Математика пәні Қысқа мерзімді сабақ жоспары
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Мәтінді есептерді шығару" 5 сынып математика
Ашық сабақ "Мәтінді есептерді шығару" 5 сынып математика
Математика пәні Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Сындирбаев Төлеген Төрегалиевич |
||||||||||||||||
|
Күні: 17.03.2025ж |
Пәні: Математика |
||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А,Ә,Б,В,Е» |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінді есептерді шығару |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.7 Эйлер-Венн диаграммасын қолданып, есептер шығару; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Эйлер-Венн диаграммасын қолданып, мәтіндік есеп шығару. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақ басы 10 минут |
Сәлемдесу, түгендеу. Күндеріне сәттілік тілеу. «Шапалақ» әдісімен көңіл күйлерін көтеру. Оқушыларды киіз үй әдісімен топқа бөлінеді. Оқушылардың назарын сабаққа аудару: Сәйкестік тесті.
Дұрыс шешімін көрсетеді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатына таныстырады. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Мәтіндік есептер шығару. Сабақтың мақсаты: Эйлер Венн диаграммасын қолданып, мәтіндік есептерді шығару. |
Мұғаліммен амандасады. «Сабаққа дайынмын» - бір шапалақ «Сабақта белсенді боламын» - екі шапалақ «Көңіл күйім өте жақсы» -үш шапалақ.
Киіз үй суреттерінен өз топтарын табады, бағалау парағын алады. 3 топқа бөлінеді.
Оқушылар Wordwall платформасындағы сәйкестікті табады.
Сабақ мақсатымен танысады.
|
Мадақтау сөздермен ынталандыру: Жарайсыңдар!
|
Heygen платформасы Киіз үй суреттері
Бағалау парақтары
Wordwall платформасы
Презентация |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
1-тапсырма. 1-жұп №1070- есеп Сыныпта 17 ұл бала бар. Олардың 14-і бос уақытында футбол ойнағанды ұнатады, 9-ы шахмат ойнағанды ұнатады. Бұл ойындарға сыныптағы барлық ұл балалар қатысады. Сыныптағы неше ұл бала бос уақытында футбол ойнағанды да, шахмат ойнағанды да ұнатады? 2-жұп №1071 Бір аптада дүкеннен 19 адам теледидар сатып алды, 13 адам мұздатқыш сатып алды. Олардың 8-і мұздатқыш та, теледидар да сатып алды. Неше адам теледидар ғана сатып алды? Неше адам мұздатқыш қана сатып алды?
3-жұп №1072 Бір топтағы туристтердің 10-ы қазақ тілін біледі, 8-і орыс тілін біледі, олардың 3-еуі қазақ тілін де, орыс тілін де біледі. Топта барлығы неше турист бар? 2-тапсырма Есепті Эйлер-Венн диаграммасын пайдаланып шешіңіз: №1. Фирмада 67 адам жұмыс жасайды. Олардың 47-сі ағылшын тілінде сөйлейді, 35-і неміс, 23-і екі тілде де сөйлей алады. Қанша адам ағылшын тілінде де, неміс тілінде де сөйлей алмайды?
№2. Сыныпта 40 оқушы бар. Олардың ішінде 31-сі сүтті, 21 –і лимонадты, ал 15-і сүтті де, лимонадты да жақсы көреді. Екі сусынды да ұнатпайтындардың саны?
№3 Сыныбымда 12 адам детектив, 18 адам фантастика,ал 3-еуі детективті де, фантастиканыда оқиды. Бір оқушы болса, мүлдем кітап оқымайды. Сыныпта барлығы неше адам бар?
5 сынып оқушыларының арасында олардың нені: балмұздақ немесе шоколадты жақсы көретіні жөнінде сауалнама жүргізілді. Сауалнама нәтижесі төмендегі суретте көрсетілген.
Келесі сұрақтарға жауап беріңіз:
|
«Кел, бірлесейік!» әдісімен бір-бірімен кеңеседі, жүптасып орындайды. Жұпта отырған оқушылардың біреуі тапсырманың шешімін тақтаға жазады. Жұптар бір-бірін бағалайды. Оқушылар «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісімен топтасып орындайды. Топтар бір-бірінің жұмыстарын тексереді бағалайды.
«Байқап көр!» әдісімен өз бетінше орындайды. Оқушылар Өзін –өзі бағалайды.
|
Дескриптор: -есеп шартын қысқаша жазады; -Эйлер-Венн дөңгелектерін сызып толтырады; - жиындардың қиылысуын табады. Жалпы -3 балл. Дескриптор: -қысқаша есеп шартын құрады; Эйлер-Венн дөңгелектерін сызады; -жиындардың бірігуін табады; -жиындарға тиісті емес адам санын табады;/барлығын табады; Жалпы - 4 балл. Дескриптор: - барлық оқушы санын табады; - балмұздақты жақсы көретін оқушыларды табады; - шоколадты жақсы көретін оқушыларды табады Жалпы - 3 балл.
|
Оқулық Математика 5 сынып Т.А.Алдамұратова
Үлестірме қағаздар. Маркерлер. А3 қағаздары.
Презентация, үлестірме қағаздар
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үйге тапсырма беру. (1073) Объектіні өз қалауларыңмен таңдап алып, 5.19-сурет бойынша есеп құрастырыңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер.
Кері байланыс. «Құнды пікір» әдісі Бүгін не үйрендік? Сен үшін не оңай болды? Не қиын болды?
Назарға алған және белсенділік танытқан оқушыларды мадақтау. |
Үй жұмысын белгілеп алады. Кері байланыс парағын толтырады. Балдарын жинақтап, өздерін бағалайды. |
Бағалау. 1-10 баллдық жүйеге бағалау.
|
Оқулық, Кері байланыс және бағалау парақтары
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















