|
САБАҚ: қазақ тілі |
Мектеп: №16 |
|||||||
|
Күні:11.04.19. |
Мұғалімнің есімі:Ақбердиева Қ.М. |
|||||||
|
СЫНЫП: 3 «Е» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Мен,бен, пен және шылауларын ажырата білу , бөлек жазылуын түсіну |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||
|
|
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
шылау |
|||||||
|
Тақырыбы Мен, пен бен, және шылаулары |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 1мин 3мин |
Қызығушылықты ояту Сабақ психологиялық жағдаймен басталады. Одан кейін өтілген тақырыпты пысықтау үшін тест сұрақтары арқылы үй тапсырмасы тексеріліп , талқыланып бағаланады. |
Тест -слайд |
||||||
|
Ортасы 3мин-видео көру 3 мин-дайындалу 4мин-қорғау 8мин Әр топқа 2мин 1-2мин Дайындалуына-3мин Қорғауға -4мин 2 мин 3мин 2мин |
Біліп-тану Жаңа сабақ видео арқылы түсіндіріледі,түсіндірілген мағлұмат бойынша әр топ постер қорғап бірін-бірі стикер арқылы бағалайды(әр топқа 1 минуттан қорғауға уақыт беріледі және топтардың аттары сөз таптарымен аталып қойылған:зат есім, етістік, үстеу, шылау) Қолдану 1-тапсырма (зат есім мен етістік тобына) Берілген мақалды көшіріп, мағынасын түсіндіреді, мақалдың ішіндегі шылауларды тауып астын сызады, оларды сөйлемде қандай қызмет атқарып тұрғанын байқап жауап береді (үстеу мен шылау тобына) Өлеңді оқып жатқа жазады,шылауларды тауып, астын сызады,олардың не үшін қолданылып тұрғаны туралы және өлеңнін авторын еске түсіріп өлеңді әрі қарай жалғастырып, әр топ өз пікірін ортаға салады(тапсырма соңында әр топ бірін-бірі бағалап, дөңгелектің түстеріне қарай беріп отырады:қызыл дөңгелек-5,сары дөңгелек-4, жасыл дөңгелек-3) Сергіту сәті өткізіледі Талдау Әр топқа сөздер жазылған карточка беріледі ,сол сөздерді алдарындағы кестеге сәйкес сөз таптарының тұсына тауып жазады,содан кейін әр сөз табына сөйлем құрап жазуы тиіс. Диктант Оқушыларға екі сөйлем жаздыртылады.Сондағы мен шылауы мен мен есімдігін ажырата отырып пікірлерін сұрау Мен бүгін апама көмектесемін. Апам мен інім бүрсігүні ауылға кетеді. Қосымша тапсырмалар 1-Пернетақтадан ертегі үзіндісі көрсетіледі,сол үзіндіге байланысты оқушылар шылауларды пайдаланып, сөйлем құрап кішігірім мәтін құрастыруы тиіс. 2-әр топқа мәтін беріледі ,оны түсініп оқып, шылауы бар сөйлемді тауып көшіріп жазып астын сызуы тиіс. |
Видео,маркерлер ,желім, |
||||||
|
Аяқталуы 4мин 2 мин 2 мин |
Жинақтау Оқушылар өтілген жаңа сабақты жинақтау мақсатында ашық микрофон ойыны жүзеге асырылады,барысында түсінген мәлеметтерімен бөлісіп берілген сұрақтарға жауап береді. Бағалау Сабақ басында мұғалім әр жауап берген оқушыға жауап берген деңгейіне қарай стикер жапсырып отырады, сол жауаптардың нәтижесі арқылы баллына сәйкес бағаланады. Кері байланыс Сабақ жөнінде стикер толтыру |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралыменің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||
|
қызыл |
сары |
жасыл |
|
Толық ойын жеткізе алады |
Жартылай ойын жеткізеді |
Толық ойын жеткізе алмайды |
|
Түсінікті ,жинақы |
Түсінікті, шашыраңқы |
Түсініксіз, шашыраңқы |
|
Таза |
Таза |
Жартылай таза |
|
Уақытты үнемдейді |
Уақыт үнемдейді |
Уақыт үнемделмейді |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Мен, пен бен, және шылаулары 4 сынып
Ашық сабақ Мен, пен бен, және шылаулары 4 сынып
|
САБАҚ: қазақ тілі |
Мектеп: №16 |
|||||||
|
Күні:11.04.19. |
Мұғалімнің есімі:Ақбердиева Қ.М. |
|||||||
|
СЫНЫП: 3 «Е» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Мен,бен, пен және шылауларын ажырата білу , бөлек жазылуын түсіну |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||
|
|
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
шылау |
|||||||
|
Тақырыбы Мен, пен бен, және шылаулары |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 1мин 3мин |
Қызығушылықты ояту Сабақ психологиялық жағдаймен басталады. Одан кейін өтілген тақырыпты пысықтау үшін тест сұрақтары арқылы үй тапсырмасы тексеріліп , талқыланып бағаланады. |
Тест -слайд |
||||||
|
Ортасы 3мин-видео көру 3 мин-дайындалу 4мин-қорғау 8мин Әр топқа 2мин 1-2мин Дайындалуына-3мин Қорғауға -4мин 2 мин 3мин 2мин |
Біліп-тану Жаңа сабақ видео арқылы түсіндіріледі,түсіндірілген мағлұмат бойынша әр топ постер қорғап бірін-бірі стикер арқылы бағалайды(әр топқа 1 минуттан қорғауға уақыт беріледі және топтардың аттары сөз таптарымен аталып қойылған:зат есім, етістік, үстеу, шылау) Қолдану 1-тапсырма (зат есім мен етістік тобына) Берілген мақалды көшіріп, мағынасын түсіндіреді, мақалдың ішіндегі шылауларды тауып астын сызады, оларды сөйлемде қандай қызмет атқарып тұрғанын байқап жауап береді (үстеу мен шылау тобына) Өлеңді оқып жатқа жазады,шылауларды тауып, астын сызады,олардың не үшін қолданылып тұрғаны туралы және өлеңнін авторын еске түсіріп өлеңді әрі қарай жалғастырып, әр топ өз пікірін ортаға салады(тапсырма соңында әр топ бірін-бірі бағалап, дөңгелектің түстеріне қарай беріп отырады:қызыл дөңгелек-5,сары дөңгелек-4, жасыл дөңгелек-3) Сергіту сәті өткізіледі Талдау Әр топқа сөздер жазылған карточка беріледі ,сол сөздерді алдарындағы кестеге сәйкес сөз таптарының тұсына тауып жазады,содан кейін әр сөз табына сөйлем құрап жазуы тиіс. Диктант Оқушыларға екі сөйлем жаздыртылады.Сондағы мен шылауы мен мен есімдігін ажырата отырып пікірлерін сұрау Мен бүгін апама көмектесемін. Апам мен інім бүрсігүні ауылға кетеді. Қосымша тапсырмалар 1-Пернетақтадан ертегі үзіндісі көрсетіледі,сол үзіндіге байланысты оқушылар шылауларды пайдаланып, сөйлем құрап кішігірім мәтін құрастыруы тиіс. 2-әр топқа мәтін беріледі ,оны түсініп оқып, шылауы бар сөйлемді тауып көшіріп жазып астын сызуы тиіс. |
Видео,маркерлер ,желім, |
||||||
|
Аяқталуы 4мин 2 мин 2 мин |
Жинақтау Оқушылар өтілген жаңа сабақты жинақтау мақсатында ашық микрофон ойыны жүзеге асырылады,барысында түсінген мәлеметтерімен бөлісіп берілген сұрақтарға жауап береді. Бағалау Сабақ басында мұғалім әр жауап берген оқушыға жауап берген деңгейіне қарай стикер жапсырып отырады, сол жауаптардың нәтижесі арқылы баллына сәйкес бағаланады. Кері байланыс Сабақ жөнінде стикер толтыру |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралыменің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||
|
қызыл |
сары |
жасыл |
|
Толық ойын жеткізе алады |
Жартылай ойын жеткізеді |
Толық ойын жеткізе алмайды |
|
Түсінікті ,жинақы |
Түсінікті, шашыраңқы |
Түсініксіз, шашыраңқы |
|
Таза |
Таза |
Жартылай таза |
|
Уақытты үнемдейді |
Уақыт үнемдейді |
Уақыт үнемделмейді |
шағым қалдыра аласыз













