Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп |
№28 мектеп-гимназия |
|||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Сугурбаева Н.Т |
|||||
|
Күні: |
02.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№37 Кім болам? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқылған шығармаға негізделе отырып жоспар құрады және оқиға жүйесін анықтайды. Қажетті ақпартты тауып оқиды, кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Тәуелсіздік және Отаншылдық» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасы «Жылы қол» тренингі Өткен тақырыпты қайталау. https://wordwall.net/ru/resource/79813429 Жаңа тақырыпты ашу. Суретпен жұмыс
-Балалар, суреттегі оқушы не істеп тұр деп ойлайсыңдар? -Нені армандап тұр? -Дұрыс балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Бүгінгі біздің тақырыбыз «Кім болам» Бүгін біз шығарманы оқимыз.Кейіпкердің іс әретіне баға береміз. |
Шеңбер жасап бір-бірінің қолын соға отырып, жылы сөздер айту Дескриптор: Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді 1 балл |
ҚБ.Бағалау
|
Акт тақта, слайд, үлестір мелі парақ тар, қорап. |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ОДД:білу,түсіну,қолдану Тақтамен жұмыс -Балалар, кім болам деген сөзді үш жақта жіктеп көрейік. -Қандай мамандықтар білеміз. -сол мамандықтардың ерекшеліктерін айтайық
|
Кім болам? Сөзді үш жақта жіктейді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Мамандықтардың ерекшеліктерін айтады |
Жарайсың дар! Тамаша! Мақтау-мадақтау |
Маман дықтар дың сурет тері |
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Мәтінді түсініп оқы. 1-қатар. Тізбектеп оқу 2-қатар. Рөлге бөліп оқу 3-қатар. «Ілесіп көр» әдісімен дауыстап оқиды.
ОДД:білу,түсіну,қолдану Кестемен жұмыс-Әкесінің кім болсаң да , өзің біл деген сөзін қалай түсіндің? Өлеңдегі бас кейіпкердің арманы туралы өз пікіріңді айт. -Әкесінің баласына айтқан ойларының қайсысы маңызды? Өлеңдегі бас кейіпкердің
арманы туралы өз пікіріңді айт -Өлеңнің негізгі ойы мен тақырыбын білдіретін шумақты тауып оқы. 1.Арманың көп білемін, Айналайын Аманжол Менің сенен тілерім: Азамат бол, адам бол! 3.Кім болсаң да өзің біл, Айналайын күн балам! ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Сұрақтарға жауап береді |
Сұрақтарға жауап береді Өлеңді мәнерлеп оқыды Дескриптор: Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды 2 балл
Өлеңнен қажетті ақпаратты тапты Дескриптор: Қажетті ақпаратты табады, өлеңнің негізгі ойын анықтайды 2 балл |
Жарайсың дар! Тамаша! |
Оқулық Кесте |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. «Кел, шырқайық!» караокеде ән айту |
Балалар бірге ән айтады |
Жарайсың дар! |
«Мен ғарыш кер боламын» әні |
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Кешкі ас» Жоспар бойынша ойыңды жаз.
Менің болашақ мамандығым туралы ата-анамның ойы өте жақы. Ата-анам әрқашан мені қолдайды.Ең бірінші,ол сенің қалауың болу керек, саған ұнауы керек дейді. Адам жақсы көрген саласында еңбек етсе, жемісін міндетті түрде көреді деп айтады. Мен өскенде кім боламын, қандай мамандықты таңдаймын деген сұрақтың толғандыратыны рас.Ал мен кішкентай кезімнен болашақта тек дәрігер боламын деп армандап келемін. Болашақта дәрігер болып, адамдарға көмектескім келеді ҚБ 3-тапсырма. Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Мамандық түрлеріне сипаттама ретінде жұмбақ құрыңдар. Үлгі: Самұрық құсты "ерттеп" ұшқан - кім?
1.Өскен шашты жаратпайтын, Қайшысы бар жалатпайтын. 2.Жалпылдап қалағы,салатын кім қаланы?
Әр оқушының болашақтағы суреттерін көрсету. Өз мамандықтары бойынша әңгімелеу
|
Жоспар бойынша өз ойын жазады.
Дескриптор: Жоспарды толықтырады Жоспарға сәйкес қатесіз, жүйелі шығарма жазады Өз ойын толық жеткізеді. 3 балл
Мамандық түрлеріне сипаттама ретінде жұмбақ құрастырады.
Дескриптор: Мамандық түрлеріне сипаттау арқылы жұмбақ құрастырады 2 балл
|
Жарайсыңдар! |
Дәптер
Оқулық
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия:
Оқу тапсырмасы: Мамандық туралы мақал-мәтел тауып жаз. |
Ұяшыққа құстұмсық қояды Бағалау парақшаларын өткізеді |
ҚБ қойылады. |
Үлестірмелі қағаз |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Кім болам?
Ашық сабақ. Кім болам?
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп |
№28 мектеп-гимназия |
|||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Сугурбаева Н.Т |
|||||
|
Күні: |
02.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№37 Кім болам? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқылған шығармаға негізделе отырып жоспар құрады және оқиға жүйесін анықтайды. Қажетті ақпартты тауып оқиды, кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Тәуелсіздік және Отаншылдық» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасы «Жылы қол» тренингі Өткен тақырыпты қайталау. https://wordwall.net/ru/resource/79813429 Жаңа тақырыпты ашу. Суретпен жұмыс
-Балалар, суреттегі оқушы не істеп тұр деп ойлайсыңдар? -Нені армандап тұр? -Дұрыс балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Бүгінгі біздің тақырыбыз «Кім болам» Бүгін біз шығарманы оқимыз.Кейіпкердің іс әретіне баға береміз. |
Шеңбер жасап бір-бірінің қолын соға отырып, жылы сөздер айту Дескриптор: Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді 1 балл |
ҚБ.Бағалау
|
Акт тақта, слайд, үлестір мелі парақ тар, қорап. |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ОДД:білу,түсіну,қолдану Тақтамен жұмыс -Балалар, кім болам деген сөзді үш жақта жіктеп көрейік. -Қандай мамандықтар білеміз. -сол мамандықтардың ерекшеліктерін айтайық
|
Кім болам? Сөзді үш жақта жіктейді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Мамандықтардың ерекшеліктерін айтады |
Жарайсың дар! Тамаша! Мақтау-мадақтау |
Маман дықтар дың сурет тері |
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Мәтінді түсініп оқы. 1-қатар. Тізбектеп оқу 2-қатар. Рөлге бөліп оқу 3-қатар. «Ілесіп көр» әдісімен дауыстап оқиды.
ОДД:білу,түсіну,қолдану Кестемен жұмыс-Әкесінің кім болсаң да , өзің біл деген сөзін қалай түсіндің? Өлеңдегі бас кейіпкердің арманы туралы өз пікіріңді айт. -Әкесінің баласына айтқан ойларының қайсысы маңызды? Өлеңдегі бас кейіпкердің
арманы туралы өз пікіріңді айт -Өлеңнің негізгі ойы мен тақырыбын білдіретін шумақты тауып оқы. 1.Арманың көп білемін, Айналайын Аманжол Менің сенен тілерім: Азамат бол, адам бол! 3.Кім болсаң да өзің біл, Айналайын күн балам! ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Сұрақтарға жауап береді |
Сұрақтарға жауап береді Өлеңді мәнерлеп оқыды Дескриптор: Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды 2 балл
Өлеңнен қажетті ақпаратты тапты Дескриптор: Қажетті ақпаратты табады, өлеңнің негізгі ойын анықтайды 2 балл |
Жарайсың дар! Тамаша! |
Оқулық Кесте |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. «Кел, шырқайық!» караокеде ән айту |
Балалар бірге ән айтады |
Жарайсың дар! |
«Мен ғарыш кер боламын» әні |
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Кешкі ас» Жоспар бойынша ойыңды жаз.
Менің болашақ мамандығым туралы ата-анамның ойы өте жақы. Ата-анам әрқашан мені қолдайды.Ең бірінші,ол сенің қалауың болу керек, саған ұнауы керек дейді. Адам жақсы көрген саласында еңбек етсе, жемісін міндетті түрде көреді деп айтады. Мен өскенде кім боламын, қандай мамандықты таңдаймын деген сұрақтың толғандыратыны рас.Ал мен кішкентай кезімнен болашақта тек дәрігер боламын деп армандап келемін. Болашақта дәрігер болып, адамдарға көмектескім келеді ҚБ 3-тапсырма. Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Мамандық түрлеріне сипаттама ретінде жұмбақ құрыңдар. Үлгі: Самұрық құсты "ерттеп" ұшқан - кім?
1.Өскен шашты жаратпайтын, Қайшысы бар жалатпайтын. 2.Жалпылдап қалағы,салатын кім қаланы?
Әр оқушының болашақтағы суреттерін көрсету. Өз мамандықтары бойынша әңгімелеу
|
Жоспар бойынша өз ойын жазады.
Дескриптор: Жоспарды толықтырады Жоспарға сәйкес қатесіз, жүйелі шығарма жазады Өз ойын толық жеткізеді. 3 балл
Мамандық түрлеріне сипаттама ретінде жұмбақ құрастырады.
Дескриптор: Мамандық түрлеріне сипаттау арқылы жұмбақ құрастырады 2 балл
|
Жарайсыңдар! |
Дәптер
Оқулық
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия:
Оқу тапсырмасы: Мамандық туралы мақал-мәтел тауып жаз. |
Ұяшыққа құстұмсық қояды Бағалау парақшаларын өткізеді |
ҚБ қойылады. |
Үлестірмелі қағаз |
||
шағым қалдыра аласыз




















