Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Тәжірибе жинақтаушы |
Құдайберген Ұлпан |
|
Күні: |
28.11.2024ж |
|
Сынып: 2 |
Қатысушылардың саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мектептегі қамқор жандар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. 2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5) |
|
Жұмыс орындарымен танысады. |
|
Презентация |
Бүгінгі сабақты бастау үшін «шырақ» әдісін қолданамыз .Қанекей , бәріміз тұрамыз. Бір – бірімізге осы шырақты бере отыра , жақсы сөздер айтып, күнімізге сәттілік тілейік . |
Бір-біріне жылы сөз айта отырып, сабақты бастайды. |
|
«шырақ» әдісі |
|
|
Өткенге шолу . Өткен сабақ бойынша сұрақтар қою . 1. Қандай үйірме түрлерін білесің ? 2. Үйірме өлеңінде автордың ойы ? |
Өткенге шолу жасайды . |
бонус |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Қанекей ,балалар кітаптағы суретке назар аударайықшы . Суретте не көріп тұрсыңдар ? (мектеп, асхана) Суретті қалай атар едің ? Бұл жер саған ұнай ма ? Неліктен ? Сабақтың мақсаты:
Сабағымызды бастайық! |
Сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтайды. |
ҚБ. «Мадақтау» |
оқулық |
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ережелерін естеріне сақтайды. Оларды ұстанады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35) |
Білу деңгейі. 1-қадам: «Мәтінмен жұмыс». 1. Дәрмен атай Дәрмен атай ауырып қалыпты. Үш күн қатарынан вахтерлік кезекте Анна Васильевна тәтей тұрды. Үш күн бойы күттік атайды. Дәрмен атайдың ауырып жатқанын естігенімде мені алдеқалай үрей билеп ала жөнелген. Қазір міне, асығып келе жатқан себебіміз сол. Қуат мүн айтпағанымен, іштей сезінетін, білетін сияқты. Автобустан түсіп, трамвайға отырдық, сонан соң бір аялдама жер жаяу жүріп барып, тағы автобус тостық. Сөйтіп жүріп шеткі көшелердің біріндегі Дәрмен атайдың үйіне де жеттік-ау. Қорқынышымыз, қаупіміз бекер-ақ болып ты. Атай үйінде жатып сауыға бастаған кезінде келіппіз.Дәрмен атай соғысқа қатысыпты. Соғыстың алғашқы күндерінен бастап ең соңғы сәтіне дейін фашистермен бетпе-бет келген адам болып шықты. - Рақмет, балаларым, анда-санда баяғы жа- рақаттың салдарынан жатып қалатын дағдымыз бар сондай. Келген жайларыңды біліп, сауыққанның үстіне сауығып кеттім. Қоңыраушы аталарың бір көтеріліп қалды. Дәрмен атайдың жүрегінен шыққан алғысы еңсемізді биіктетіп, көңілімізді зорайтып жіберді. Әр оқушы мәтінді 1 жолдан оқып шығасыңдар . 1 – тапсырма . wordwall . Оқылған мәтін бойынша вордволл ойыны арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады . 2-тапсырма. Мектептегі қамқор жандарға Тiлек ағашын" дайында. «Тiлек ағашына» деген iзгi тiлектерiндi жаз. |
Өлеңге назар аударады . Мұғалімді мұқият тыңдайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды . Ойынға белсенді қатысады . «Тiлек ағашына» деген iзгi тiлектерді жазады . |
ҚБ. Мадақтау Жарайсың ! бонус Ауызша бағалау, бонус |
Оқулық оқулық https://wordwall.net/ru/resource/82838879
|
|
2. Сергіту сәті . Бөтелке әдісі . Қанекей оқушылар барлығымыз тұрамыз . Менің қолымдағы бөтелкеге назар аударамыз . Менің қолымдағы бөтелкеге қарап , бөтелкенің артынан қайталаймыз . 4. Дәптермен жұмыс . Дәптерімізді ашамыз. Бүгінгі күн ретін жазамыз . Мектептегі қамқор жанға алғысхат жазамыз . Мысалы , аспазшы . Аспазшыға тілегім – Дәмді асыңызға рахмет ! Деніңіз сау болсын . |
Сергіту сәтін орындайды . Мектептегі қамқор жанға тілек жазады. |
Бәрекелді ! Жарайсың ! бонус |
Музыка Дәптер |
|
|
|
|
|
|
|
|
Бекіту тапсырмасы. «Сөзжұмбақ» . Қанекей балалар, бүгінгі сабағымызды қорытындылау үшін мына тақтадағы сөзжұмбақты шешейікші. 1.Мектепте ең дәмді тағам әзірлейтін жан? 2.Мектепте уақытылы қоңырау соғатын жан? 3.Оқушыларға білім беретін жан ? 4. Мектептің ауласын таза ұстайтын жан ? 5.Мектепті таза ұстайтын жан ? 6.Мектепті сырт адамдардан қорғайтын жан?
|
Сөзжұмбақты шешеді . |
Жарайсың , Тамаша ! бонус |
«Сөзжұмбақ» әдісі. |
|
|
Сабақтың соңы (5) |
VII. Сабақты қорытындылау. Біздің сабағымыз аяқталды. Бүгінгі сабақта қанша стикер жинадыңдар ? Тамаша! Бұл «бонус» сендерге үй жұмысын орындауда көмегін тигізеді. Сондықтан оны kundelik.kz сайтына жүктеймін. |
«Білім қоржынына» салған ақпараттарды есіне түсіреді. |
|
Презентация |
|
VIII. Үй тапсырмасы: Мәтінді мазмұндап келу . |
|
|
|
|
|
IX. Бағалау парақшасы. Бағалау парақшасына жазған ұпайларымызды санап, соңғы ұяшыққа қорытынды баллымызды қоямыз. |
Бағалау парақшасына қорытынды ұпайларын жазады. |
|
Бағалау парақшасы |
|
|
X. Рефлексия. «Бағдаршам». Жасыл түс. Өте жақсы түсіндім (3 рет шапалақтайды) Сары. Жақсы түсіндім (2 рет шапалақтайды) |
Кері байланыс жасайды. |
|
Презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Мектептегі қамқор жандар 2-сынып әдебиет
Ашық сабақ: Мектептегі қамқор жандар 2-сынып әдебиет
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Тәжірибе жинақтаушы |
Құдайберген Ұлпан |
|
Күні: |
28.11.2024ж |
|
Сынып: 2 |
Қатысушылардың саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мектептегі қамқор жандар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. 2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5) |
|
Жұмыс орындарымен танысады. |
|
Презентация |
Бүгінгі сабақты бастау үшін «шырақ» әдісін қолданамыз .Қанекей , бәріміз тұрамыз. Бір – бірімізге осы шырақты бере отыра , жақсы сөздер айтып, күнімізге сәттілік тілейік . |
Бір-біріне жылы сөз айта отырып, сабақты бастайды. |
|
«шырақ» әдісі |
|
|
Өткенге шолу . Өткен сабақ бойынша сұрақтар қою . 1. Қандай үйірме түрлерін білесің ? 2. Үйірме өлеңінде автордың ойы ? |
Өткенге шолу жасайды . |
бонус |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Қанекей ,балалар кітаптағы суретке назар аударайықшы . Суретте не көріп тұрсыңдар ? (мектеп, асхана) Суретті қалай атар едің ? Бұл жер саған ұнай ма ? Неліктен ? Сабақтың мақсаты:
Сабағымызды бастайық! |
Сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтайды. |
ҚБ. «Мадақтау» |
оқулық |
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ережелерін естеріне сақтайды. Оларды ұстанады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35) |
Білу деңгейі. 1-қадам: «Мәтінмен жұмыс». 1. Дәрмен атай Дәрмен атай ауырып қалыпты. Үш күн қатарынан вахтерлік кезекте Анна Васильевна тәтей тұрды. Үш күн бойы күттік атайды. Дәрмен атайдың ауырып жатқанын естігенімде мені алдеқалай үрей билеп ала жөнелген. Қазір міне, асығып келе жатқан себебіміз сол. Қуат мүн айтпағанымен, іштей сезінетін, білетін сияқты. Автобустан түсіп, трамвайға отырдық, сонан соң бір аялдама жер жаяу жүріп барып, тағы автобус тостық. Сөйтіп жүріп шеткі көшелердің біріндегі Дәрмен атайдың үйіне де жеттік-ау. Қорқынышымыз, қаупіміз бекер-ақ болып ты. Атай үйінде жатып сауыға бастаған кезінде келіппіз.Дәрмен атай соғысқа қатысыпты. Соғыстың алғашқы күндерінен бастап ең соңғы сәтіне дейін фашистермен бетпе-бет келген адам болып шықты. - Рақмет, балаларым, анда-санда баяғы жа- рақаттың салдарынан жатып қалатын дағдымыз бар сондай. Келген жайларыңды біліп, сауыққанның үстіне сауығып кеттім. Қоңыраушы аталарың бір көтеріліп қалды. Дәрмен атайдың жүрегінен шыққан алғысы еңсемізді биіктетіп, көңілімізді зорайтып жіберді. Әр оқушы мәтінді 1 жолдан оқып шығасыңдар . 1 – тапсырма . wordwall . Оқылған мәтін бойынша вордволл ойыны арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады . 2-тапсырма. Мектептегі қамқор жандарға Тiлек ағашын" дайында. «Тiлек ағашына» деген iзгi тiлектерiндi жаз. |
Өлеңге назар аударады . Мұғалімді мұқият тыңдайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды . Ойынға белсенді қатысады . «Тiлек ағашына» деген iзгi тiлектерді жазады . |
ҚБ. Мадақтау Жарайсың ! бонус Ауызша бағалау, бонус |
Оқулық оқулық https://wordwall.net/ru/resource/82838879
|
|
2. Сергіту сәті . Бөтелке әдісі . Қанекей оқушылар барлығымыз тұрамыз . Менің қолымдағы бөтелкеге назар аударамыз . Менің қолымдағы бөтелкеге қарап , бөтелкенің артынан қайталаймыз . 4. Дәптермен жұмыс . Дәптерімізді ашамыз. Бүгінгі күн ретін жазамыз . Мектептегі қамқор жанға алғысхат жазамыз . Мысалы , аспазшы . Аспазшыға тілегім – Дәмді асыңызға рахмет ! Деніңіз сау болсын . |
Сергіту сәтін орындайды . Мектептегі қамқор жанға тілек жазады. |
Бәрекелді ! Жарайсың ! бонус |
Музыка Дәптер |
|
|
|
|
|
|
|
|
Бекіту тапсырмасы. «Сөзжұмбақ» . Қанекей балалар, бүгінгі сабағымызды қорытындылау үшін мына тақтадағы сөзжұмбақты шешейікші. 1.Мектепте ең дәмді тағам әзірлейтін жан? 2.Мектепте уақытылы қоңырау соғатын жан? 3.Оқушыларға білім беретін жан ? 4. Мектептің ауласын таза ұстайтын жан ? 5.Мектепті таза ұстайтын жан ? 6.Мектепті сырт адамдардан қорғайтын жан?
|
Сөзжұмбақты шешеді . |
Жарайсың , Тамаша ! бонус |
«Сөзжұмбақ» әдісі. |
|
|
Сабақтың соңы (5) |
VII. Сабақты қорытындылау. Біздің сабағымыз аяқталды. Бүгінгі сабақта қанша стикер жинадыңдар ? Тамаша! Бұл «бонус» сендерге үй жұмысын орындауда көмегін тигізеді. Сондықтан оны kundelik.kz сайтына жүктеймін. |
«Білім қоржынына» салған ақпараттарды есіне түсіреді. |
|
Презентация |
|
VIII. Үй тапсырмасы: Мәтінді мазмұндап келу . |
|
|
|
|
|
IX. Бағалау парақшасы. Бағалау парақшасына жазған ұпайларымызды санап, соңғы ұяшыққа қорытынды баллымызды қоямыз. |
Бағалау парақшасына қорытынды ұпайларын жазады. |
|
Бағалау парақшасы |
|
|
X. Рефлексия. «Бағдаршам». Жасыл түс. Өте жақсы түсіндім (3 рет шапалақтайды) Сары. Жақсы түсіндім (2 рет шапалақтайды) |
Кері байланыс жасайды. |
|
Презентация |
шағым қалдыра аласыз














