Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Сабақтың тақырыбы: «Мамандық таңдау – маңызды
іс»
|
Бөлім: |
3. Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
«Мамандық таңдау – маңызды іс» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.5.1 перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру ; 8.3.4.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыру, өз ойын дәлелдеп жазу (аргументативті эссе) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
«Learning Apps» платформасында сұрақтарға жауап беру арқылы, тақырыпқа болжам жасайды.
Білгенің жөн!! Перифраз (гр. perіphrasіs — айналым —тілдік өзгерістер жасай отырып, белгілі бір ойды басқа сөзбен жеткізу. Перифразаның бірнеше жасалу тәсілдері бар: 1. Сөйлемдегі сөз формасын
басқа сөз табына ауыстыру. 3. Сандар мен ипайыздық
көрсеткішті өзге формаға ауыстыру.
1-тапсырма. Берілген мәтінді түсініп оқы. Перифраза тәсілдерін қолданып мәтіннен 5 сөйлемді өзгерт.
Оқылымнан кейін 2-тапсырма. «Мен қандай мамандықтың иесі боламын?» тақырыбына аргументативті эссе жаз. Эссе жазуда төмендегі нұсқаулықты қолдан.
3-тапсырма. Берілген суреттер негізінде перифраз тәсілдерін қолданып, сұрақтар құрастыр.
|
Сәлемдеседі, бір-біріне тілек айтады
«Wordwall» платформасы арқылы таңдалған оқушылар үй тапсырмасын айтады.
Әр топ өздеріне берілген графиктік мәттінмен танысып, ақпарат дайындайды. Мәтіндер әр топқа таратылып беріледі.
Оқушылар берілген мәтінді оқып, перифраза тәсілдерін қолданып 5 сөйлемді өзгертеді.
Оқушылар берілген нұсқаулықты пайдалана отырып, аргументативті эссе жазады.
Оқушылар суреттерге қарап, сұрақтар құрастырады.
|
Мұғалімнің сөз оралымдары
Дескриптор:
Бағалау критерийі:
Бағалау критерийі:
Дескриптор:
Бағалау критерийі:
Дискрептор
|
Арнайы тақта, презентация.
Презентация, «Wordwall» платформасы
https://learningapps.org/watch?v=p6f4c2tnj23
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы
|
Үй жұмысы.
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс беріп, бағалау парағына өз ұпайларын есептеп шығарады. Мұғалім тыңдап, өз қорытынды бағасын қояды. Бағалау парағы домбыра бейнесінде.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ .Мамандық таңдау-маңызды іс
Ашық сабақ .Мамандық таңдау-маңызды іс
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Сабақтың тақырыбы: «Мамандық таңдау – маңызды
іс»
|
Бөлім: |
3. Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
«Мамандық таңдау – маңызды іс» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.5.1 перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру ; 8.3.4.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыру, өз ойын дәлелдеп жазу (аргументативті эссе) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
«Learning Apps» платформасында сұрақтарға жауап беру арқылы, тақырыпқа болжам жасайды.
Білгенің жөн!! Перифраз (гр. perіphrasіs — айналым —тілдік өзгерістер жасай отырып, белгілі бір ойды басқа сөзбен жеткізу. Перифразаның бірнеше жасалу тәсілдері бар: 1. Сөйлемдегі сөз формасын
басқа сөз табына ауыстыру. 3. Сандар мен ипайыздық
көрсеткішті өзге формаға ауыстыру.
1-тапсырма. Берілген мәтінді түсініп оқы. Перифраза тәсілдерін қолданып мәтіннен 5 сөйлемді өзгерт.
Оқылымнан кейін 2-тапсырма. «Мен қандай мамандықтың иесі боламын?» тақырыбына аргументативті эссе жаз. Эссе жазуда төмендегі нұсқаулықты қолдан.
3-тапсырма. Берілген суреттер негізінде перифраз тәсілдерін қолданып, сұрақтар құрастыр.
|
Сәлемдеседі, бір-біріне тілек айтады
«Wordwall» платформасы арқылы таңдалған оқушылар үй тапсырмасын айтады.
Әр топ өздеріне берілген графиктік мәттінмен танысып, ақпарат дайындайды. Мәтіндер әр топқа таратылып беріледі.
Оқушылар берілген мәтінді оқып, перифраза тәсілдерін қолданып 5 сөйлемді өзгертеді.
Оқушылар берілген нұсқаулықты пайдалана отырып, аргументативті эссе жазады.
Оқушылар суреттерге қарап, сұрақтар құрастырады.
|
Мұғалімнің сөз оралымдары
Дескриптор:
Бағалау критерийі:
Бағалау критерийі:
Дескриптор:
Бағалау критерийі:
Дискрептор
|
Арнайы тақта, презентация.
Презентация, «Wordwall» платформасы
https://learningapps.org/watch?v=p6f4c2tnj23
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы
|
Үй жұмысы.
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс беріп, бағалау парағына өз ұпайларын есептеп шығарады. Мұғалім тыңдап, өз қорытынды бағасын қояды. Бағалау парағы домбыра бейнесінде.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















