|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Пайыз |
Мектеп: №50 Б.Омаров атындағы ж.о.м |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 15.04.2022ж |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Пайызы бойынша санды табуға есептер шығару. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме |
Пайызы бойынша санды табуға есептерді шығарады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың басым бөлігі: Пайыз ұғымын түсінеді, әр түрлі сипаттағы есептерді қолдана алады. Пайызға байланысты есептерді шешеді Кейбір оқушылар: Пайызға байланысты күрделі есептерді шеше алады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Берілген санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу формулаларын біледі;
есептеуге қажетті алғы шартты жасай алады;
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Пайызға арналған есептерді талдайды және реттеп жазады, өз ойын басқаларға жеткізе алады, дәлелдейді, тұжырым жасайды. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Берілген санның пайызын табу үшін:.... Пайызы бойынша санды табу үшін... |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Экономикалық алға басу, өндірісті дамыту, білімді ұштастыру, сапалы өнім шығару, еңбекке баулу |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Шамалардың қатынасын, үлес, жүзден бір бөлігі, пайыз ұғымдарын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі. -Сәлемдесу. -Оқушыларды түгелдеу. -Оқу –құралдарын түгендеу II.Оқушыларды 3 топқа бөлу (түстер арқылы) Мына жерден түрлі түсті стикерлерді аласыңдар,стикерлердің астында сандар жазылған.Жай бөлшек қызыл түспен,Ондық бөлшек сары түспен,Пайыз жасыл түспен белгіленген.Топтарға барып отырамыз. 1. «Жай бөлшек» тобы 2. «Ондық бөлшек»тобы 3. «Пайыз»тобы -Жағымды психологиялық ахуал орнату;
-Оқушылардың назарларын сабаққа аудару Енді сендерді бағалау түрімен таныстырып өтейін. Топтарды және жеке оқушыларды мен «Кубок»суретімен бағалаймын,ал топтарға бағалау парақшаларын таратамын.Топтағы топ басшылар бағалау парақшасына,тобындағы оқушыларды бағалап отырады.
-Бағалау парақтары үлестіріледі -Топ ережесін тарату. ІІІ.Үй жұмысын тексеру «Менен сұрақ,сізден жауап» әдісі арқылы қайталап шығамыз. Оқушыларға сұрақтар қоямын,әр топ өз топ аттарына тоқталып жауап береді,әрі өтілген тақырыпты қайталайды. 1.«Жай бөлшек» тобына сауал : Пайыз дегеніміз не? 2.«Ондық бөлшек» тобына сауал : Пайызы бойынша санды қалай табамыз? 3.«Пайыз» тобына сауал : Санның пайызын қалай табамыз?
ҚБ. Кубокпен бағалау. Мадақтау сөздері арқылы |
Презентация |
||||||||||||||||||||||||
|
Білу Топтық жұмыс "Ой шақыру" Өткен тақырыптар бойынша жаңа сабақты меңгеруге негіз болатын қайталау тапсырмалары 7 мин
|
ІV.Үй жұмысын пысықтау «Конверттегі сұрақ» әдісі .Топтарға конверт таратылады,ішіндегі тапсырмаларды орындайды. Мақсаты: Кеше ,алдыңғы өтілген тақырыпты қай дәрежеде меңгергенін тексеру.
ҚБ. Кубокпен бағалау. Мадақтау сөздері арқылы Дескриптор 1.Есептің шартын және нені табу қажеттігін біледі; 2.Сандарды,қалай ондық бөлшек түрінде жазуды біледі; -Жауабын тақтадан тексереді
Жаңа сабақ «Пайызы бойынша сандарды табуға»есептер шығару V.Қызығушылығын ояту.Жеке жұмыс: «Сәйкестендіру тапсырмасы»
Дескриптор -Санның пайызын табады; -Пайызы бойынша санды табады; -Жауаптарын сәйкестендіреді; -Жауабын тақтадан тексереді.
ҚБ. Кубокпен бағалау. Мадақтау сөздері арқылы |
Презентация
Үлестірмелі тапсырма
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс "Ой шақыру" стратегиясы бойынша пайызға байланысты есептерді шығарту 10 мин |
VI.Оқулықпен жұмыс. Әр топқа екі есептен беріледі,топтағы оқушылар дәптерлеріне шығарып,тақтаға жазып тексереді. № 1151есеп VII.Сергіту сәті.
|
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 5 мин
Жекелеме жұмыс 5 минут |
VIII.Санның пайызын табыңдар:
ҚБ. Кубокпен бағалау. Мадақтау сөздері арқылы IХ.Сабақты қорытындылау. Жеке жұмыс. «Тест тапсырмасы» (әрбір оқушыға жеке тест парақшалары таратылады,оқушылар өздері жеке орындайды)
X.Үй тапсырмасы. Есептер шығару
|
Үлестірмелі тапсырма
Үлестірмелі қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
XI.Кері байланыс:
XII.Бағалау: -Топты бағалау; -Оқушыларды бағалау; |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау Саралау оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқу материалын және ресурстарды (көптеген түрлері Гарднер теориясы интеллекті) іріктеу жеке қолдау, оқушыны қамтамасыз ету, жұмыс орындарын іріктеу, нақты оқушыға күтілетін нәтиже көрсетілген болады.Саралау арқылы оқушыларға көбірек қолдау көрсетіледі. Қабілеті жоғары оқушыларға екінші деңгейдегі тапсырмалар ұсынылады |
Бағалау Осы бөлімді оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай бағалауды қолданғаныңызды және пайдаланылған әдістерді жазу үшін қолданыңыз. Оқушылардың өзіндік бағалануы. Мұғалімнің сабақ бойы тапсырмалардың дұрыс орындалуын қадағалау – формативтік бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. Денсаулық сақтау технологиясы. Осы сабақта техника қауіпсіздігі ережесін қолдану пункті. |
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ математика 5сынып
Ашық сабақ математика 5сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Пайыз |
Мектеп: №50 Б.Омаров атындағы ж.о.м |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 15.04.2022ж |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Пайызы бойынша санды табуға есептер шығару. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме |
Пайызы бойынша санды табуға есептерді шығарады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың басым бөлігі: Пайыз ұғымын түсінеді, әр түрлі сипаттағы есептерді қолдана алады. Пайызға байланысты есептерді шешеді Кейбір оқушылар: Пайызға байланысты күрделі есептерді шеше алады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Берілген санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу формулаларын біледі;
есептеуге қажетті алғы шартты жасай алады;
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Пайызға арналған есептерді талдайды және реттеп жазады, өз ойын басқаларға жеткізе алады, дәлелдейді, тұжырым жасайды. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Берілген санның пайызын табу үшін:.... Пайызы бойынша санды табу үшін... |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Экономикалық алға басу, өндірісті дамыту, білімді ұштастыру, сапалы өнім шығару, еңбекке баулу |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Шамалардың қатынасын, үлес, жүзден бір бөлігі, пайыз ұғымдарын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі. -Сәлемдесу. -Оқушыларды түгелдеу. -Оқу –құралдарын түгендеу II.Оқушыларды 3 топқа бөлу (түстер арқылы) Мына жерден түрлі түсті стикерлерді аласыңдар,стикерлердің астында сандар жазылған.Жай бөлшек қызыл түспен,Ондық бөлшек сары түспен,Пайыз жасыл түспен белгіленген.Топтарға барып отырамыз. 1. «Жай бөлшек» тобы 2. «Ондық бөлшек»тобы 3. «Пайыз»тобы -Жағымды психологиялық ахуал орнату;
-Оқушылардың назарларын сабаққа аудару Енді сендерді бағалау түрімен таныстырып өтейін. Топтарды және жеке оқушыларды мен «Кубок»суретімен бағалаймын,ал топтарға бағалау парақшаларын таратамын.Топтағы топ басшылар бағалау парақшасына,тобындағы оқушыларды бағалап отырады.
-Бағалау парақтары үлестіріледі -Топ ережесін тарату. ІІІ.Үй жұмысын тексеру «Менен сұрақ,сізден жауап» әдісі арқылы қайталап шығамыз. Оқушыларға сұрақтар қоямын,әр топ өз топ аттарына тоқталып жауап береді,әрі өтілген тақырыпты қайталайды. 1.«Жай бөлшек» тобына сауал : Пайыз дегеніміз не? 2.«Ондық бөлшек» тобына сауал : Пайызы бойынша санды қалай табамыз? 3.«Пайыз» тобына сауал : Санның пайызын қалай табамыз?
ҚБ. Кубокпен бағалау. Мадақтау сөздері арқылы |
Презентация |
||||||||||||||||||||||||
|
Білу Топтық жұмыс "Ой шақыру" Өткен тақырыптар бойынша жаңа сабақты меңгеруге негіз болатын қайталау тапсырмалары 7 мин
|
ІV.Үй жұмысын пысықтау «Конверттегі сұрақ» әдісі .Топтарға конверт таратылады,ішіндегі тапсырмаларды орындайды. Мақсаты: Кеше ,алдыңғы өтілген тақырыпты қай дәрежеде меңгергенін тексеру.
ҚБ. Кубокпен бағалау. Мадақтау сөздері арқылы Дескриптор 1.Есептің шартын және нені табу қажеттігін біледі; 2.Сандарды,қалай ондық бөлшек түрінде жазуды біледі; -Жауабын тақтадан тексереді
Жаңа сабақ «Пайызы бойынша сандарды табуға»есептер шығару V.Қызығушылығын ояту.Жеке жұмыс: «Сәйкестендіру тапсырмасы»
Дескриптор -Санның пайызын табады; -Пайызы бойынша санды табады; -Жауаптарын сәйкестендіреді; -Жауабын тақтадан тексереді.
ҚБ. Кубокпен бағалау. Мадақтау сөздері арқылы |
Презентация
Үлестірмелі тапсырма
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс "Ой шақыру" стратегиясы бойынша пайызға байланысты есептерді шығарту 10 мин |
VI.Оқулықпен жұмыс. Әр топқа екі есептен беріледі,топтағы оқушылар дәптерлеріне шығарып,тақтаға жазып тексереді. № 1151есеп VII.Сергіту сәті.
|
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 5 мин
Жекелеме жұмыс 5 минут |
VIII.Санның пайызын табыңдар:
ҚБ. Кубокпен бағалау. Мадақтау сөздері арқылы IХ.Сабақты қорытындылау. Жеке жұмыс. «Тест тапсырмасы» (әрбір оқушыға жеке тест парақшалары таратылады,оқушылар өздері жеке орындайды)
X.Үй тапсырмасы. Есептер шығару
|
Үлестірмелі тапсырма
Үлестірмелі қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
XI.Кері байланыс:
XII.Бағалау: -Топты бағалау; -Оқушыларды бағалау; |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау Саралау оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқу материалын және ресурстарды (көптеген түрлері Гарднер теориясы интеллекті) іріктеу жеке қолдау, оқушыны қамтамасыз ету, жұмыс орындарын іріктеу, нақты оқушыға күтілетін нәтиже көрсетілген болады.Саралау арқылы оқушыларға көбірек қолдау көрсетіледі. Қабілеті жоғары оқушыларға екінші деңгейдегі тапсырмалар ұсынылады |
Бағалау Осы бөлімді оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай бағалауды қолданғаныңызды және пайдаланылған әдістерді жазу үшін қолданыңыз. Оқушылардың өзіндік бағалануы. Мұғалімнің сабақ бойы тапсырмалардың дұрыс орындалуын қадағалау – формативтік бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. Денсаулық сақтау технологиясы. Осы сабақта техника қауіпсіздігі ережесін қолдану пункті. |
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















