|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
О.Жумадилова |
|||||
|
Күні: |
04.02 |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану - Мәтінді есептің шартын түсіну, түсініктерін қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейтудің алгоритмін қолдануды үйренеді. Мәтінді есептің шартын түсінеді, түсініктерін қалыптастырады. |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. «Менің көңіл-күйім» (доппен )жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу |
Көңіл-күйін айтады. |
Жарайсыңдар! |
доп |
||
|
3 минут |
Үй тапсырмасына шолу «Миға шабуыл» Тақтаға пішінді есептер жазылады. Байқампаздықты дамыту.
|
Пішіндер суреттері |
Дескриптор: 1. Есеп бойынша түсінгендерін айтады.1б ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! |
|
||
|
Жаңа сабақ 5 мин Сабақтың ортасы 10 мин 10 ми 10 мин |
Жаңа тақырып.
1.Бірінші көбейткіш – 43, бірліктің астына екінші көбейткіш – 2-ні жазамын. Бірліктерді көбейтемін: 3*2 = 6, 6 санын бірліктердің астына жазамын Ондықтарды көбейтемін 4*2 = 8, 8 санын ондықтардың астына жазамын. Жауабын оқимын: 86 «Шапшаң көбейту» минутқа 51 бет №2 есептерді баған түрінде жазып орындау. (В,С деңгей) 31*2 21*4 13*3 22*4 13*2 14*2 32*2 33*3 А деңгей 19*6 25*5 39*6 48*7 66*7 78*5 69*9 58*2 2- тапсырма «Галереяға саяхат» 51 бет №3 Тақтада түсіндіріп орындау. Баған түрінде есептеу. 1000- (425-403)* 4 ( 399 – 366 )* 3 + 298 3-тапсырма ЕБҚ оқушы : 13*2 14*2 32*2 33*3 3-тапсырма. Мәтінді есептер. Теңдеу құру арқылы шығару. а) Мәтінде не туралы айтылған? Кімдер туралы? Шарты: Көрді – 900 адам Ересектер- 325 Қалғаны -? Балалар Шешуі: 1) 325 + х = 900 Жауабы: Ә) Мәтінде не туралы айтылған? Шарты: Болды – 118 кітап Жаңа кітаптар әкелгеннен кейін – 265 кітап Неше жаңа кітап -? әкелді Шешуі: 1) 118 + х = 265 Жауабы: 4-тапсырма. (А деңгей) «Алтын балық» карточкамен жұмыс. Мәтінді есеп. Шартын, шешуін, жауабын жазу. Ақпан айында біздің ауылдан 42 оқушы, ал наурыз айында одан 3 есе артық оқушы Алматыға қыдырып барды. Біздің ауылдан барлығы қанша оқушы барды? . (В,С деңгейдегі дайын карточка ) «Алтын балық» карточкамен жұмыс. Мәтінді есеп. Шартын, шешуін, жауабын жазу. Ақпан айында біздің ауылдан 42 оқушы, ал наурыз айында 30 оқушы Алматыға қыдырып барды. Біздің ауылдан барлығы қанша оқушы барды? Мәтіндерді оқы олардың қайсысы есеп болып табылады
Қанат демалыстан қуанып қайтты.
Қанат демалыс күні қанша теңге жұмсады? |
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады
.
Сергіту сәтін
|
бағалау критерийі: 1.Жұбақтарды шешеді Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды . Дұрыс жауапты табады. 1б Дескриптор:
Дескриптор: 1 мадақтау Дескриптор: Дескриптор: 1. Есептің шартын шығарады
|
Оқулық.слайд түсіндірме
автор-дың суреті
Оқулық Дәптер А 3 маркер тапсырмалар ақпарат көздері
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. 23*2 қолдандық. Мәтінді есептерді салыстырып, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтадық. -Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? . |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Математика Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту
Ашық сабақ Математика Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
О.Жумадилова |
|||||
|
Күні: |
04.02 |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану - Мәтінді есептің шартын түсіну, түсініктерін қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейтудің алгоритмін қолдануды үйренеді. Мәтінді есептің шартын түсінеді, түсініктерін қалыптастырады. |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. «Менің көңіл-күйім» (доппен )жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу |
Көңіл-күйін айтады. |
Жарайсыңдар! |
доп |
||
|
3 минут |
Үй тапсырмасына шолу «Миға шабуыл» Тақтаға пішінді есептер жазылады. Байқампаздықты дамыту.
|
Пішіндер суреттері |
Дескриптор: 1. Есеп бойынша түсінгендерін айтады.1б ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! |
|
||
|
Жаңа сабақ 5 мин Сабақтың ортасы 10 мин 10 ми 10 мин |
Жаңа тақырып.
1.Бірінші көбейткіш – 43, бірліктің астына екінші көбейткіш – 2-ні жазамын. Бірліктерді көбейтемін: 3*2 = 6, 6 санын бірліктердің астына жазамын Ондықтарды көбейтемін 4*2 = 8, 8 санын ондықтардың астына жазамын. Жауабын оқимын: 86 «Шапшаң көбейту» минутқа 51 бет №2 есептерді баған түрінде жазып орындау. (В,С деңгей) 31*2 21*4 13*3 22*4 13*2 14*2 32*2 33*3 А деңгей 19*6 25*5 39*6 48*7 66*7 78*5 69*9 58*2 2- тапсырма «Галереяға саяхат» 51 бет №3 Тақтада түсіндіріп орындау. Баған түрінде есептеу. 1000- (425-403)* 4 ( 399 – 366 )* 3 + 298 3-тапсырма ЕБҚ оқушы : 13*2 14*2 32*2 33*3 3-тапсырма. Мәтінді есептер. Теңдеу құру арқылы шығару. а) Мәтінде не туралы айтылған? Кімдер туралы? Шарты: Көрді – 900 адам Ересектер- 325 Қалғаны -? Балалар Шешуі: 1) 325 + х = 900 Жауабы: Ә) Мәтінде не туралы айтылған? Шарты: Болды – 118 кітап Жаңа кітаптар әкелгеннен кейін – 265 кітап Неше жаңа кітап -? әкелді Шешуі: 1) 118 + х = 265 Жауабы: 4-тапсырма. (А деңгей) «Алтын балық» карточкамен жұмыс. Мәтінді есеп. Шартын, шешуін, жауабын жазу. Ақпан айында біздің ауылдан 42 оқушы, ал наурыз айында одан 3 есе артық оқушы Алматыға қыдырып барды. Біздің ауылдан барлығы қанша оқушы барды? . (В,С деңгейдегі дайын карточка ) «Алтын балық» карточкамен жұмыс. Мәтінді есеп. Шартын, шешуін, жауабын жазу. Ақпан айында біздің ауылдан 42 оқушы, ал наурыз айында 30 оқушы Алматыға қыдырып барды. Біздің ауылдан барлығы қанша оқушы барды? Мәтіндерді оқы олардың қайсысы есеп болып табылады
Қанат демалыстан қуанып қайтты.
Қанат демалыс күні қанша теңге жұмсады? |
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады
.
Сергіту сәтін
|
бағалау критерийі: 1.Жұбақтарды шешеді Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды . Дұрыс жауапты табады. 1б Дескриптор:
Дескриптор: 1 мадақтау Дескриптор: Дескриптор: 1. Есептің шартын шығарады
|
Оқулық.слайд түсіндірме
автор-дың суреті
Оқулық Дәптер А 3 маркер тапсырмалар ақпарат көздері
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. 23*2 қолдандық. Мәтінді есептерді салыстырып, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтадық. -Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? . |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар |
|
||
шағым қалдыра аласыз













