Материалдар / Ашық сабақ «Көксерек» 7 сынып

Ашық сабақ «Көксерек» 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ «Көксерек» 7 сыныпқа арналған жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Желтоқсан 2017
454
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар Сыныбы 7 б Күні 27.01.2017 Пән мұғалімі: Ұ.Абишева
Сабақтың тақырыбыМұхтар Әуезов «Көксерек». Адам. Табиғат. Түз тағылары.
МақсатыЖазушының табиғат тақырыбымен адамдар тағдырын қатар суреттеген көксерек әңгімесінен алған білімдерін жүйелеу, әңгіме мазмұны арқылы басты кейіпкерлердің іс-әрекетіне, автордың көзқарасына бойлау.
Күтілетін нәтижелерЖазушы шеберлігін ұғынады.Адам мен табиғат арасындағы байланысты бір қырын таниды. Жауыздықтан жиренеді. Шығарманың мазмұны бойынша композициялық құрылысына талдау жасайды.Топта бірлесе жүмыс жасай отырып ынтымақтастықтары артады.
Оқыту модулі, қолданылатын әдіс-тәсілдерСТО. Диалогтік оқыту.АКТ пайдалану.Дарынды және таланты балалармен жұмыс.Жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалану, Басқару мен көшбасшылық.Жас ерекшеліктеріне сай оқыту. ОүБ. «Ассоцация», «ТВ шоу», «Сатылай талдау»
Негізгі дерек көздеріОқулық, білім стандарты, АКТ,
Сабақта қолданылатын материалдарФлипчарт,стикер,маркер, бағалау парақтары.
Сабақ барысындағы іс-әрекет
Сабақ кезеңдеріСтратегиялар (әдіс-тәсілдер)Мұғалім әрекеті Оқушы әрекетіБағалау
Ұйымдас-тыру кезеңі 5 мин. (Табиғат, Адамзат, Түз тағылары) треннинг арқылы топқа бөлу.Алдын-ала бағалау парақтарын ұсынуОқушылармен сәлемдесу. Сабақтың тақырыбы, мақсаты таныстырылады. Оқушыларды 3 топқа бөлемін. Оқушыларға бағалау парақтарын таратамын.

Оқушылар топқа бөлінеді,топ ережелерін бекітеді, назар салып тыңдайды.Өзара критериалды бағалау өлшемдерімен танысады.

Қызығушы-лықты ояту10 мин.









«Мағынаны тану.» кезеңі

15 минут

Сергіту сәті2 минут

«Ой толғаныс» кезеңі5минутҚорытынды10 минут

«Миға шабуыл.»Блум өлшемдерінің деңгейіне сай тапсырмалар Білу.Түсіну.

Қолдану.

Талдау«Ассоцация құру»«Венн диаграммасы»«Сұрақпен жұмыс»







Жинақтау1.ТВ шоу. «Айтуға оңай»2. Екі жақты түсініктеме күнделігі

Бағалау
Топтық жұмыс.

І топ (Табиғат тобы) Әңгіменің оқиға желісіне қарай бөліктерге бөліп, ат қоюІІ топ . (Адамзат тобы) Шығарманы комп құрл.талдау ІІІ топ. (Түз тағылары тобы) Табиғаттағы қасқырлар тіршілігі туралы мәлімет.Топтық жұмыс

І топ. «Көксеректі суретте»ІІ топ «Адамдар мен қасқырлар»ІІІ топ .Көксерек туралы ел не дейді?«Көксерек» киносынан үзінді көрсету



«ТВ шоу» сұрақтарына сыни тұрғыдан жауап алады .Әңгіме желісі бойынша қатты әсер еткен тұстары мен одан туындаған өз пікірлерін тыңдауБағалау критерийлерімен жұмыстану. Үй тапсырмасын беру.



 Жұптасып, топтасып жұмыс істейді, әр оқушы өз ойларын қосады, бірігіп атқарған жұмыс нәтижесін бір немесе бірнеше оқушы көрсетеді..

І топ (Табиғат тобы) Әңгіменің оқиға желісіне қарай боліктерге бөліп, ат қояды.ІІ топ . (Адамзат тобы) Шығарманы комп құрл.талдау жасады. ІІІ топ. (Түз тағылары тобы) Табиғаттағы қасқырлар тіршілігі туралы мәлімет береді.

Әр топтағы оқушылар өздеріне берілген тапсырма бойынша дайындалып постер қорғайды







«Көксерек» киносынан үзінді көреді



«Айтуға оңай» телешоу бағдарламасына ұқсата жауап береді. Оқушылар әңгімедегі оқиғалардың қатты әсер еткен тұстары мен өз пікірлерін айтады.

Бағалау критерийлері бойынша оқушылар бірін-бірі қалай бағалағанын түсіндіріп береді.

Өзара бағалау









Өлшем бойынша бағалау











Өлшем бойынша бағалау



















Автор орындығы













Жиынтық бағалау
Үйге тапсырма: Рефлексия

«Адам және табиғат» эссе жазып келуРефлексия жаздыру. Тақырып бойынша сабақтың өтуі туралы.

«Адам және табиғат» эссе жазып келедіРефлексия толтырады




Бағалау парағы.









Оқушының аты- жөні





Тақырып мазмұнын білуі Тақырып бойынша өзіндік тұжырым жасай отырып, ойын саутты жеткізуі Мәтінмен жұмыс жасауы (талдау)Әңгіменің идеясын білуі Постермен жұмыс жасауы«ТВ шоуға » түсуіЕкі жақты түсініктеме күнделігі бойынша пікір айтуыЖалпы ұпайы
1.

















2.

















3.

















4.

















5.















6.

















7.























Қорытынды: 1-3 ұпай «3» баға, 4-5 ұпай «4» баға, 6-7 ұпай «5» баға



Назар аударыңыздар! Бағалау парақтарына сабақ басталарда аты-жөндеріңізді жазып, кестемен танысып алыңыздар



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ