|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: Шаужанова Н.Б. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мектебі |
Талдықорған қаласы, «М.Жұмабаев атындағы №19 орта мектеп-гимназиясы МДШО» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
3B бөлім: Көбейту және бөлу. Есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімше |
1.2 Сандармен орындалатын амалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.1.2.4 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыруды, есептер шығаруды үйренеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар: 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту және бөлу кестесін құра алады. Көптеген оқушылар: 5-ті көбейту мен бөлуге берілген өзара байланысты мысалдарды шешу үшін қолдана алады; Кейбір оқушылар: : көбейту мен бөлу өзара кері амалдар екенін біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыла-рының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: •5-ке көбейту мен бөлу кестесі қалай құрылғанын түсіндіре алады. Пəндік лексика жəне терминология: 2–5 -ке көбейту мен бөлу кестесі, көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті, көбейту мен бөлу компоненттерінің атаулары. Бес – пять – five Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Талқылау: Есептеулерде қандай ережені қолдандыңдар? Келесі қандай өрнек болады? Осы мысалдың жауабын тез есептеу үшін нені білу керек? Жазу: 5 санына көбейту мен бөлу кестесін жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бiр-бiрiн тыңдaу, оқушыны өз iсiне жәнe өзгeнiң iсiне әдiл бaғa бeрe отырып, ынтымaқтaстықтa, сыйлaстыққa, топпен бiрiгiп жұмыс жaсауғa баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
2-4 сандарына көбейту мен бөлу кестесі, көбейту мен бөлудің байланысы, көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Суреттер, интербелсенді тақта, слайдтар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу, дүниетану, жаратылыстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы «Білу» кезеңі Оқу әңгімелері Модельдеу Айтылым Жазылым
|
Қызығушылықты ояту. Ширату жаттығулары «Күн шұғыласы». Бір-біріне жылы сөздер айтады. «Сен білесің бе?» әдісі
- - Неше бұрышы бар? 5 санының қасиеттерін ата. 5 асыл іс; 5 дұшпан; -Сонымен,біз қандай санның көбейту кестесімен танысамыз деп ойлайсыңдар? Күтілетін жауап: 5-тің көбейту кестесімен танысамыз.
Жұптық жұмыс Бағалау критерийі: -Есепті шығарады, жауаптарын өсу ретімен орналастырады. Тапсырма: Есепте. Жауаптарды өсу ретімен орналастырасың, Әлияның күн тәртібімен танысасың.. Дескриптор : - Есепті шығара алады - Жауаптарын өсу ретімен орналастырады - Күн тәртібі жайлы біледі «Үш шапалақ» әдісі |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы «Түсіну» кезеңі АКТ Бірлескен оқу Айтылым, жазылым |
Бағалау критерийі: -5 санының көбейту мен бөлу кестесін құрастырады Тапсырма -Сырымның әрбір секіруінде 5 бірлік бар. Екі, үш секіруінде неше бірлік бар.
Кестеге қара. 5 санына көбейту және бөлу кестесіндегі әр бағанды толықтыр.
5∙5꞊ 25 : 5꞊ 5∙6꞊ 6∙5꞊ 30 : 5꞊ 5∙7꞊ 7∙5꞊ 35 : 5꞊ 5∙8꞊ 8∙5꞊ 40 : 5꞊ 5∙9꞊ 9∙5꞊ 45 : 5꞊ Дескрипор:
«От шашу» әдісі |
Интербелсенді тақта Суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Қолдану» кезеңі Бірлескен оқу Белсенді оқу Оқылым жазылым «Талдау» кезеңі
Оқу әңгімелері Модельдеу Айтылым Тыңдалым |
Бағалау критерийі: Есептерге өрнек құрастырып, шығарады. Тапсырма: Есептерге өрнек құрастыр. Дескриптор: - Есепті өрнек түрінде жазады - Есептің амалын дұрыс таңдайды - Шешуін тауып, жауабын жазады. (Саралау тапсырма бойынша-оқушылардың басым бөлігі 1-3 дескрипторды орындай алады, ал кейбір оқушылар толық орындайды.) «Бес бармақ» бағалау
Бағалау критерийі: -Теңдіктер мен теңсіздіктерді құрастырады. 4 тапсырма. Төмендегі өрнектерді пайдаланып, теңдіктер және теңсіздіктер құрастыр.
Дескриптор: -Өрнектің мәнін таба алады.; - теңсіздіктер құрастыра алады. -теңдіктер құрастыра алады (интербелсенді тақтадан дұрыс жауабын көрсету арқылы тексеру) «Смайлик» Сергіту сәті. « Сандарды тап» Бейнедегі сандарды табады. Олардың қандай сандар екенін айтады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы «Жинақтау» кезеңі Белсенді оқу Бірлескен оқу Моделдеу
«Бағалау» кезеңі |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Шаужанова Нуржанат БалатурсыновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Математика пәні " Көбейту және бөлу" 2 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Математика пәні " Көбейту және бөлу" 2 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
- Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар екенін түсінеді;
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мынау
қандай геометриялық фигура?
















