Мемлекеттік емес мекеме «Престиж» мектебі
Қысқамерзімді жоспар
|
күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Керембаева Б.Н. |
|
Сынып: 5е |
|
|
Модуль тақырыбы: |
Компьютердің тілін табу - өнер |
|
Компьютер қалай пайда болды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1- күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. 5.4.4.1- тақырып бойынша мәліметтерді жинақтай отырып, ассоциограмма, диаграмма, кесте түрінде өзінің түсінігін кеңейту. |
|
Сабақ мақсаты: |
Тақырып бойынша жаңа сөздердің мағынасын түсіну, ауызша және жазба жұмыстарында қолдану; Мәтін мазмұнын түсіну, мәтін мазмұны бойынша компьютердің пайда болуына байланысты қажетті мағлұмат алу, компьютердің пайдасы мен зиянын білу; |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ мерзімі |
Мұғалім іс-әрекеті/ оқушы іс-әрекеті/ бағалау түрі |
Ресурстар |
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың басы 1мин Сабақтың ортасы 3 мин 7мин 5мин 15мин Сабақтың соңы 9мин |
Cәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылары қолдау, жақсы тілек айту. «Миға шабуыл» әдісі. Суреттер арқылы, өткен сабақты қайталау: 1. Мына суреттерден не көріп тұрмыз? 2. Сендер қандай аспан денелерін білесіңдер? 3. Мынау қандай шоқжұлдыз? 4. Ол неге ұқсайды? Үй тапсырмасын тексеру. 1. Оқулық, 62- бет, 2-тапсырма. Өзің туған айға немесе жылға қатысты жұлдыз жорамалын тауып, презентация жасау. Мұғалім: - Балалар, осы жұлдыз жорамалы туралы ақпаратты қайдан алдыңдар? Бүгінгі біздің тақырыбымыз: «Компьютер қалай пайда болды?» Сабақтың мақсаты айтылады. Мәтіналды жұмыс: Жаңа сөздермен танысады. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру. есептеуіш құрылғы – вычислительное устройство дербес – персональный мәлімет қоры – база данных төлемақы – оплата тасымалдау - переносить салмағы – вес ақпараттық құрал – информационное средство Айтылым Жазылым 2-тапсырма. «Ассоциограмма». Компьютерге қатысты өзі білетін сөздерді жазып, диаграмманы толтырады.
Оқылым 4- тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Айтылым Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. 1. Мәтінде не туралы айтылған? 2. «Компьютер» сөзі алғаш рет қай сөздікте пайда болды? 3. Компьтер сөзі нені білдіреді? 4. Чарьлз Бэббидж не жасап шықты? 5. Ол қазіргі компьютердің атасы ма? 6. Дербес компьютерлер қашан пайда болды? 7. Компьютердің қандай пайдасы бар? 8. Компьютердің зияны бар ма? Сергіту сәті. Жұмбақтарды шешеді. Өзі темір, жаны жоқ. (компьютер – компьютер) Жануарға
ұқсас атым бар, (тышқан – мышка) Компьютермен енеді, (басып шығарғыш – принтер) Жазылым Айтылым 4-тапсырма. Топпен жұмыс. Диаграмма құрастыру. Мұғалім оқушыларды екі топқа бөледі. 1-топ. «Компьютердің пайдасы» туралы жазады. 2-топ. «Компьютердің зияны» туралы жазады.
Компьютердің зияны: Компьютердің пайдасы: Жинақталған мәліметтерді әр топ оқиды. |
cуреттер
1-слайд
2-слайд дәптер 3-слайд дәптер
оқулық 4-слайд
5-слайд
6-слайд
|
|
|
|
Үйге тапсырма |
|
Оқулық, дәптер |
|
|
|
Бағалау |
Қалыптастырушы бағалау (үй тапсырмасының орындалуы, сабаққа қатысу белсенділігі, тапсырмаларды дұрыс орындау нәтижесін ескеріп, ортақ қорытынды шығару) |
|
|
|
|
Рефлексия |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Компьютер қалай пайда болды?
Мемлекеттік емес мекеме «Престиж» мектебі
Қысқамерзімді жоспар
|
күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Керембаева Б.Н. |
|
Сынып: 5е |
|
|
Модуль тақырыбы: |
Компьютердің тілін табу - өнер |
|
Компьютер қалай пайда болды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1- күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. 5.4.4.1- тақырып бойынша мәліметтерді жинақтай отырып, ассоциограмма, диаграмма, кесте түрінде өзінің түсінігін кеңейту. |
|
Сабақ мақсаты: |
Тақырып бойынша жаңа сөздердің мағынасын түсіну, ауызша және жазба жұмыстарында қолдану; Мәтін мазмұнын түсіну, мәтін мазмұны бойынша компьютердің пайда болуына байланысты қажетті мағлұмат алу, компьютердің пайдасы мен зиянын білу; |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ мерзімі |
Мұғалім іс-әрекеті/ оқушы іс-әрекеті/ бағалау түрі |
Ресурстар |
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың басы 1мин Сабақтың ортасы 3 мин 7мин 5мин 15мин Сабақтың соңы 9мин |
Cәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылары қолдау, жақсы тілек айту. «Миға шабуыл» әдісі. Суреттер арқылы, өткен сабақты қайталау: 1. Мына суреттерден не көріп тұрмыз? 2. Сендер қандай аспан денелерін білесіңдер? 3. Мынау қандай шоқжұлдыз? 4. Ол неге ұқсайды? Үй тапсырмасын тексеру. 1. Оқулық, 62- бет, 2-тапсырма. Өзің туған айға немесе жылға қатысты жұлдыз жорамалын тауып, презентация жасау. Мұғалім: - Балалар, осы жұлдыз жорамалы туралы ақпаратты қайдан алдыңдар? Бүгінгі біздің тақырыбымыз: «Компьютер қалай пайда болды?» Сабақтың мақсаты айтылады. Мәтіналды жұмыс: Жаңа сөздермен танысады. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру. есептеуіш құрылғы – вычислительное устройство дербес – персональный мәлімет қоры – база данных төлемақы – оплата тасымалдау - переносить салмағы – вес ақпараттық құрал – информационное средство Айтылым Жазылым 2-тапсырма. «Ассоциограмма». Компьютерге қатысты өзі білетін сөздерді жазып, диаграмманы толтырады.
Оқылым 4- тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Айтылым Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. 1. Мәтінде не туралы айтылған? 2. «Компьютер» сөзі алғаш рет қай сөздікте пайда болды? 3. Компьтер сөзі нені білдіреді? 4. Чарьлз Бэббидж не жасап шықты? 5. Ол қазіргі компьютердің атасы ма? 6. Дербес компьютерлер қашан пайда болды? 7. Компьютердің қандай пайдасы бар? 8. Компьютердің зияны бар ма? Сергіту сәті. Жұмбақтарды шешеді. Өзі темір, жаны жоқ. (компьютер – компьютер) Жануарға
ұқсас атым бар, (тышқан – мышка) Компьютермен енеді, (басып шығарғыш – принтер) Жазылым Айтылым 4-тапсырма. Топпен жұмыс. Диаграмма құрастыру. Мұғалім оқушыларды екі топқа бөледі. 1-топ. «Компьютердің пайдасы» туралы жазады. 2-топ. «Компьютердің зияны» туралы жазады.
Компьютердің зияны: Компьютердің пайдасы: Жинақталған мәліметтерді әр топ оқиды. |
cуреттер
1-слайд
2-слайд дәптер 3-слайд дәптер
оқулық 4-слайд
5-слайд
6-слайд
|
|
|
|
Үйге тапсырма |
|
Оқулық, дәптер |
|
|
|
Бағалау |
Қалыптастырушы бағалау (үй тапсырмасының орындалуы, сабаққа қатысу белсенділігі, тапсырмаларды дұрыс орындау нәтижесін ескеріп, ортақ қорытынды шығару) |
|
|
|
|
Рефлексия |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



