Қысқа мерзімді жоспар
|
8.3A бөлім: Квадраттық функция |
Мектеп: №11 мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Тауас Ернар Ізбасарұлы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:8 Сабақ 1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Мәтін есептерді шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.2.3 қолданбалы есептерді шығару үшін квадраттық функцияны қолдану; 8.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Квадраттық функцияның графигі мен қасиеттерін есептер шығаруда қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар нақты есепте квадраттық функцияның графигі мен қасиеттерін қалай қолдануға болатынын түсіндіреді. Пәндік лексика және терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Проблемалық есеп ретінде география пәнімен байланысты көпір туралы есеп шығарады және физика пәнімен байланысты допты лақтыру туралы есеп қарастырылады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар квадрат функцияның қасиеттерін біледі және түрлендіре алады, оларды квадрат функцияның графигі арқылы анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин
Сабақтың ортасы
10 мин
15 мин
2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын даярлауды сұрау. Топқа бөлу: Есеп жауабы арқылы топқа бөлінеді Біріншісі: Екіншісі: Үшіншісі: Жаңа материалға шолу Оқушыларға мәселелік сұрақ қойылады. Олар жұптаса отырып талқылайды, қалай шешуге болатыны жөнінде өз идеяларын, ойларын ортаға салады. Кейін тақтада шығарылады. Тапсырма:
Шешуі:
Дерек:Көпірдің жалпы ұзындығы 536 м. Орал қаласы үшін өте маңызды болып есептелетін бұл көпірдің биіктігі 20 м. Көпір жолы болатын квадраттық функцияның формуласын жазыңыз.Шешуі:
Квадраттық функциялар көпірді салу барысында қолданылады. Сұрақ: Неге көпірлерді салғанда параболаны қолданады? Оқушылар жауап береді және аргументтерді келтіреді.
Зерттеу жұмысы Оқушылар шағын топтарға бөлінеді. Берілген тапсырмаларды топта талқылап, орындайды. Тапсырма 1. Суретке квадраттық функцияны салып, және төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз: Доптың траекториясын табыңыз; Допты дәл себетке лақтыра алама?
Тапсырма 2.Суретке квадраттық функцияны салып, төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз: Доптың траекториясын табыңыз; Допты дәл себетке лақтыра ала ма?
Тапсырма 3.Суретке квадраттық функцияны салып, төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз: Доптың траекториясын табыңыз; Допты дәл себетке лақтыра ала ма?
Тапсырма 4.Суретке квадраттық функцияны салып, төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз: Доптың траекториясын табыңыз; Допты дәл себетке лақтыра ала ма?
Тапсырманы орындап болған соң топтар жұмыстарымен алмасады. Бейнематериал арқылы қаншалықты дұрыс орындағандарын тексереді. Дескрипторлар арқылы өзара бағалау жүргізеді. Кері байланыс береді.
ҚБ: Қол көтеру |
Қосымша №1
Бейнематериал
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 мин
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Тауас Ернар Ізбасарұлы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Квадрат функцияМатериал туралы қысқаша түсінік
8 сыныпқа арналған квадрат функция тақырыбына мәтіндік есептер. Оқу мақсаты:
8.4.2.3
қолданбалы есептерді шығару үшін квадраттық функцияны қолдану;
8.4.3.1
есеп шарты бойынша математикалық модель құру.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||











