| 
 Білім беру ұйымының атауы  | 
 | 
|||||
| 
 Пәні:  | 
 Әдебиеттік оқу  | 
|||||
| 
 Бөлім:  | 
 Табиғат құбылыстары  | 
|||||
| 
 Педагогтің аты-жөні:  | 
 | 
|||||
| 
 Күні:  | 
 | 
|||||
| 
 Сынып: 4  | 
 Қатысушылар саны  | 
 Қатыспағандар саны  | 
||||
| 
 Тақырыбы  | 
 61. Жылға жақсы тілек Мұхтар Әуезов. Отамалы» деген -не?  | 
|||||
| 
 Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:  | 
 4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау 4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету  | 
|||||
| 
 Сабақтың мақсаты  | 
 шығарма мазмұнын түрлі баяндайды,негізділген сұрақтар қояды ,шығармашылық жұмыстар жасайды, қателерді тауып түзетеді.  | 
|||||
| 
 құндылық Апта дәйексөзі :Жасампаздық –бәрімізге өнеге  | 
 жасампаздық және жаңашылдық Құзыреттілік: шығармашылық қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу;  | 
|||||
| 
 | 
 Сабақтың барысы  | 
|||||
| 
 Сабақтың жоспарланған кезеңдері  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурс-тар  | 
||
| 
 Сабақтың басы 7 минут  | 
 I. Ұйымдастыру Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру  | 
 Оқу құралдарын шығарады.  | 
 | 
 | 
||
| 
 | 
 ІІ.Үй тапсырмасын сұрау «Аяз бен Қыдырыс» өлеңді рөлге бөліп айтады. Өткенді пысықтау: Өлеңдегі кейіпкерлер туралы не білдің? Аяз суық пен қаталдықтың символы болса, Қыдыр – молшылық пен жақсылықтың жаршысы.  | 
 Өлеңді рөлге бөліп айтады.  | 
 Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Өлеңді рөлге бөліп айтады. 2.Өлеңдегі кейіпкерлер туралы ойын білдіреді ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы!  | 
 | 
||
| 
 Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 10 мин 12 минут 7 мин 2 мин  | 
 Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Батаны оқып, мағынасын түсіндіріңдер. 
 Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін. Оқулықпен жұмыс Сөздік жұмыс 
 Бейнеролик көрсету«Отамалы» деген -не? 1.Түсініп оқы «Қаламсап тастау» 2.Түртіп алу. Қиын сөздерді белгілейді. "Отамалы" деген не? 
 
 
 
 «Ойлан!» әдісі 
 2-тапсырма. 1.Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? 2. Оқиғаның басталуына ауа райының күрт өзгеруі себеп болды. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Шығармашылық тапсырма Дәптермен жұмыс Өз қиялыңмен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құра. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Сергіту сәті 
 
 Саралау тапсырмасы 
 «Менің таңдауым» әдісі 5 - тапсырма. Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер. 
 
 
 
  | 
 
 ЫЖ : Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін 
 
 Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіндегі қиын сөздерді түртіп алады 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылғанын айтады. Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды. Өз қиялымен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құрайды. Оқушылар қимылдарды жасайды. Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді.  | 
 Дескриптор: 1.Батаны оқып, мағынасын түсіндіреді- 1б 2.Осындай бата-тілектерді өзі құрастырып жазады немесе айтады-1 б 
 
 Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды- 1б 2. Мәтіндегі қиын сөздерді түртіп алады – 1 б 
 
 
 
 
 
 
 Дескриптор: 1. Ауа райының қандай уақыты бейнеленгенін айтады- 1б 2.Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды- 1б 
 Дескриптор: 1.Өз қиялымен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құрайды-1б 2.Өз ойын жүйелі, түрлі баяндау тәсілдерін қолданып жеткізеді -1б Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді-1 б 2.Сұрақтар-дың жауабына дәлел келтіреді-1 б  | 
 Оқулық Слайд 
 автор-дың суреті https://youtu.be/oQdG_NYT61U Оқулық Дәптер Слайд 
 Дәптер Слайд Интер-белсен-ді тақта  | 
||
| 
 Сабақтың соңы 7 минут  | 
 IV.Сабақты қорытындылау. 
 
 (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Үй тапсырма . 1.Мәтіннің мазмұнын айту 2.Сұраққа жауап жаз. “Отамалы” деген -не? 
 
 Оқушылардың білімін бағалау «Бәйге» әдісі 10 баллдық жүйе Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі  | 
 Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды сабақтан алған әсерлерімен бөліседі Сұрақтар қояды, қосымша түсіндіруді қажет ететін тұстарын айтады. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Сабақ немесе тақырып бойынша өз пікірін айтып, болашақта не қалайтынын білдіреді. Оқушы өз оқуында қандай әдістердің тиімді болғанын байқайды.  | 
 Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар Балдар жиынтығын қою 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
 https://lk.superkid.online/task/bd7630ee-91f8-4aec-befe-d6cae552942d/watch https://teacher.gynzy.com/en/board/22adeebc-470b-47ab-838b-b205081feb86  | 
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ М.Әуезов "Отамалы» деген -не? "
Ашық сабақ М.Әуезов "Отамалы» деген -не? "
| 
 Білім беру ұйымының атауы  | 
 | 
|||||
| 
 Пәні:  | 
 Әдебиеттік оқу  | 
|||||
| 
 Бөлім:  | 
 Табиғат құбылыстары  | 
|||||
| 
 Педагогтің аты-жөні:  | 
 | 
|||||
| 
 Күні:  | 
 | 
|||||
| 
 Сынып: 4  | 
 Қатысушылар саны  | 
 Қатыспағандар саны  | 
||||
| 
 Тақырыбы  | 
 61. Жылға жақсы тілек Мұхтар Әуезов. Отамалы» деген -не?  | 
|||||
| 
 Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:  | 
 4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау 4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету  | 
|||||
| 
 Сабақтың мақсаты  | 
 шығарма мазмұнын түрлі баяндайды,негізділген сұрақтар қояды ,шығармашылық жұмыстар жасайды, қателерді тауып түзетеді.  | 
|||||
| 
 құндылық Апта дәйексөзі :Жасампаздық –бәрімізге өнеге  | 
 жасампаздық және жаңашылдық Құзыреттілік: шығармашылық қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу;  | 
|||||
| 
 | 
 Сабақтың барысы  | 
|||||
| 
 Сабақтың жоспарланған кезеңдері  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурс-тар  | 
||
| 
 Сабақтың басы 7 минут  | 
 I. Ұйымдастыру Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру  | 
 Оқу құралдарын шығарады.  | 
 | 
 | 
||
| 
 | 
 ІІ.Үй тапсырмасын сұрау «Аяз бен Қыдырыс» өлеңді рөлге бөліп айтады. Өткенді пысықтау: Өлеңдегі кейіпкерлер туралы не білдің? Аяз суық пен қаталдықтың символы болса, Қыдыр – молшылық пен жақсылықтың жаршысы.  | 
 Өлеңді рөлге бөліп айтады.  | 
 Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Өлеңді рөлге бөліп айтады. 2.Өлеңдегі кейіпкерлер туралы ойын білдіреді ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы!  | 
 | 
||
| 
 Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 10 мин 12 минут 7 мин 2 мин  | 
 Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Батаны оқып, мағынасын түсіндіріңдер. 
 Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін. Оқулықпен жұмыс Сөздік жұмыс 
 Бейнеролик көрсету«Отамалы» деген -не? 1.Түсініп оқы «Қаламсап тастау» 2.Түртіп алу. Қиын сөздерді белгілейді. "Отамалы" деген не? 
 
 
 
 «Ойлан!» әдісі 
 2-тапсырма. 1.Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? 2. Оқиғаның басталуына ауа райының күрт өзгеруі себеп болды. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Шығармашылық тапсырма Дәптермен жұмыс Өз қиялыңмен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құра. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Сергіту сәті 
 
 Саралау тапсырмасы 
 «Менің таңдауым» әдісі 5 - тапсырма. Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер. 
 
 
 
  | 
 
 ЫЖ : Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін 
 
 Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіндегі қиын сөздерді түртіп алады 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылғанын айтады. Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды. Өз қиялымен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құрайды. Оқушылар қимылдарды жасайды. Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді.  | 
 Дескриптор: 1.Батаны оқып, мағынасын түсіндіреді- 1б 2.Осындай бата-тілектерді өзі құрастырып жазады немесе айтады-1 б 
 
 Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды- 1б 2. Мәтіндегі қиын сөздерді түртіп алады – 1 б 
 
 
 
 
 
 
 Дескриптор: 1. Ауа райының қандай уақыты бейнеленгенін айтады- 1б 2.Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды- 1б 
 Дескриптор: 1.Өз қиялымен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құрайды-1б 2.Өз ойын жүйелі, түрлі баяндау тәсілдерін қолданып жеткізеді -1б Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді-1 б 2.Сұрақтар-дың жауабына дәлел келтіреді-1 б  | 
 Оқулық Слайд 
 автор-дың суреті https://youtu.be/oQdG_NYT61U Оқулық Дәптер Слайд 
 Дәптер Слайд Интер-белсен-ді тақта  | 
||
| 
 Сабақтың соңы 7 минут  | 
 IV.Сабақты қорытындылау. 
 
 (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Үй тапсырма . 1.Мәтіннің мазмұнын айту 2.Сұраққа жауап жаз. “Отамалы” деген -не? 
 
 Оқушылардың білімін бағалау «Бәйге» әдісі 10 баллдық жүйе Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі  | 
 Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды сабақтан алған әсерлерімен бөліседі Сұрақтар қояды, қосымша түсіндіруді қажет ететін тұстарын айтады. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Сабақ немесе тақырып бойынша өз пікірін айтып, болашақта не қалайтынын білдіреді. Оқушы өз оқуында қандай әдістердің тиімді болғанын байқайды.  | 
 Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар Балдар жиынтығын қою 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
 https://lk.superkid.online/task/bd7630ee-91f8-4aec-befe-d6cae552942d/watch https://teacher.gynzy.com/en/board/22adeebc-470b-47ab-838b-b205081feb86  | 
||
шағым қалдыра аласыз














