Материалдар / Ашық сабақ Математика 1-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Математика 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Математикадан ашық сабақ 1-сынып 2024ж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қараша 2024
75
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Page 1

Бөлім: Саяхат
Педагогтың аты-жөні (болған
жағдайда):
Маткаримова Дильбар
Күні: 31.01.2024ж
Сынып: 1 «Д»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:

№79 сабақ. Есептер шығару
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме):
1.5.1.1 есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті
шешу үшін тірек сызбасын таңдау;
Сабақтың мақсаты

- Есептер шығарады
- Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеуді
көрсетеді, есепті шешеді.
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі/
уақыты
Педагогтың әрекеті Оқушының
әрекеті
Бағалау Ресурстар
Сабақ
тың
басы
8 минут


























Сабақ
тың
ортасы
18 минут




Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Шаттық шеңберіне» тұру.
–Балалар, көңіл күйлерің қалай? Егер
жақсы болса, қол шапалақтаймыз.
–Сабаққа дайындығымыз қалай? Егер
сабаққа дайын болсақ, қол көтереміз.


Топқа бөлу. Жалаушаның түстері арқылы
топқа бөлу.
1. Сарылар
2. Көктер
3. Қызылдар

«Өткенді пысықтап, өзіңді тексер»
o
r
d
w
a
l
l


п
л
а
т
ф
о
р
м
а
с
ы

а
р
қ
ы
л

Дескриптор:
- Сұрақтарға жауап береді
- Тапсырманы орындайды
-Балалар, айналамызға қарайықшы,
не көріп тұрмыз?.
-Табиғат
-Иә, балалар. Ендеше осы табиғат
аясына жорыққа шығып, таза ауада
тыныстап, есептер шығарайық.




1-тапсырма. Топик.кз
Алдарында тұрған параққа шартын

Шеңберде
тұрып, іс
әрекетті
жасайды. Қол
шапалақтайды
Көңіл күйлерін
көтереді

Бөлінген
топтары
бойынша
орындарына
отырады


Интерактивті
тақтадан
вордволл
программасы
арқылы
сұрақтарға
жауап береді













Шатыр
көрпеқаптан

























Мадақтау



Аяқ
іздернен
құралған
шеңбер
суреттер






Тақта
ordwall
платформ
асы

















Есеп
сызбасы


Page 2































Сергіту
сәті
2 минут























жазып, есепті шығарады.
Сұрақ қойып, есепті шығар.
Шатырдың массасы 10 килограмм, ал
ұйықтайтын қаптың массасы 3
килограмм.
Шатыр - 10кг
Ұйықтайтын қап- 3кг ?кг артық
Шешуі: 10 – 3=7 кг
Жауабы: 7 кг артық
Дескриптор.
- Балалар қосындыны табуға,
айырмалық салыстыруға есептер
құрастырады.
- Олардың біреуін шығарады.
- Кері есептер құрастырады

2-тапсырма. Топтық жұмыс
Болды-7кг Болды-10кг
салды-3кг Алды-5кг
Барлығы -?кг Қалды-?кг
7+3=10 кг 10-5=5кг
Ж: 10кг жүк Ж: 5кг жүк

Болды-8кг Болды-10кг
салды-2кг Алды-3кг
Барлығы -?кг Қалды-?кг
8+2=10 кг 10-3=7кг
Ж: 10кг жүк Ж: 7кг жүк

Дескриптор.

- Балалар суреттер бойынша
есептер құрастырады.


Сергіту сәті
Жаңбыр» әдісі

Топтық жұмыс
Досыңмен «Мен жорыққа не алып
шығамын?»ойынын ұйымдастыр. 10
килограмнан артық зат алмау керек.
Жылдам есептеп, нәтижесін тексер.
Заттарды таңдап, олардың массаларын
ата.

қанша
килограмм
ауыр?

Ұйықтайтын
қап шатырдан
қанша
килограмм
жеңіл?










Есеп
құрастырып
шығарады














Мұғаліммен
бірге қимыл
қозғалыстарды
жасайды.

Оқушылар
тиісті заттарды
есептей
отырып,
таңдап алады.
Есептеу
жүргізеді
Әртүрлі
нұсқаларды
қарастырады

























Мадақтау








Мадақтау сөздер


Топтар бірін – бірі
жұмыстарын от
шашу арқылы
бағалайды.

















Суреттер


















Заттар
















Page 3





















Сабақ
тың
соңы
7 мин




























САБАҚТ
Ы
БЕКІТУ.

Дескриптор:
- Балалар жорыққа өзімен 10
килограм затты таңдайды
Балалар тез есептейді, нәтижесін
тексереді
- Олар бірнеше нұсқаларды
ұсынады.

4-тапсырма. Тақтамен жұмыс. «кім
жылдам?» әдісі.
Балалар есепті минутқа есептеп, мәнін
көрсетеді.
Есепте
100 – 30 – 70=0
90 – 20 + 30=10

100 – 50 + 40=90

80 – 80 + 50=50

Дескриптор:
- Есептерді шығарады
- Қосу және азайту амалдарын
орындайды.

Математикалық диктант
"МАТЕМАТИКАЛЫҚ ДИКТАНТ"
ӘДІСІ



Кері байланыс
Тау шыңы» әдісі













Есепті тез
шығарады.
















Платформада
сандар
жазбаша
көрсетіледі,
балалар санмен
жазып
көрсетеді




Жалаушаларды
тау шыңына
қадайды.



























Мадақтау сөздер
Жолқапш
ықтар












Оқулық
дәптер











ordwall
платформ
асы
арқылы






Page 4

https://youtu.be/euNVDW2xPu4?si=gdKN_w0y5mftfKqf ашық сабақ сілтемесі
















Page 5


Page 6




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!