Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді: Бекқұлиева А.
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Алдажанова Ақайдын Түгелбайқызы |
|
|
Күні: |
18.10.2023жыл |
|
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.5.1. жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып оқиды. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып, оған жауап бере алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңбері. Өмірдің мәні - жақсылық, Біліп ал, бәрін ұғып ал. Қадірін білсең жақсының, Қазақтың жұлдызы жарқырар.
Топқа бөлу: «Флешка» әдісі арқылы топқа бөліну. 1-топ: «Чемпиондар» тобы 2-топ. «Цирк» тобы 3-топ. «Жиһанкез» тобы 4-топ. «ЭКСПО» тобы Үйге берілген оқу тапсырмасы: 45-жаттығу. Сөздерді көшіріп жаз.Өзің қалаған сөздерді қатыстырып сөйлем құрастыр. Өткен тақырыпты еске түсіру: «Миға шабуыл » әдісі арқылы болады. - Өткен сабақтарда не үйрендіңдер? - Қандай дыбыстар туралы оқып білдіңдер? Олар туралы не айта аласыңдар? -Ендеше бүгінгі сабақта өткен сабақтарда алған білімімізді бекіту мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Флешкаларды таңдайды. Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді. Білім алушылар сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау. Жарайсыңдар Жарайсыңдар! Дескриптор: - Көшіріп жазады, (1б) - Сөйлем құрастырады (1б) Жарайсыңдар! |
Слайд №1 Флешка шаблоны. Слайд №2 Слайд №3 Мидың шаблоны Слайд №4 |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 2 мин 13 мин |
Жаңа сабақ. 1-тапсырма « Бірлескен оқу » әдісі, тақтамен жұмыс. 1-жаттығу. Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер: -Хиуаз Доспанова туралы білетініңді айт. -Х, һ әріптері бар сөздерді тауып, осы сөздерге дыбыстық талдау жаса. Жұптық жұмыс. «Ойлан тап» әдісі. Дәптермен жұмыс 2-жаттығу. Сөздерді тиісті орнына қою арқылы жаз. Тыныс белгілерін қой.
Сергіту сәті. Нейрогимнастикалық жаттығулар. (Д) 3-тапсырма. Топтық жұмыс. Үлестірмелі материалдармен топ атына байланысты жұмыс жасау. Х, Һ, Ц, Э дыбыстары бар сөздерді табу. Дыбыстық талдау жасау.
Қорытындылау. (Ж) 4-тапсырма. Жеке жұмыс. «Күн көзін ашу» әдісі 3-жаттығу. Тірек сөздер арқылы сөйлем құрастыр. Тиісті тыныс белгілерін қой.
|
Хиуаз Доспанова туралы әңгімелейді. -Х, һ әріптері бар сөздерді тауып, дыбыстық талдау жасайды. Саралау тәсілі: Барлық оқушылар: Х, Һ әріптері бар сөздерді таба алады. Көпшілігі: Дыбыстық талдау жасай алады. Кейбір оқушылар: - Мәтін мазмұнын анықтауға сұрақтар құрастырып, оған жауап бере алады. Мәтіндегі сөздердің орнын тауып жазады. Билеп сергиді. Ермексаз, топырақ, түрлі түсті қағазбен жұмыс жасайды. Тірек сөздерден сөйлем құрастырады. Тиісті тыныс белгілерін қояды |
Дескриптор: -Х, һ әріптері бар сөздерді табады (1 б) - Сөздерге дыбыстық талдау жасайды (1б) Дескриптор: - Сөздердің орнын тауып, тыныс белгісін қояды (1б) Дескриптор: -Үлестірмелі материалмен жұмыс жасайды (1б) - Х, Һ, Ц, Э дыбыстары бар сөздерді табады(1б) -Дыбыстық талдау жасайды (1б)
Дескриптор: - Тірек сөздермен сөйлем құрастырады (1б) - Тыныс белгілерін қояды (1б) |
Оқулық, дәптер Слайд №5 Оқулық, дәптер Музыкалық әуен Ермексаз, түрлі түсті қағаз, топырақ Тірек сөздер |
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері байланыс. «Сұрақ-жауап» әдісі Бағалау « Домбыра » әдісі арқылы береді. Үй тапсырмасы: анықтамаларды еске түсіру. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
Домбыра шаблоны |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Мен не үйрендім? 3 сынып
Ашық сабақ. Мен не үйрендім? 3 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді: Бекқұлиева А.
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Алдажанова Ақайдын Түгелбайқызы |
|
|
Күні: |
18.10.2023жыл |
|
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.5.1. жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып оқиды. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып, оған жауап бере алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңбері. Өмірдің мәні - жақсылық, Біліп ал, бәрін ұғып ал. Қадірін білсең жақсының, Қазақтың жұлдызы жарқырар.
Топқа бөлу: «Флешка» әдісі арқылы топқа бөліну. 1-топ: «Чемпиондар» тобы 2-топ. «Цирк» тобы 3-топ. «Жиһанкез» тобы 4-топ. «ЭКСПО» тобы Үйге берілген оқу тапсырмасы: 45-жаттығу. Сөздерді көшіріп жаз.Өзің қалаған сөздерді қатыстырып сөйлем құрастыр. Өткен тақырыпты еске түсіру: «Миға шабуыл » әдісі арқылы болады. - Өткен сабақтарда не үйрендіңдер? - Қандай дыбыстар туралы оқып білдіңдер? Олар туралы не айта аласыңдар? -Ендеше бүгінгі сабақта өткен сабақтарда алған білімімізді бекіту мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Флешкаларды таңдайды. Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді. Білім алушылар сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау. Жарайсыңдар Жарайсыңдар! Дескриптор: - Көшіріп жазады, (1б) - Сөйлем құрастырады (1б) Жарайсыңдар! |
Слайд №1 Флешка шаблоны. Слайд №2 Слайд №3 Мидың шаблоны Слайд №4 |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 2 мин 13 мин |
Жаңа сабақ. 1-тапсырма « Бірлескен оқу » әдісі, тақтамен жұмыс. 1-жаттығу. Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер: -Хиуаз Доспанова туралы білетініңді айт. -Х, һ әріптері бар сөздерді тауып, осы сөздерге дыбыстық талдау жаса. Жұптық жұмыс. «Ойлан тап» әдісі. Дәптермен жұмыс 2-жаттығу. Сөздерді тиісті орнына қою арқылы жаз. Тыныс белгілерін қой.
Сергіту сәті. Нейрогимнастикалық жаттығулар. (Д) 3-тапсырма. Топтық жұмыс. Үлестірмелі материалдармен топ атына байланысты жұмыс жасау. Х, Һ, Ц, Э дыбыстары бар сөздерді табу. Дыбыстық талдау жасау.
Қорытындылау. (Ж) 4-тапсырма. Жеке жұмыс. «Күн көзін ашу» әдісі 3-жаттығу. Тірек сөздер арқылы сөйлем құрастыр. Тиісті тыныс белгілерін қой.
|
Хиуаз Доспанова туралы әңгімелейді. -Х, һ әріптері бар сөздерді тауып, дыбыстық талдау жасайды. Саралау тәсілі: Барлық оқушылар: Х, Һ әріптері бар сөздерді таба алады. Көпшілігі: Дыбыстық талдау жасай алады. Кейбір оқушылар: - Мәтін мазмұнын анықтауға сұрақтар құрастырып, оған жауап бере алады. Мәтіндегі сөздердің орнын тауып жазады. Билеп сергиді. Ермексаз, топырақ, түрлі түсті қағазбен жұмыс жасайды. Тірек сөздерден сөйлем құрастырады. Тиісті тыныс белгілерін қояды |
Дескриптор: -Х, һ әріптері бар сөздерді табады (1 б) - Сөздерге дыбыстық талдау жасайды (1б) Дескриптор: - Сөздердің орнын тауып, тыныс белгісін қояды (1б) Дескриптор: -Үлестірмелі материалмен жұмыс жасайды (1б) - Х, Һ, Ц, Э дыбыстары бар сөздерді табады(1б) -Дыбыстық талдау жасайды (1б)
Дескриптор: - Тірек сөздермен сөйлем құрастырады (1б) - Тыныс белгілерін қояды (1б) |
Оқулық, дәптер Слайд №5 Оқулық, дәптер Музыкалық әуен Ермексаз, түрлі түсті қағаз, топырақ Тірек сөздер |
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері байланыс. «Сұрақ-жауап» әдісі Бағалау « Домбыра » әдісі арқылы береді. Үй тапсырмасы: анықтамаларды еске түсіру. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
Домбыра шаблоны |
шағым қалдыра аласыз














