|
Бөлім: ІІІ |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Махатаева |
|
Күні: |
27.02.2025 ж |
|
Сыныбы: 5 «А» |
Қатысушылар саны: 14 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Қабанбай «Бауыр» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.1-әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Білім алушылар әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды.
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Адамгершілік,адалдық,бауырмалдық
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Оқушыларды топқа бөлу «Аға», «Іні» тобы |
Топқа бөлініп отырады |
|
Лэд экран Слайд |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Ой шақыру» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіру
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
Сұрақтар: 1.Әңгіме дегеніміз не? 2.Біз қандай әңгімемен аныстық? 3.Автор туралы не білеміз?
|
Сұрақтарға жауап береді. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде жылдам ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор: 1. Өз ойын еркін, әрі дәлелді жеткізеді 2.Сұрақтарға нақты жауап береді |
Лэд экран Слайд |
|
Мағынаны тану
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Әңгіме бойынша «Дұрыс-бұрыс» тапсырмаларын орындау. https://wordwall.net/resource/69745262/%D0%B1%D0%B0%D1%83%D1%8B%D1%80-%D3%99%D2%A3%D0%B3%D1%96%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%96
2-тапсырма «Бауыр» әңгімесіне тірек сызба,суреттер арқылы композициялық талдау жасап шығу ұсынылады.
3-тапсырма «Шығармашылық бекет.» Топтық жұмыс.
Жағдаяттық тапсырманы шешу. |
Алдыңғы сабақта үйренген білім мен қалыптасқан дағдылар туралы еске түсіреді.
«Бауыр» әңгімесінің мазмұнын еске түсіріп шығады
«Бауыр» әңгімесінің мазмұнын еске түсіріп шығады.Талдау жасайды.
І топ. Жағдай.Інісіне қиын тапсырма берілді,бірақ ол орындай алмай отыр.Ағасы бұл уақытта достарымен футбол ойнауға келісіп қойған еді. Сұрақ:Ағасы не істейді?Ол қандай шешім қабылдауы керек? ІІ топ. Жағдай.Інісі ағасының телефоның рұқсатсыз алып,көшедегі балалармен ойын ойнайды.Байқаусызда қолынан түсіріп алады. Сұрақ:Інісі не істейді?Жасағанын мойындайды ма,әлде басқаға аудара салады ма? |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде жылдам ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Лэд экраннан тапсырманы орындайды Дескриптор:2 б
Дескриптор:3 б
Дескриптор: 4 б -Жағдайды түсінеді -Рөлге бөліп,шағын көрініс қояды -Шешімін табады -Қорытынды шығарады |
Оқулық. Лед экран Лед экран Тірек сызба |
|
Сабақтың соңы |
Ән «Бауыр керек» |
Ән орындайды |
|
Лед экран |
|
Сабақты бекіту |
Кері байланыс «Кезбе тілші» ойыны Кері байланыс.Бағалау «Бағдаршам» әдісі |
Б сұқбат алады. |
-Рөлге енеді -Сұрақтарды нақты қояды -Қорытынды жасайды |
Микрафон,камера Лед экран |
|
Үйге тапсырма |
Бауыр туралы мақал-мәтелдер жазып келу. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ .Марат Қабанбай "Бауыр" әңгімесі
Ашық сабақ .Марат Қабанбай "Бауыр" әңгімесі
|
Бөлім: ІІІ |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Махатаева |
|
Күні: |
27.02.2025 ж |
|
Сыныбы: 5 «А» |
Қатысушылар саны: 14 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Қабанбай «Бауыр» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.1-әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Білім алушылар әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды.
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Адамгершілік,адалдық,бауырмалдық
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Оқушыларды топқа бөлу «Аға», «Іні» тобы |
Топқа бөлініп отырады |
|
Лэд экран Слайд |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Ой шақыру» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіру
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
Сұрақтар: 1.Әңгіме дегеніміз не? 2.Біз қандай әңгімемен аныстық? 3.Автор туралы не білеміз?
|
Сұрақтарға жауап береді. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде жылдам ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор: 1. Өз ойын еркін, әрі дәлелді жеткізеді 2.Сұрақтарға нақты жауап береді |
Лэд экран Слайд |
|
Мағынаны тану
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Әңгіме бойынша «Дұрыс-бұрыс» тапсырмаларын орындау. https://wordwall.net/resource/69745262/%D0%B1%D0%B0%D1%83%D1%8B%D1%80-%D3%99%D2%A3%D0%B3%D1%96%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%96
2-тапсырма «Бауыр» әңгімесіне тірек сызба,суреттер арқылы композициялық талдау жасап шығу ұсынылады.
3-тапсырма «Шығармашылық бекет.» Топтық жұмыс.
Жағдаяттық тапсырманы шешу. |
Алдыңғы сабақта үйренген білім мен қалыптасқан дағдылар туралы еске түсіреді.
«Бауыр» әңгімесінің мазмұнын еске түсіріп шығады
«Бауыр» әңгімесінің мазмұнын еске түсіріп шығады.Талдау жасайды.
І топ. Жағдай.Інісіне қиын тапсырма берілді,бірақ ол орындай алмай отыр.Ағасы бұл уақытта достарымен футбол ойнауға келісіп қойған еді. Сұрақ:Ағасы не істейді?Ол қандай шешім қабылдауы керек? ІІ топ. Жағдай.Інісі ағасының телефоның рұқсатсыз алып,көшедегі балалармен ойын ойнайды.Байқаусызда қолынан түсіріп алады. Сұрақ:Інісі не істейді?Жасағанын мойындайды ма,әлде басқаға аудара салады ма? |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде жылдам ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Лэд экраннан тапсырманы орындайды Дескриптор:2 б
Дескриптор:3 б
Дескриптор: 4 б -Жағдайды түсінеді -Рөлге бөліп,шағын көрініс қояды -Шешімін табады -Қорытынды шығарады |
Оқулық. Лед экран Лед экран Тірек сызба |
|
Сабақтың соңы |
Ән «Бауыр керек» |
Ән орындайды |
|
Лед экран |
|
Сабақты бекіту |
Кері байланыс «Кезбе тілші» ойыны Кері байланыс.Бағалау «Бағдаршам» әдісі |
Б сұқбат алады. |
-Рөлге енеді -Сұрақтарды нақты қояды -Қорытынды жасайды |
Микрафон,камера Лед экран |
|
Үйге тапсырма |
Бауыр туралы мақал-мәтелдер жазып келу. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
үгінгі сабақ бойынша
тілші рөліне еніп
оқушылардан,мұғалімдерден












