|
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Компьютердің тілін табу - өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айтуғанқызы Айша |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Е» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің пайдасы мен зияны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.3.1.1 - мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; 5.4.4.1 - мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
- тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді меңгереді; - мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды; - мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді меңгереді; - жаңа сөздердің мағынасын таниды, сөйлем құрастырады; - мәтіннен негізгі ақпаратты анықтайды; - мәтінді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы /8 мин/
|
Ұйымдастыру кезеңін -Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатысуы мен белсенділігіне назар аудару. Өзін-өзі бағалау парағын тарату Сауалнама нәтижесі бойынша алдын-ала білім алушылар топқа бөлінді І топ – пайда ІІ топ – зиян ТЖ Өткенді пысықтау «Крестиктер- нөлдіктер»ойыны 1.«Компьютер» сөзінің анықтамасы алғаш рет қай жылы пайда болды? (1897) 2.«Компьютер»сөзі қай тілден шыққан? (ағылшын) 3.Чарлз Бэббидж кім? (компютердің атасы,компьютер құрастырушы) 4.Дербес компьютер қай жылы пайда болды? (1990) 5. «Өнер-білім бар жұрттар» өлеңінің авторы кім? (Ы.Алтынсарин) 6. Электронды поштаның пайдасы қандай? (хат алмасу, құжаттарды жіберу және қабылдау) 7. Компьютер не үшін керек? 8.Дәрігерлердің айтуы бойынша компьютерде қанша уақыт отыруға болады? (балаларға 2 сағат, үлкендерге 5 сағат) 9.Көзді компьютерден қалай қорғаймыз? (15 минут сайын үзіліс пен жаттығу жасау) Ой шақыру. Суреттер бойынша тақырыпты анықтайды
Тақырыпқа байланысты видеоролик тамашалайды. Сабақтың мақсаты айтылады. |
Амандасады, сабаққа дайын екендерін білдіреді. Топ басшысын анықтайды
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді; -сұраққа дұрыс жауап берген оқушы, тақтадағы кестеге крестик немесе нолик салады; -үш бірдей қатарда тұрған крестик немесе ноликті тапқан топ қосымша бір ұпайға ие болады. -суреттер бойынша сипаттайды; -тақырыпты болжайды. Видеоны мұқият көреді |
Әр тапсырмаға байланысты дискриптор бойынша баллдық жүйемен өзін-өзі бағалайды. Бағалау критерийі: -әр дұрыс жауапқа – 1 балл; - үш бірдей қатар тұрған крестик немесе ноликті тапқан топқа – 1 балл. |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Слайд 1 Презентация,суреттер, оқулық
Слайд 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы /26 мин/
орыс |
Жаңа сөздер жүйке — нерв. шаршағыштық — усталость көшірме – копия омыртқа – позвоночник тез әрі сапалы - быстро и качественно әлсіздік - слабость тарату - распространять; распускать 1-тапсырма. «Пазыл» әдісі Жеке жұмыс Жаңа сөздер мен суреттерді сәйкестендірсең Қазақстанның картасы бейнеленеді!
Оқылым алды тапсырма 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Кім шапшаң» әдісі Қажет сөздерді қолдану арқылы ұйқасын тап. Кілт сөзбен оны .... (ашасың) Тетікті жайлап ..... (басасың) Адамға қызмет ететін Компьютерлер ..... (жасасын) Қорықпа,досым, .....(тосылма) Ақпарат шексіз .... (осында) Қолдана білсең тәртіппен, Айналар құрал .... (досыңа) Шектей біл құмар .... (сезімді) Сақтай біл екі ........ (көзіңді) Компьютер кейде сынайды Сендегі ерік, .... (төзімді) Сергіту сәті (көз жаттығулары) |
Жаңа сөздермен танысады; Жаңа сөздерді қолдана отырып сөйлем құрайды Дескриптор: -жаңа сөздер мен суреттерді сәйкестендіреді; -Қазақстанның картасын пазыл арқылы құрастырады. Дескриптор: - қажетті сөздерді қолдану арқылы ұйқасты аяқтайды; - шапшаңдықты көрсете біледі.
|
Бағалау критерийі: -дұрыс құралған сөйлемге – 1 балл Бағалау критерийі: -тапсырманы бірінші бітірген оқушыға – 3 балл -тапсырманы екінші және үшінші аяқтаған оқушыға – 2 балл - соңынан аяқтаған оқушыларға – 1 балл Бағалау критерийі: - бірінші дұрыс жауап берген жұпқа – 3 балл - екінші және үшінші дұрыс жауап берген жұпқа – 2 балл -соңынан аяқтаған білім алушыларға 1 балл |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айтуғанқызы АйшаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ: Компьютердің пайдасы мен зияны 5-сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ: Компьютердің пайдасы мен зияны 5-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақтың тақырыбы: Компьютердің пайдасы мен зияны
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















