Материалдар / Ашық сабақ "Мен бақытты баламын"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Мен бақытты баламын"

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақтың қмж - сы талапқа сай жазылған тәжірибеммен бөлісіп отырмын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Сәуір 2023
305
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ва

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп: «Есік қаласының облыстық көру қабілеті бұзылған балаларға арналған мектеп - интернаты» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Нұртазаева М.Т

Сынып: 4-сынып

Қатысқандар саны:11

Қатыспағандар саны:0

Бөлімі:

Құндылықтар

Сабақ тақырыбы

Мен бақытты баламын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.2.6.1 Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының

өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау

4.2.8.1 Көркем шығарманы басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка

(күй, мультфильм, кинофильм) нұсқасымен салыстыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Кейіпкердің іс-әрекетін бағалай алады.

Оқиғалардың маңызды тұстарын талдауға, салыстыруға қатыса

алады.

Көптеген оқушылар: Талдау жасай отырып, мәтіннің негізгі ойын

анықтай алады.

Кейбір оқушылар: Өзі үшін құнды заттардың (нәрселердің) атауын жаза алады, не үшін құнды екенін дәлелдей алады.

Бағалау критерийлері

  • Диалогке қатысады, мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады.

  • Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай

  • алады.

  • Оқу мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі

5 мин

Педагог әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресрус

Сабақтың басы

5 мин



Үй тапсырмасы




Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Ұйымдастыру кезеңі.

«Миға шабуыл» әдісі

«Барабан» әдісі

Дескриптор:

-А.Құнанбайұлы «Жасымда ғылым бар деп ескермедім» өлеңін жатқа айту

-Оқушылар, біз қандай бөліммен танысып жатырмыз? -Құндылықтар. -Құндылықтарға нелер жатады? -Отбасы, білім, денсаулық, уақыт т.б.


Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты,дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!


Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!»,

«Керемет!» деген мадақтау сөздерімен бағалаймын.






ДК экраны







Тақырыптық топтамалар

Сабақтың ортасы

35 мин





























































































































Сегіту сәті

Оқу мақсатын таныстыру

Топқа бөлу: А.Құнанбаев, М.Мақатаев өлеңдерінің шумақтары араласып беріледі балалар әр шумақты таңдап алып екі топқа бөлінеді.

  1. Топ: «Отбасы»

  2. Топ: «Бақыт»

Ертеде біз білмеймін бір үлкен елде «Бақыт» өмір сүріпті.Ол жаққа бару үшін саяхатқа шығамыз . Бәріміз бірге!

1 – аялдама: «Ойлан,бірік,бөліс» әдісі арқылы. «Бақыт» сөзіне қатысты сызба құрайды. Бірігіп «Отбасында,өмірде бақытты болу үшін не істер едің?» деген сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-Сызба құрастырады;

-«Бақыт» дегенді қалай түсінетіндерін айтады.

-Оқулықта берілген ертегі мазмұнын тыңдап, өз ойларын ортаға салады.

-Мәтінді түсініп,тізбектеп оқу

2 – аялдама:

«Тез ойла»

Тапсырма:

1 –Екі кейіпкердің кездесу сәтінен бастап рөлге бөліп оқиды.

2 – Екі кейіпкерді сахналайды

Дескриптор:

1.Рөлге бөліп оқиды.

2.Кейіпкерлерді сахналайды.

Көзге жаттығу

3–аялдама: «Венн диаграммасы»

Тас қашайтын шебер мен бозбаланың мінез құлқын салыстырыңдар.

Дескриптор:

4-аялдама

4. «Спираль» әдісі. Қағазда жазылған сөйлемді тиісті тәртібіне келтіріп, сөйлемді тез тауып оқу. Дұрыс жауабын дәптерге жазыңдар.

Дескриптор:

1.Берілген сөйлемді ретімен оқиды.

2.Қай ақынның сөзі екенін табады.

Жеке тапсырма: «Антиципация» әдісі.

«Ана» туралы жыр караоке



Ақындардың өлеңдері бойынша екі топқа бөлінеді.







Оқушылар саяхатқа шыға отырып сұрақтарға жауап беріп, ұжымдық жұмыс жасайды.



6-конечная звезда 2

Бақыт


























Оқушылар сызба бойынша өз ойларын айтады.

















Ертегінің мазмұнын тыңдайды. Рөлге бөлініп оқып, ертегіні сахналайды.









Оқушылар көздеріне жаттығу жасайды

















Оқушылар таратылған карточкалардағы сөйлем, сөздері тиісті тәртібіне қойып, сөйлемдерді тез оқиды.











Мәтіндегі түсіп қалған сөздерді мағынасына қарай қойып жазу

Ән айтып, би белеп серігіп алады.

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға ҚБ «жүрекшелер» арқылы мадақтап, ынталандырылады



«Бас бармақ» арқылы бағалау.



Оқушыларғ бағалау парағы таратылады.

Әр тапсырманы орындаған соң мұғалім балл қояды











Бағалау критерийі: Диалогке қатысады, мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады.



















Саралау: Бұл жерде саралаудың «Қарқын» тәсілі көрінеді.Дұрыс жауап беру мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар,ал көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.














Тапсырма орындауға қажетті құралдары.

































Таратпа қағаздар, топтамалар.







Сабақтың соңы

Ой толғаныс

Рефлексия

5 мин

«Бір сөзбен» стратегия әдісі

«Дені сау адам- ең бақытты адам!», «Денсаулық- зор байлық»

«Ватсап » әдісі.

«смайликтер», «пікір»,

Үй тапсырмасы:

Ертегінің мазмұнын айту.

Денсаулық туралы мақал-мәтелдер жаттау.


Сабақты қорытындылай отырып өз ойларын ортаға салады






«Жапондық бағалау» әдісі

1-10 баллдық жүйе



770 ₸ - Сатып алу
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!