Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шағын жинақты «Есбол орта мектебі» |
|
|
Бөлім: |
Механикалық қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Хасанова А |
|
|
Күні: |
17.10 |
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны:12 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әртүрлі механикалық қозғалыстардың графиктері. |
|
|
Сабақтың номері: |
№ 15 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.5 – s -тің t-ға тәуелділік графигін
тұрғызуда координаталар осьтерінде және кестелерде өлшем
бірліктерін дұрыс белгілеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қозғалысқа сипаттама береді,орташа жылдамдық анықтамасына сәйкес формулалармен есептер шығара алады. Қозғалысты салыстырады,қозғалыс жыдамдығымен орташа жылдамдығын есептеу өрнектерін ажырата алады. Қозғалыс жылдамдығы мен орташа жылдамдыққа күнделікті өмірден мысал келтіріп, оның есептелуін нақтылайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ашық сабақ Дәйек сөз: Отан біздің ең үлкен анамыз. Әркім отбасына көрсеткен қызметіне жылу дәметпеуі тиіс. Ол оның адамзаттық борышы. Басталып, білім алушыларға «Туған елге туыңды тік» мотивация сөзінен басталды.
Одан соң «Қол гимнастикасы» 1-8 санау арқылы жасалынады.
|
Білім алушылар амандасып, қол гимнастикасын орындарынан тұрып жаттығу жасайды. |
|
Презентация |
|
Үй тапсырмасын сұрау 6 минут |
Балаларға әр дескриптор балына байланысты 1 балл 1 медальмен бағаланатыны туралы айтылады. |
Білім алушылар үй тапсырмасын орындағанын көрсетеді |
Бағалау медаль-миссия
Дескриптор: |
Презентация Медаль қиындылары |
|
Сабақтың ортасы Түсіндіру -7 минут |
Сабақтың тақырыбы: Әртүрлі механикалық қозғалыстардың графиктері Оқу мақсаты: 7.2.1.5- s -ТІҢ T- ҒА ТӘУЕЛДІЛІК ГРАФИГІН ТҰРҒЫЗУДА КООРДИНАТАЛАР ОСЬТЕРІНДЕ ЖЕКЕ КЕСТЕЛЕРДЕ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІН ДҰРЫС БЕЛГІЛЕУ Жаңа тақырып таныстырылып, білім алушыларға оқу мақсаты айтылады. Педагог сабақты презентация арқылы түсіндіреді. |
Білім алушылар түсіндірме есептер арқылы өздерінің білімдерін көрсетеді. |
Дескриптор: Бірқалыпты түзу сызықты қозғалыс теңдеуін айта алады-1балл |
Презентация |
|
Жұпқа бөлінеді 2 минут Тапсырма орындау 10 минут |
Педагог сын тұрғысынан ойлау арқылы жұпқа бөлу үшін карточкалар таратады.
«Досболлайк» тан келген тапсырмалар деп айтылып, есептер шығаруға бағыт беріледі.
|
Жұптық тапсырма кір жайғыш жіпке ілінген тапсырмаларды жұп болып орындайды. |
Дескриптор: Бірқалыпты түзу сызықты қозғалыс теңдеуін жазады-1балл Координаталар осьтерін және кестелердегі өлшем бірлікті дұрыс белгілейді-1 балл Графигін тұрғызады-1 балл |
Кір жайғыш жіпке керекті заттар. Карточкалар. Қосымша №1 |
|
Сергіту 7 минут |
Ойын «Зың зың қоңырау» әлемдегі жол қозғалысына байланысты елдердегі ерекшеліктер туралы контекс беріледі. Оқылым арқылы сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
|
Білім алушылар оқиды. Сұрақтарға қоңырауды соғу арқылы жауап береді |
Дескриптор: Әртүрлі елдердегі жол қозғалсының ерекшелігін сипаттайды-1 балл |
Қоңырау Қосымша №2 |
|
Кері жұпқа бөлу 5 минут |
Карточкадағы сандар бойынша жұпқа бөлінеді. Кейс жағдаяттарында орналасқан практикалық тапсырма орындауға бағыттайды. |
Жұпқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор 2 балл |
Қосымша №3 |
|
Сабақтың соңы 3минут |
Бекіту тайм. Есеп беріледі.Автомабилдің қозғалыс графигін сызыңдар
|
Есепті орындайды. |
Дескриптор: кесте бойынша график тұрғызады-1 балл |
|
|
|
Ұпайлары саналып, график тұрғызылып, рефлексия алынады. Ең жоғарғы ұпай жинаған оқушыға, «Өз еліңе туынды тіктің» деп медаль тағылып, «Қазақстан» шоколад табысталады. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Механикалық қозғалыс графиктері
Ашық сабақ. Механикалық қозғалыс графиктері
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шағын жинақты «Есбол орта мектебі» |
|
|
Бөлім: |
Механикалық қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Хасанова А |
|
|
Күні: |
17.10 |
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны:12 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әртүрлі механикалық қозғалыстардың графиктері. |
|
|
Сабақтың номері: |
№ 15 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.5 – s -тің t-ға тәуелділік графигін
тұрғызуда координаталар осьтерінде және кестелерде өлшем
бірліктерін дұрыс белгілеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қозғалысқа сипаттама береді,орташа жылдамдық анықтамасына сәйкес формулалармен есептер шығара алады. Қозғалысты салыстырады,қозғалыс жыдамдығымен орташа жылдамдығын есептеу өрнектерін ажырата алады. Қозғалыс жылдамдығы мен орташа жылдамдыққа күнделікті өмірден мысал келтіріп, оның есептелуін нақтылайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ашық сабақ Дәйек сөз: Отан біздің ең үлкен анамыз. Әркім отбасына көрсеткен қызметіне жылу дәметпеуі тиіс. Ол оның адамзаттық борышы. Басталып, білім алушыларға «Туған елге туыңды тік» мотивация сөзінен басталды.
Одан соң «Қол гимнастикасы» 1-8 санау арқылы жасалынады.
|
Білім алушылар амандасып, қол гимнастикасын орындарынан тұрып жаттығу жасайды. |
|
Презентация |
|
Үй тапсырмасын сұрау 6 минут |
Балаларға әр дескриптор балына байланысты 1 балл 1 медальмен бағаланатыны туралы айтылады. |
Білім алушылар үй тапсырмасын орындағанын көрсетеді |
Бағалау медаль-миссия
Дескриптор: |
Презентация Медаль қиындылары |
|
Сабақтың ортасы Түсіндіру -7 минут |
Сабақтың тақырыбы: Әртүрлі механикалық қозғалыстардың графиктері Оқу мақсаты: 7.2.1.5- s -ТІҢ T- ҒА ТӘУЕЛДІЛІК ГРАФИГІН ТҰРҒЫЗУДА КООРДИНАТАЛАР ОСЬТЕРІНДЕ ЖЕКЕ КЕСТЕЛЕРДЕ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІН ДҰРЫС БЕЛГІЛЕУ Жаңа тақырып таныстырылып, білім алушыларға оқу мақсаты айтылады. Педагог сабақты презентация арқылы түсіндіреді. |
Білім алушылар түсіндірме есептер арқылы өздерінің білімдерін көрсетеді. |
Дескриптор: Бірқалыпты түзу сызықты қозғалыс теңдеуін айта алады-1балл |
Презентация |
|
Жұпқа бөлінеді 2 минут Тапсырма орындау 10 минут |
Педагог сын тұрғысынан ойлау арқылы жұпқа бөлу үшін карточкалар таратады.
«Досболлайк» тан келген тапсырмалар деп айтылып, есептер шығаруға бағыт беріледі.
|
Жұптық тапсырма кір жайғыш жіпке ілінген тапсырмаларды жұп болып орындайды. |
Дескриптор: Бірқалыпты түзу сызықты қозғалыс теңдеуін жазады-1балл Координаталар осьтерін және кестелердегі өлшем бірлікті дұрыс белгілейді-1 балл Графигін тұрғызады-1 балл |
Кір жайғыш жіпке керекті заттар. Карточкалар. Қосымша №1 |
|
Сергіту 7 минут |
Ойын «Зың зың қоңырау» әлемдегі жол қозғалысына байланысты елдердегі ерекшеліктер туралы контекс беріледі. Оқылым арқылы сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
|
Білім алушылар оқиды. Сұрақтарға қоңырауды соғу арқылы жауап береді |
Дескриптор: Әртүрлі елдердегі жол қозғалсының ерекшелігін сипаттайды-1 балл |
Қоңырау Қосымша №2 |
|
Кері жұпқа бөлу 5 минут |
Карточкадағы сандар бойынша жұпқа бөлінеді. Кейс жағдаяттарында орналасқан практикалық тапсырма орындауға бағыттайды. |
Жұпқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор 2 балл |
Қосымша №3 |
|
Сабақтың соңы 3минут |
Бекіту тайм. Есеп беріледі.Автомабилдің қозғалыс графигін сызыңдар
|
Есепті орындайды. |
Дескриптор: кесте бойынша график тұрғызады-1 балл |
|
|
|
Ұпайлары саналып, график тұрғызылып, рефлексия алынады. Ең жоғарғы ұпай жинаған оқушыға, «Өз еліңе туынды тіктің» деп медаль тағылып, «Қазақстан» шоколад табысталады. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















