Сабақ жоспарының үлгісі
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бұрыштар. Көпбұрыштар |
Мектеп: Саттар Ерубаев атындағы №24 мектеп - лицей |
||||||
|
Күні: 25.04.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Утемалиева Ғалиябану Скакқызы |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпбұрыш |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.1.7 Көпбұрыш ұғымын меңгеру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көпбұрыштың элементтерін, көршілес төбелер ұғымын біледі, түріне қарай ажыратады
Көпбұрыштың көршілес қабырғаларын, диагональ ұғымдарын біледі, көпбұрыштарды түріне қарай ажыратады
Көпбұрыш периметрін, көпбұрыш элементтерінің өлшемін таба алады, кейбір көпбұрыштардың (тіктөртбұрыш, шаршы) ауданын есептей біледі. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, Түсіну, Қолдану |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Термин сөздер: көпбұрыш, бұрыш, диагональ, көршілес қабырғалар «Кубик лақтыру» әдісін қолданамын. Әдіс арқылы айтылым, тыңдалым дағдысы артады. |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы стратегиясы |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Биологиядағы жәндік ұяларымен, технологиядағы түрлі құрақ түрлерімен байланыстыру |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Бұрыштар ұғымы, бұрыш түрлері, тұйық сынық сызық |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Топқа бөлу «Мозайка» әдісі: Мозайка құрастыру арқылы топқа бөлінеді: І топ ІІ топ ІІІ топ |
Кеспе қағаздары |
|||||
|
Сабақтың ортасы 4 – 14 15-20 21-26 27-33 |
Оқушыларға тақырып бойынша мәліметті екеуден топтарға бөліп беремін. Мәліметті «Пікір алмасу», «Ойлан, жұптас, бөліс» арқылы орындайды
І ІІ – топ:
І
Т І топ: Жетібұрыштың қанша төбесі, қабырғасы, бұрышы, диагональі бар? ІІ топ: Алтыбұрыштың қанша төбесі, қабырғасы, бұрышы, диагональі бар? ІІІ топ: Бесбұрыштың қанша төбесі, қабырғасы, бұрышы, диагональі бар? Дескриптор
Жеке жұмыс: bilimland сайтынан 4 жаттығу
Жеке жұмыс: №884, №885 есепті шеше отырып адасқан әріптер арасынан есеп жауабын тауып сәйкестендіреді, сол арқылы сөздер құрастырады. 1. Тік төртбұрыш ұзындығы 10 см, ені 5 см. Егер шаршының периметрі тіктөртбұрыштың периметріне тең болса, онда шаршының қабырғасының ұзындығын табыңыз. 2. Шаршының қабырғасының ұзындығы, периметрі 40 см, ұзындығы 13 см болатын тіктөртбұрыштың еніне тең. Шаршы ауданын тап. 3. Ұзындығы 9 см, ал ені ұзындығынан 3 есе кем болатын тіктөртбұрыштың периметрін табыңдар. 4. Ауданы 49 см2 тең шаршының ауданынан 24 см2 кем шаршының қабырғасының ұзындығын табыңдар. 5. Ұзындығы, 5 см шаршының қабырғасының ұзындығынан 2 есе артық, ал ені 2 есе кем болатын тіктөртбұрыштың периметрін табыңдар 6. Шаршы салыңдар және оны 9 тең бөлікке бөліңдер. Егер бір бөліктің ауданы 0,25 см2 болса, онда берілген шаршының ауданын табыңдар. Дескриптор
|
Кеспе қағаздары АКТ
Конверт, постер Бағдаршамның түрлі – түсті қағаздары арқылы бағаланады
Өзін өзі бағалау, дыбыстық белгі арқылы бағаланады
Жасырын жауап пен адасқан әріптер |
|||||
|
Сабақтың соңы 34 – 36 37 – 40 |
1) «Кубик лақтыру» Кубиктің жақтарында көпбұрыш суреті жасырылады, суретке қарап көпбұрышқа сипаттама береді. 2) Кері байланыс БББ кестесін толтыру |
Кубик Кері байланыс парағы |
|||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
|
|
|
Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі сақталады. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Көпбұрыш" 5 сынып
Ашық сабақ "Көпбұрыш" 5 сынып
Сабақ жоспарының үлгісі
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бұрыштар. Көпбұрыштар |
Мектеп: Саттар Ерубаев атындағы №24 мектеп - лицей |
||||||
|
Күні: 25.04.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Утемалиева Ғалиябану Скакқызы |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпбұрыш |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.1.7 Көпбұрыш ұғымын меңгеру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көпбұрыштың элементтерін, көршілес төбелер ұғымын біледі, түріне қарай ажыратады
Көпбұрыштың көршілес қабырғаларын, диагональ ұғымдарын біледі, көпбұрыштарды түріне қарай ажыратады
Көпбұрыш периметрін, көпбұрыш элементтерінің өлшемін таба алады, кейбір көпбұрыштардың (тіктөртбұрыш, шаршы) ауданын есептей біледі. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, Түсіну, Қолдану |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Термин сөздер: көпбұрыш, бұрыш, диагональ, көршілес қабырғалар «Кубик лақтыру» әдісін қолданамын. Әдіс арқылы айтылым, тыңдалым дағдысы артады. |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы стратегиясы |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Биологиядағы жәндік ұяларымен, технологиядағы түрлі құрақ түрлерімен байланыстыру |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Бұрыштар ұғымы, бұрыш түрлері, тұйық сынық сызық |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Топқа бөлу «Мозайка» әдісі: Мозайка құрастыру арқылы топқа бөлінеді: І топ ІІ топ ІІІ топ |
Кеспе қағаздары |
|||||
|
Сабақтың ортасы 4 – 14 15-20 21-26 27-33 |
Оқушыларға тақырып бойынша мәліметті екеуден топтарға бөліп беремін. Мәліметті «Пікір алмасу», «Ойлан, жұптас, бөліс» арқылы орындайды
І ІІ – топ:
І
Т І топ: Жетібұрыштың қанша төбесі, қабырғасы, бұрышы, диагональі бар? ІІ топ: Алтыбұрыштың қанша төбесі, қабырғасы, бұрышы, диагональі бар? ІІІ топ: Бесбұрыштың қанша төбесі, қабырғасы, бұрышы, диагональі бар? Дескриптор
Жеке жұмыс: bilimland сайтынан 4 жаттығу
Жеке жұмыс: №884, №885 есепті шеше отырып адасқан әріптер арасынан есеп жауабын тауып сәйкестендіреді, сол арқылы сөздер құрастырады. 1. Тік төртбұрыш ұзындығы 10 см, ені 5 см. Егер шаршының периметрі тіктөртбұрыштың периметріне тең болса, онда шаршының қабырғасының ұзындығын табыңыз. 2. Шаршының қабырғасының ұзындығы, периметрі 40 см, ұзындығы 13 см болатын тіктөртбұрыштың еніне тең. Шаршы ауданын тап. 3. Ұзындығы 9 см, ал ені ұзындығынан 3 есе кем болатын тіктөртбұрыштың периметрін табыңдар. 4. Ауданы 49 см2 тең шаршының ауданынан 24 см2 кем шаршының қабырғасының ұзындығын табыңдар. 5. Ұзындығы, 5 см шаршының қабырғасының ұзындығынан 2 есе артық, ал ені 2 есе кем болатын тіктөртбұрыштың периметрін табыңдар 6. Шаршы салыңдар және оны 9 тең бөлікке бөліңдер. Егер бір бөліктің ауданы 0,25 см2 болса, онда берілген шаршының ауданын табыңдар. Дескриптор
|
Кеспе қағаздары АКТ
Конверт, постер Бағдаршамның түрлі – түсті қағаздары арқылы бағаланады
Өзін өзі бағалау, дыбыстық белгі арқылы бағаланады
Жасырын жауап пен адасқан әріптер |
|||||
|
Сабақтың соңы 34 – 36 37 – 40 |
1) «Кубик лақтыру» Кубиктің жақтарында көпбұрыш суреті жасырылады, суретке қарап көпбұрышқа сипаттама береді. 2) Кері байланыс БББ кестесін толтыру |
Кубик Кері байланыс парағы |
|||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
|
|
|
Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі сақталады. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
–
топ:
ІІ – топ
оптық жұмыс: «Постерде қорғау» (№882, №883)














