|
Қысқа мерзімді жоспардың тарауы: Адамгершілік-асыл қасиет |
Мектеп: Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданы "А. Өтепбергенов атындағы жалпы білім беретін орта мектеп КММ" |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Тулемагамбетова Сайлаугул Сагимбаевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің атым Қожа» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.1 әдеби шығарма сюжетінінің құрамдас бөлшектерін талдау 5.Б\С2 Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Қолдану, талдау, жинақтау, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Әдеби шығарманың сюжетін талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдауда мысалдар келтіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдауда өзіндің көзқарасын білдіреді.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
-шығарманың сюжеттік желісін талдайды -сюжеттің құрамдас бөлшектерін ажыратады. -кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстырып, салыстырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Сюжет, композиция |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға \ шығарма жазуға арналған тіркестер: Менің ойымша, шығарманың сюжеті Мен ойлаймын, оқиғаның басталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, өзін-өзітану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Б.Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» әңгімесінің тақырыбы мен идеясын білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Жағымды
ахуал. Аффирмация арқылы оқушыларды
жігерлендіру. Біз, жабырқауды білмейміз, Біз, жалқаулықты сүймейміз. Біз, талапты жас ұлан, Біз, үлгі аламыз жақсыдан. Рефлексия жүргізу. Балалар, қандай көңіл-күйдесіздер? Бүгінгі сабақты табысты түрде меңгереміз бе? Сабақта белсенді қатысуға дайынсыздар ма? 1.Оқушылардың сабаққа қатысуы қадағаланады; 2.Топқа бөлу қима қағаздармен 1-топ: «Ақылды бала» 2 -топ: «Тентек бала» Үй тапсырмасын тексеру. Білу, түсіну «Кофе таяқшалары» әдісімен кез келген оқушыға түрлі түспен жасалған кофе таяқшаларын таңдата отырып, сұрақтарға жауап беруін сұраймын. 1. «Менің атым Қожа» шығармасының негізгі идеясы? 2.Қожа мен оның ессімі туралы не айтар едің? 3.Қожаның қандай жақсы мен жаман әрекеттері бар? 4. Қожаның тәртіпсіздіктен бас тартып, адам болуға бет бұрған қадамын көрсететін қандай әрекеті бар? 5.Шығарманы оқи отырып қандай ой келді? Дескриптор: -сұрақтарға жауап беру арқылы шығарманың мазмұнын толық меңгергендерін көрсетеді. Қб: жұлдызша арқылы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Қорытынды |
1-тапсырма. ЖЖ «Әңгіме кестесі» әдісі.
Дескриптор: - кейіпкерлердің іс-әрекеті мен мінезін ашады -Автордың кейіпкерге көзқарасын шығарма арқылы дәлелдейді
Оқиғаның басталуы _____________ Оқиғаның дамуы _____________ Оқиғаның байланысуы ________ Оқиғаның шиеленісуі ______ Оқиғаның шарықтау шегі ___ Оқиғаның шешімі _________
Дескриптор: -шығарманы сюжеттік желісін жазады -өз көзқарасын постер арқылы түсіндіреді. ҚБ. «Мадақтау сэндвичі»
3-тапсырма. ЖЖ «Сиқырлы қаламсап» әдісі. Шығарма кейіпкерлерінің бірін таңдап, кесте арқылы кейіпкердің шығармадағы әрекеттерін жазып, ол әрекеттердің қазіргі өмірде көрініс табуын өз сөздерімен баяндаңдар. (Мысалы, Қожа, Сұлтан)
Дескриптор: -таңдалған әрекеттердің қазіргі өмірдегі көрінісіне дәлел келтіреді. ҚБ. «Бағдаршам» 4-тапсырма. Талдау. Топпен жұмыс .«Пікірлер пирамидасы» әдісі. Фильмнен берілген үзіндіні мұқият қараңдар. Кімнің әрекеті дұрыс? Осы сұрақ бойынша өздерің пікірталас ұйымдастырыңдар. Тірек сөздер: Менің ойымша...., менің білуімше, меніңше, сеніңше, екішіден, біріншіден, қорыта айтқанда, мәссаған, бәрекелді» Дескриптор : -кинодан үзіндіні мұқият тыңдайды; -берілген тірек сөздер арқылы өз пікірлерін қорғайды 5-тапсырма. Ж . Саралау тапсырмасы «Үшбұрыш әдісі»
ҚБ. Өзін-өзі бағалау. «Не жақсы?»
«Миыңның суретін сал» әдісі арқылы оқушылар мидың суретін дәптерге салады да, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады.
|
"https://www.youtube.com/embed/2inZVh8HfBY"
http://bilim and.kz\kk#l esson=15408
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Курманалиева Динара ДаулетовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Менің атым Қожа 5 сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Менің атым Қожа 5 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Повесте кішкентай Қожаның мектеп жасындағы бастан кешкен әр түрлі қызықты оқиғалары жайлы баяндалады. Ол қанша бұзықтық жасаса да жақсы адам болуға талпынысы бар. Өзінің жасаған бұзықтығының бәрі әкесіз өскендігінен деп ойлайды. Қожа өзінің мінезін, тәртібін өзгертуге тырысады. Әңгімеде Қожаның балалық махаббаты да үлкен рөл ойнайды. Ол сыныбындағы үлгілі, тәртіпті әрі сабағын үздік оқитын Жанар деген қызды жақсы көреді. Тіпті кей кездері Жанарға арнап өлең де шығарады. Жанарды әрқашан көргісі келіп тұрады. Қожа жазушы болуды армандайды.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

Ж. Постер
қорғау













