Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Мектеп: № 34 ОМБалалар мен үлкендер Мұғалімнің аты-жөні: Е.КөбегеноваМерзімі: 2018ж. Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Пәні: | Қазақ әдебиеті |
Сабақтың тақырыбы: | Көксерек пен ақ қасқыр |
Оқу мақсаты(оқу бағдарламасына сәйкес): | 7А/И1. Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру |
Сабақ мақсаты: | Шығарма эпизодтарын талдайды;Әңгімеден деректер келтіреді;Эпизодтарды, сипатталған бейнелерді салыстырады;Әңгімеге байланысты көзқарасын білдіреді, тұжырым жасайды |
Саралап оқыту |
Барлық оқушылар: | Көпшілік оқушылар: | Жекелеген оқушылар: |
- Әңгімені түсініп оқиды;- Шығарма эпизодтарын талдайды; | - Әңгімеден деректер келтіреді;Эпизодтарды, сипатталған бейнелерді салыстырады; | Әңгімеге байланысты өзіндік көзқарасын білдіріп, тұжырым жасайды. |
Тілдік мақсат: | Терминдер, жаңа сөздер, жаңа ұғымдар |
Пәнаралық байланыс: | Өзін-өзі тану, биология, география |
Құндылықтарға баулу: | Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу
|
Алдыңғы білім: | Үйірін тапқан Көксерек |
Уақыты | Кезеңдері | Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері | Мақсаты | Бағалау | Ресурстар |
5 минут
| Сабақтың басыҰйымдастыру | ТоптастыруҚағаз таңдап алынады, оларға 1,2,3 сандары белгіленедіІ топІІ топІІІ топ | Оқушылардың жұмыс жасауына қолайлы орта туғызу |
| Сандар белгіленген парақшалар |
3 минут |
| «Көксерек» фильмінен үзінді көрсетіледі. | Бейнебаян көрсету арқылы түрткі сұрақтар қойып, жаңа сабақтың тақырыбын ашу. |
| «Көксерек» фильмі |
20минут
6 минут | Сабақтың ортасыТоптық жұмыс
Жеке жұмыс«Түйінді сәттер» әдісі
| Постер қорғауКөрсетілген үзінді бойынша постер қорғайдыІ топ: Ауыл иттері мен КөксерекІІ топ: Адам мен Көксерек ІІІ топ: Көксерек пен Аққасқыр
Әңгімеге кейіпкерлерінебайланысты өзіндік көзқарасын білдіріп, тұжырым жасайды
| Шығарма эпизодтарын талдау, бейнелерді салыстыру
Кейіпкерлер туралы ойын, пікірін, көзқарасын, ұсыныстарын алуға дағдыландыру.
|
Критерий арқылы бағалауКритерий: Өзіндік көзқарасын білдіріп, тұжырым жасауДескриптор: 1.Әңгіме кейіпкерлеріне байланысты өзіндік көзқарасын білдіреді.2. Әңгімеден мысал келтіре отырып,тұжырым жасайды. | Оқулық, massaget.кz, маркер, ватман, қасқырдың суреті
Оқулық, дәптер, қалам |
6минут | Сабақтың соңы Кері байланыс | Минуттық шешім Оқушылар сабақ немесе тарау кезінде оқылған аса маңызды тармақтарды (пайдалы, мағынасы бар) анықтайды. | Оқушылардың өзін-өзі бағалауға дағдыландыру |
|
|