|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айдарова Клара |
|||||
|
Күні: |
23.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ.Жиынды элементтерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу. Бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.1. Тең жиындардың бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу. 2.5.2.4 көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлу амалымен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау. «Кактус» әдісі Үй тапсырмасы. 9-тапсырма Көбейткіштері 6-ға және 3-ке тең көбейтінді құр. Қосу амалын қолданып, оның мәнін тап. 6*3=18 6+6+6=18 Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Практикалық жұмыс.Бейнеролик «Жиынды элементтерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу» 6 шаршыны 3 оқушыға теңдей етіп үлестір. Нұсқаулық бойынша орында. 2-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ а) Ұзындығы 10 см кесінді 2 тең бөлікке бөлінген. Кесіндінің бір бөлігінің ұзындығы неге тең? 10 : 2 = 5см 2 – топ ә) 10 см кесінді бірнеше бөлікке бөлінген.Әр бөлігінің ұзындығы 2 см –ге тең. Кесінді неше бөлікке бөлінген? 10 : 2 = 5 (см) 3-тапсырма «Ойлан тап!» әдісі 3- топ Анықта Кесте тігетін жіптерді 4 қызға екі – екіден теңдей бөліп беру үшін неше жіп керек? 4 * 2 = 8 4-тапсырма «Зертте » әдісі Санағыш таяқшаларын пайдаланып, бөлу амалының дұрыстығын тексер. ЕБҚ Фигураларды бояу Сергіту. Биге қимыл жасайды Ұжымдық жұмыс 5-тапсырма Бірінші шаңғышы – 11сағ 10 мин Екінші шаңғышы -? 13 минутқа ерте келді Ш:11 сағ 10 мин :13 мин =10 сағ 57 мин Ж: Екінші шаңғышы мәреге 10 сағ 57 минутта келді Жаңа тақырыпты қорытындылау «Кім білгіш!» ойыны Балалар көбейту және бөлу кестесін жатқа айтудан жарысады Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр есепке өрнек құр.Олардың мәнін тап. 20 : 4 = 5 (әр қатарға 5спортшыдан тұрды) 20 : 4 = 5 (спортшылар 5 қатарға тұрды) Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Практикалық жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Қимылдар жаттығуын жасайды Тапсырманы орындайды Ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Көбейткіштері 6-ға және 3-ке тең көбейтінді құрады-1б Қосу амалын қолданып, оның мәнін табады-1б Дескриптор. Кесінді сызып,кесіндінің бір бөлігінің ұзындығын табады-1б Кесінді сызып,кесінді неше бөлікке бөлінгенін табады-1б Неше жіп қажет екенін табады -1б ҚБ: «Асық» әдісі
Өте жақсы! Сен мықтысың!
Керемет! Дескриптор. Есептің қысқаша шартын жазады, сызбасын сызады-1б Өрнек құрады, мәнін дұрыс табады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Әр есепке өрнек құрады-1б Олардың мәнін табады-1б «Білім гүлі» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Кесінділер Оқулық Санағыш таяқшалар Заттар Жұмыс дәптері Оқулық Көбейту кестесі Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Көбейту және бөлу 2 сынып
Ашық сабақ Көбейту және бөлу 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айдарова Клара |
|||||
|
Күні: |
23.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ.Жиынды элементтерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу. Бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.1. Тең жиындардың бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу. 2.5.2.4 көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлу амалымен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау. «Кактус» әдісі Үй тапсырмасы. 9-тапсырма Көбейткіштері 6-ға және 3-ке тең көбейтінді құр. Қосу амалын қолданып, оның мәнін тап. 6*3=18 6+6+6=18 Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Практикалық жұмыс.Бейнеролик «Жиынды элементтерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу» 6 шаршыны 3 оқушыға теңдей етіп үлестір. Нұсқаулық бойынша орында. 2-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ а) Ұзындығы 10 см кесінді 2 тең бөлікке бөлінген. Кесіндінің бір бөлігінің ұзындығы неге тең? 10 : 2 = 5см 2 – топ ә) 10 см кесінді бірнеше бөлікке бөлінген.Әр бөлігінің ұзындығы 2 см –ге тең. Кесінді неше бөлікке бөлінген? 10 : 2 = 5 (см) 3-тапсырма «Ойлан тап!» әдісі 3- топ Анықта Кесте тігетін жіптерді 4 қызға екі – екіден теңдей бөліп беру үшін неше жіп керек? 4 * 2 = 8 4-тапсырма «Зертте » әдісі Санағыш таяқшаларын пайдаланып, бөлу амалының дұрыстығын тексер. ЕБҚ Фигураларды бояу Сергіту. Биге қимыл жасайды Ұжымдық жұмыс 5-тапсырма Бірінші шаңғышы – 11сағ 10 мин Екінші шаңғышы -? 13 минутқа ерте келді Ш:11 сағ 10 мин :13 мин =10 сағ 57 мин Ж: Екінші шаңғышы мәреге 10 сағ 57 минутта келді Жаңа тақырыпты қорытындылау «Кім білгіш!» ойыны Балалар көбейту және бөлу кестесін жатқа айтудан жарысады Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр есепке өрнек құр.Олардың мәнін тап. 20 : 4 = 5 (әр қатарға 5спортшыдан тұрды) 20 : 4 = 5 (спортшылар 5 қатарға тұрды) Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Практикалық жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Қимылдар жаттығуын жасайды Тапсырманы орындайды Ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Көбейткіштері 6-ға және 3-ке тең көбейтінді құрады-1б Қосу амалын қолданып, оның мәнін табады-1б Дескриптор. Кесінді сызып,кесіндінің бір бөлігінің ұзындығын табады-1б Кесінді сызып,кесінді неше бөлікке бөлінгенін табады-1б Неше жіп қажет екенін табады -1б ҚБ: «Асық» әдісі
Өте жақсы! Сен мықтысың!
Керемет! Дескриптор. Есептің қысқаша шартын жазады, сызбасын сызады-1б Өрнек құрады, мәнін дұрыс табады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Әр есепке өрнек құрады-1б Олардың мәнін табады-1б «Білім гүлі» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Кесінділер Оқулық Санағыш таяқшалар Заттар Жұмыс дәптері Оқулық Көбейту кестесі Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















