|
Педагогтің аты-жөні |
Биркумбаева А.Г |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мақала жаза аламын. Мәтіндерді салыстырмалы талдау: бір тақырыпта түрлі жанрда берілген мәтіндерді салыстыру |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.1 – тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қайырлы күн, достым, Қайырлы күн болсын. Бейсенбінің сабағы Сәттілікке толсын!
- Егер қазір менің
айтқаным сендерге ұнаса, онда қол соғыңдар. Оқушыларға бүгінгі сабақтың мақсатын хабарлау, назарларын сабаққа аудару. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Жұмыс ережесін келісу Зерттейік Алдыңғы білімді еске түсіру «Серпілген сауал» 1.Сөйлемнің бірыңғай мүшесі дегеніміз не? 2.Тұрлаулы мүшелерді ата. 3.Тұрлаусыз мүшелерді ата. 4.Бастауыштың сұрағын ата. 5.Баяндауыштың сұрағын ата. 6.Толықтауыштың сұрағын ата. 7.Пысықтауыштың сұрағын ата. 8.Анықтауыштың сұрағын ата. 9.Бірыңғай мүше қатыстырып мысал келтір. |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді. |
ҚБ: «Бас бармақ» бағалау |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. |
|||||||
|
Ортасы |
Оқы .. Хабарламада не айтылған? 30 қарашада Ақмола облысына қарасты «Балқарағай» демалыс орнында ел тарихында тұңғыш рет халықаралық кансонар өтті. * Қансонар-жер бетіне ең алғаш қар түскен шақ, бұл кезде аңның ізі айқын көрінеді. Қансонар-аң аулауға ең қолайлы мерзім. Қар жұқа. Сол үшін аңшылар қансонарды күтіп, пайдаланып қалуға тырысады. «Жас қазақ» газетінен 48. Көп нүктенің орнын хабарлама шығатындай мәліметтермен толықтырып жаз. . .. N2... мектепте . . . олимпиада өтті. Оған .. . мен ... қатысты. Дескрипторы: -Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, -мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау,
|
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау. Көршісі дәптердегі тапсырманы тексереді. |
ҚБ: «+, -» арқылы көршісін бағалау |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|||||||
|
Соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Ой толғаныс кезеңі. 49. Бір тақырыпқа жазылған хабарлама мен ақпараттық мақаланы оқы. Ақпараттық мақаланың хабарламадан ерекшелігі неде? Хабарлама Үстіміздегі жылдың 10 қазанында қаладағы N 73 мектеп-лицейде «Әлемге танылған Абай» атты кеш өтті. Ақпараттық мақала Үстіміздегі жылдың 10 қазанында қаладағы N2l 73 мектеп-лицейде «Әлемге танылған Абай» атты кеш өткізілді. Әдемі безендірілгпен зал іші көнілінө қуаныш ұялатады. Абай шығармалары қойылған көрме алыстан көз тартады. Балалардың өз өнерлерін ортаға сала тын уақыт та келіп жетті: Абай өлеңдері жатқа мәнерлеп оқылды, Абай әндері шырқалды. Әсел, Санжар, Анар есімді балалардың өнеріне көпшілік тәнті болды. Зал ішін ақын рухы кернеп, болашаққа бағыт-бағдар көрсетіп тұрғандай. Мақала - коғамдық-әлеуметтік мәселелер туралы жазылған публицистикалық жанрдағы шығарма.[2] Мақала 4 түрге бөлінеді: 1.Бас мақала заманымыздың негізгі бағытын, үкіметтің алға қойған саяси, шаруашылық, мәдени міндеттерді түсіндіріп, іске бағыт береді; 2.Проблемалық мақала шешуді, тексеруді, зерттеуді қажет ететін теориялық және практикалық мәселелерді көтереді; 3.Насихаттық мақала ғылым, техника, өнер жаңалықтары заман талабына сай бүгінгі өмірдің практикалық міндеттерімен байланыстырып отырады; 4.Публицистикалық мақала қоғамдық-әлеуметтік және саяси маңызы зор оқиғалар мен құбылыстарды, дәуір тынысын көтеріңкі үнмен, көркем тілмен баяндайды.
50. Өзіңді қабырға газетінің редколлегия мүшесімін деп ойла. Сенің материальща газетте азғана орын қалды. Ұсынылған материалды мақала шығатындай етіп жаз. Дескриптор:
|
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Қосымша тапсырма |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау «Бағдаршам» |
Жеке тапсырмалар. |
|||||||
|
Кері байланыс |
БББ кестесі
Рефлексия (жеке, ұжымда) Оқушыларға «Ашық микрофон»кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
10 балдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: 51-жаттығу
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. |
«Ашық микро фон»
|
«Ашық микрофон» кері байланыс парағы |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Мақала жаза аламын 4 сынып
|
Педагогтің аты-жөні |
Биркумбаева А.Г |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мақала жаза аламын. Мәтіндерді салыстырмалы талдау: бір тақырыпта түрлі жанрда берілген мәтіндерді салыстыру |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.1 – тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қайырлы күн, достым, Қайырлы күн болсын. Бейсенбінің сабағы Сәттілікке толсын!
- Егер қазір менің
айтқаным сендерге ұнаса, онда қол соғыңдар. Оқушыларға бүгінгі сабақтың мақсатын хабарлау, назарларын сабаққа аудару. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Жұмыс ережесін келісу Зерттейік Алдыңғы білімді еске түсіру «Серпілген сауал» 1.Сөйлемнің бірыңғай мүшесі дегеніміз не? 2.Тұрлаулы мүшелерді ата. 3.Тұрлаусыз мүшелерді ата. 4.Бастауыштың сұрағын ата. 5.Баяндауыштың сұрағын ата. 6.Толықтауыштың сұрағын ата. 7.Пысықтауыштың сұрағын ата. 8.Анықтауыштың сұрағын ата. 9.Бірыңғай мүше қатыстырып мысал келтір. |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді. |
ҚБ: «Бас бармақ» бағалау |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. |
|||||||
|
Ортасы |
Оқы .. Хабарламада не айтылған? 30 қарашада Ақмола облысына қарасты «Балқарағай» демалыс орнында ел тарихында тұңғыш рет халықаралық кансонар өтті. * Қансонар-жер бетіне ең алғаш қар түскен шақ, бұл кезде аңның ізі айқын көрінеді. Қансонар-аң аулауға ең қолайлы мерзім. Қар жұқа. Сол үшін аңшылар қансонарды күтіп, пайдаланып қалуға тырысады. «Жас қазақ» газетінен 48. Көп нүктенің орнын хабарлама шығатындай мәліметтермен толықтырып жаз. . .. N2... мектепте . . . олимпиада өтті. Оған .. . мен ... қатысты. Дескрипторы: -Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, -мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау,
|
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау. Көршісі дәптердегі тапсырманы тексереді. |
ҚБ: «+, -» арқылы көршісін бағалау |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|||||||
|
Соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Ой толғаныс кезеңі. 49. Бір тақырыпқа жазылған хабарлама мен ақпараттық мақаланы оқы. Ақпараттық мақаланың хабарламадан ерекшелігі неде? Хабарлама Үстіміздегі жылдың 10 қазанында қаладағы N 73 мектеп-лицейде «Әлемге танылған Абай» атты кеш өтті. Ақпараттық мақала Үстіміздегі жылдың 10 қазанында қаладағы N2l 73 мектеп-лицейде «Әлемге танылған Абай» атты кеш өткізілді. Әдемі безендірілгпен зал іші көнілінө қуаныш ұялатады. Абай шығармалары қойылған көрме алыстан көз тартады. Балалардың өз өнерлерін ортаға сала тын уақыт та келіп жетті: Абай өлеңдері жатқа мәнерлеп оқылды, Абай әндері шырқалды. Әсел, Санжар, Анар есімді балалардың өнеріне көпшілік тәнті болды. Зал ішін ақын рухы кернеп, болашаққа бағыт-бағдар көрсетіп тұрғандай. Мақала - коғамдық-әлеуметтік мәселелер туралы жазылған публицистикалық жанрдағы шығарма.[2] Мақала 4 түрге бөлінеді: 1.Бас мақала заманымыздың негізгі бағытын, үкіметтің алға қойған саяси, шаруашылық, мәдени міндеттерді түсіндіріп, іске бағыт береді; 2.Проблемалық мақала шешуді, тексеруді, зерттеуді қажет ететін теориялық және практикалық мәселелерді көтереді; 3.Насихаттық мақала ғылым, техника, өнер жаңалықтары заман талабына сай бүгінгі өмірдің практикалық міндеттерімен байланыстырып отырады; 4.Публицистикалық мақала қоғамдық-әлеуметтік және саяси маңызы зор оқиғалар мен құбылыстарды, дәуір тынысын көтеріңкі үнмен, көркем тілмен баяндайды.
50. Өзіңді қабырға газетінің редколлегия мүшесімін деп ойла. Сенің материальща газетте азғана орын қалды. Ұсынылған материалды мақала шығатындай етіп жаз. Дескриптор:
|
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Қосымша тапсырма |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау «Бағдаршам» |
Жеке тапсырмалар. |
|||||||
|
Кері байланыс |
БББ кестесі
Рефлексия (жеке, ұжымда) Оқушыларға «Ашық микрофон»кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
10 балдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: 51-жаттығу
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. |
«Ашық микро фон»
|
«Ашық микрофон» кері байланыс парағы |
|||||||
шағым қалдыра аласыз





