Материалдар / Ашық сабақ "Математика"5-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Математика"5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ "Математика"5-сынып Ондық бөлшектерді қосу және азайту тақырыбы бойынша толық жасалған есептер шығарылуымен бірге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Наурыз 2022
312
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану



Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Сынып: 5

Сабақ тақырыбы

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.27

ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;


Сабақ мақсаттары

ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындай алады;


Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы


Стол үстінде сынып оқушыларының санына байланысты карточкалар жатады. Карточкаларда үш түрлі тапсырма жазылған 3, 5, 7, 9, 12, 17, 10, .

.

.

Натурал санды алған оқушы Бәйтерек тобына,

дұрыс бөлшектерді алғандар Ханшатыр тобына,

бұрыс бөлшектерді алған оқушылар Көк ту тобына барып отырады.


Психологиялық ахуал

сабақты бастар алдында оқушыларға жағымды әсер туғызу

«Мен елімді сүйемін»тренингі

Егер сіздің досыңыз болса, көршіңнің басын сипаңыз;
Егер сіздің көңіл күйіңіз өте жақсы болса көршіңізді құшақтаңыз;

Егер сіздің, көңіл күйіңіз қобалжулы болса, өз басыңызды сипаңыз;
Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, , қолыңызды созып, құстарша қанат қағыңыз.
Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар!
Рахмет.!












Сабақ тақырыбы мен мақсатына шығады


Мұғалім: Мен бірнеше тұжырымдарды оқимын, әрбір топ дәптерлеріне тұжырым дұрыс деп ойласа, «ия» деп, жалған деп ойласа, «жоқ» деп жазу керек. Бірақ мұқият болыңыз. Графикалық диктант

1-тапсырма

1.  бөлімі 10 санының бүтін дәрежесі  болатын бөлшек  ондық бөлшек деп аталады.(ия)

2.Ондық бөлшек бөліммен  жазылады,(жоқ)

3. 1-0,03=0,07 (жоқ)

4. Ондық бөлшекте бүтін бөлігі үтірмен ажыратылып жазылады (ия)

5 Ондық бөлшектерді қосу үшін:

  1. ондағы аттас разрядтар бірінің астында бірі тұратындай (үтірдің астына үтір тура келетіндей) етіп баған түрінде жазу керек;

  2. разрядтар бойынша қосу керек;

(ия)

6. 0,07+ 100= 170 (жоқ)

7. 0,19+100= 100,19

(ия)

Графикалық тест жауабы.

Оқушылар графикалық тест сұрақтары бойынша сабақ тақырыбына шығады және сабақ мақсатын айтады:ондық бөлшекті қосу және азайту ережесін білу, есептер шығару т.с.с.


Оқушылардың әрқайсы жинаған ұпайларын «Сыр сандыққа» жинап жазып отырады


әр сұраққа дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-7

арасында ұпай жинай

алады

тексеру дәптер алмасу арқылы























Ауызша тапсырма орындалады, тақтада тексеріледі, әр дұрыс жауапқа 1 ұпайдан беріледі










1 -3

слайд










4 -5

слайд


















6-

слайд





7-8 слайд













Сабақтың ортасы


Слайд арқылы тақырыпты пысықтау.

Сәйкестендіруді орында




Оқулық бойынша жұмыс Абөлімі787.796. В бөлімі 800.

С бөлімі801




Ауызша тапсырма




Әр топ мүшесі 2 есептен тұратын карточка алады, артынан тапсырманы топта талдайды.


Көбейтуді орындау кезінде барлық жауапта да 30 саны шығады.соңғы тапсырма орындалғаннан кейін ортада тұрған сұрақ белгісі астында да 30 саны тұр.оқушыларға сұрақ беріледі: 30 саны біздің елімізбен қандай байланысы бар? Былтыр біздің тәуелсіздігімізге 30 жыл толды.







Алдымен суретте тұрған ғимараттардың слайд бойынша биіктіктері оқылады. Астында тұрған тапсырмалар орындалады және тақтадан жауаптары тексеріледі.









Алдымен есептер шығарылады. тақтадан жауаптары тексеріледі.















«жұптас-бөліс» әдісі арқылы жұппен талдап қатесін табады









Деңгейлік есептер

Жауабы:А.1439км







Жауабы:1)0,75+2,5+1,8=5.05 салуға болмайды

2) 0.67+2.13+1.5=4.3 салуға болады



800 Жауабы 1)1,5сағ+0,75+3,2+0,25=5,7сағ

2)2,25+0,5+1,75+0,2=4.7сағ

801 жауабы 1)10

2)30 3)19



Тапсырма бірден ауызша орындалып тексеріліп отырылады,жауаптары сұрақ белгісі астында жасырылған















Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды.жауабы тақтада сұрақ белгісі астында жасырылған










Ауызша тапсырма













әр сұраққа дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-7 арасында ұпай жинай алады










Әр тапсырмаларды орындату арқылы дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-3

арасында ұпай жинай

алады,


тексеру сәйкестендіру арқылы

Әр тапсырмаларды орындату арқылы дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-6

арасында ұпай жинай

алады,


тексеру сәйкестендіру арқылы


Әр тапсырмаларды орындату арқылы дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-6

арасында ұпай жинай

алады,



Әр тапсырмаларды орындату арқылы дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-8

арасында ұпай жинай

алады,















Әр тапсырмаларды орындату арқылы дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-8

арасында ұпай жинай

алады,

ұпайы аз оқушылардан сұрауға болады







орындату арқылы дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-8

арасында ұпай жинай

алады,





Әр тапсырмаларды орындату арқылы дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-5

арасында ұпай жинай

алады,

ұпайы аз оқушылардан сұрауға болады


9-

слайд













10-слайд








11-слайд














12

-слайд

































13-слайд

















14-слайд













15-слайд
















Сабақтың соңы

Карточка №1

1. теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:

  1. Жай бөлшекті ондық бөлшекпен алмастырып, есепте:

Карточка №2

1. теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:



2. Жай бөлшекті ондық бөлшекпен алмастырып, есепте:

Карточка №3

1. теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:



2. Жай бөлшекті ондық бөлшекпен алмастырып, есепте:

Карточка №4

1. теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:

2. Жай бөлшекті ондық бөлшекпен алмастырып, есепте:

Өз білімін тексеру

Өзіндік жұмыс

1. Өрнек пен оның нәтижесінің арасындағы байланысты көрсет:

  1. 6,347 + 0,8

  2. 7,19 – 0,832

  3. 10 – 3, 573

  1. 6,358

  2. 6,427

  3. 7,147

Жауап:

1

2

3






2. Қайықтың өзен ағысының бойымен жүзгендегі жылдамдығы 4,6 км/сағ, ағыс жылдамдығы 0,8 км/сағ. Қайық жылдамдығын тап.

  1. 3 км/сағ

  2. 3,8 км/сағ

  3. 4,6 км/сағ

  4. 5,4 км/сағ


3. Теңдеуді шеш:



















1. 27,564+5,900=32,464

2.1,5+0,574=2,074













34,751-13,28=21,471

8,32-0,75=7,57

















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!