айдың ішінде алты кез ат болып шығыпты. Кендебай ...... үйретіп мініп, түн қатып жүріп, аң аулапты. Кілт сөздер : құлын, Кендебай Керқұла Дескриптор -Сұрақтарға нақты жауап береді. -Кейіпкерлер бойындағы қасиетттерді ашады -Ертегідегі құндылықтарды анықтайды
3- тапсырма Сәйкестендіру тапсырмасы /wordwall.net/r платформасы
Дескриптор: « Менің ойымша...» (Жұптық, жекелей жұмыс дәптерге орындау)
Дескриптор: -Пікірін дәлелді жеткізеді; Бүгінгі күнмен салыстырады; -Мысал келтіреді
Сабақты қорытындылау |
Сурет бойынша ертегі мазмұнына сай сұрақтарға жауап береді
Топта кейіпкелер бейнесін талдауға арналған сұрақтарға жауап береді Ертегідегі құндылықтарды анықтайды
Кейіпкерлер сөзін сәйкестендіреді
Кейіпкер қасиеттерін шынайы өмірмен байланыстырады
|
ҚБ
ҚБ
Топ басшысы «+» белгісін қойып отырады .
|
AR техникасы арқылы суреттерді жандандыру 5-сынып оулылығы https://wordwall.net/ru/resource/79461295 |
|