Материалдар / Ашық сабақ Математика 2-сынып

Ашық сабақ Математика 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Математика 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу, азайту Қысқа мерзімді сабақ жоспары №130 бұйрық бойынша жазылған ашық сабақ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады


21-сабақ. Математика 6 апта

Мектеп Сынып

М. Әуезов атындағы №5 ЖББ беретін орта мектеп 2 «А» сынып

Мұғалімнің аты- жөні

Қосаева А.С

Пән

Математика

Мерзімі/ апта

6 апта 06.10.2021

Сабақтың тақырыбы:

100 көлемінде ауызша қосу және азайту Мен топта жұмыс жасаймын

Оқу мақсаты

2.1.2.7 Мынандай жағдайларда: 45+9, 45-9, 45-19, 45+19, 26+14,26-14, 40-14, 65+35, 100-35 ондықтан аттап, ауызша қосу мен азайтуды орындау

Сабақтың мақсаты

Ондықтан аттап өту арқылы екі таңбалы ,100 көлемінде сандарды ауызша қосу, азайтуды меңгереді, мәселе есептер шығарып үйренеді, аузша есептеу тәсілдерін меңгереді

Бағалау критерийлері

  1. Екі таңбалы сандарды ауызша қосып, азайтады

  2. 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу, азайту тәсілдерін көрсетіп бере ді

  3. Мәселе есептерді сызба арқылы шығарады, кері есеп құрастырады

Сабақ кезеңдері

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

Сабаққа даярлау Психологиялық дайындық

Балалар өздерінің атына сәйкес жақсы сөз айтады

«Аффермация» әдісі Мұғалімнің сөзін қайталау

  • Ал балалар бүгінгі сабақта осы айтқан сөздерімізді іске асыруға тырысамыз

Мысалы: Балауса бақытты

Асан ақылды

Мен білімдімін, мен сабаққа жақсы қатысамын. Мен ақылдымын. Мен тәртіптімін.



Алдыңғы білімді еске түсіру

Үй тапсырмасын тксеру Мұғалім есептің жауабын оқиды дұрыс шығарған балалар қолдарын көтереді

«Шапалақ» әдісі арқылы сандардың құрамын қайталау

8 бен 8 дің қосындысы

7 мен 8-дің қосындысы

7 мен 7-нің қосындысы

6 мен 7-нің қосындысы

7-мен 5-тің қосындысы

9-бен 2-нің қосындысы

Өткен тақырыпты еске түсірну

Дұрыс шығарған балалар қолдарын көтереді

Қосу мен азайтудың мәнін тауып ұрады

16, 15,14,13,12,11

Фишкалар тарату. Сол бойынша кімде көп балы да көп жиналады









Цифрлар

Мысалдар

Кілт құлпы суреттері

Сабақтың басы

Жаңа тақырыппен танысу







Оқулықпен жұмыс








Дәптермен жұмыс




Бүгінгі сабақтың тақырыбы:

100 көлемінде ауызша қосу, азайту. Мен топта жұмыс жасаймын

Қазір балалар үш топқа бөлініп жарысамыз. Тақтада есептер жазылып тұр. Сол есептерді жылдам шығарған топ жеңіске жетеді.

-Балалар біз екі таңбалы сандарды ауызша қосу, азайту дың әртүрлі тәсілдерін үйрендік. Қазір бір тәсілін тақтаға шығып кім шығарып түсіндіреді?

Қазір қай мезгіл балалар?

Күз мезгілінде қандай еңбек түрлері жасалынады?

Өздеріңе ұнаған көкөністер мен жемістердің аттарындағы тапсырмаларды түсіндіре отырып орындайсыңдар. Яғни жеміс-жидектер мен көкеністер жинаймыз.

Сергіту жаттығуы

«Мен таптым» әдісі. Қатысушылар кезекпен бірден жетіге дейін санайды, Жеті санын айтатын адам «Жеті» деудің орынына, орнынан тұрып «Мен таптым» деп айтуы керек. Кім жаңылысса ойыннан шығады.

«Құлпының кілтін тап» ойынын ойнаймыз.

Мәселе септі оқиды. Шешуі мен жауабын жазады. Кері есеп құрастырады.

50+30=50 30+20=50 40+20= 60 50+15= 65 10+15= 25 20+22=42

15+2= 17 16+3= 19 30+4=34

Арсенді шығару. 37+7=(37+3)+4=44


3 4

37+7=30+(7+7)=44


30 7

Күз мезгілі.

Көкөністер жинау,жеміс-жидектер жинау, дәндерді жинау

85-8=77 56+9=65 34+9=43

28+8=36 35 см – 8 см=27см 9дм+5дм=14см 56см + 8 см=64 см

Балалар қайталай отырып, ойнайды.


78+10=88 94-10=84 45+20=65

62-20=42 88+6=74 84-6=78

65+7=72 42-7=35

Жауаптары кілтте жазулы тұрады. Балалар шығарып кілтін табады.

Ш: 25-15=40 Ж: 40 бала

Ш: 40-25 = 15 Ж. 15 бала кем

Шапалақ арқылы қошеметтеу


Оқулық 48-49 бет;




















Қорытын

ды кезеңі

Балаларды бір біріне пікір айтқызу арқылы бағалату.

Оқушыларды мадақтау. Кері байланыс беру

  • Жарайсың

  • Мен сабақтағы сенің жұмысыңа ризамын

  • Сен жақсырақ жұмыс істей алар едің

Парталас көршіңе бір пікір әдісі

1-10 арасында бағалау

Фишкаларды санау

фишкалар

Үйге тапсырма беру


6 тапсырма 49 бет



16



15




13

14

16, 15,14,13,12,11






























50+30=

15+2=

50+15=



30+20= 16+3=

10+15=

40+20=

30+4=

20+22=


11

12

27 Қазан 2021
3270
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі