Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Раисова Асель Маратовна |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Бақаның әлегі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау 5.1.2.1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды, әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығармадағы эпизодтар арқылы тәрбиелік мәнін ашады Кейбір оқушылар орындай алады: кейіпкерлер әрекетіне баға береді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал Бақаның суретімен топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау «Банкомат» ойыны Сұрақтар қойылады |
«Менің атым Қожа» фильміндегі саундтрек ырғағымен сыныпқа кіріп, шаттық шеңберін жасайды. Жасанды интеллект әдісімен жасалған Б.Соқпақбаев сабаққа сәттілік тілейді. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар төлқұжаттарына тапсырмаларды орындағанына байланысты өздерін бағалап отырады Сұраққа жауап берген оқушыға банкоматта таңдаған сомасына байланысты купюралар беріледі |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 5 мин 5 минут 5 минут 15 минут |
1-тапсырма С. «Еркін микрофон» айдары
2-тапсырма. ЖЖ. Сюжеттік кесте
3-тапсырма Т. «Концептуалдық кесте» әдісі бойынша кесте толтырады, топ ішінде кестені талдайды.
Сергіту сәті – Мұқағали «Ей, өмір» өлеңін 4 түрлі көңіл күймен оқу 1-топ- шаттанып оқу 2-топ – мұңайып оқу 3-топ – күліп оқу 4-топ – рэп түрінде оқу
4-тапсырма Ж. «Антижалқаулық» әдісі Әр оқушыға қабілетіне қарай шығармашылық тапсырмалар беріледі Дана – сурет сал Бекжан – сурет сал Кәусар – өлең шығар Инабат – әңгіме желісін ары қарай өз ойыңнан құрап жаз Инабат Т – ПОПС формуласы (Қожа қандай бала?) Сезім – Қожаның бойындағы қасиеттерді салыстыр. Қайсысы басым? Айзере – Қожаға қандай сұрақ қояр едің? Марғұлан – «Үш жақты күнделік» Айтжан - Т-кестесін толтыр Жігер – Қожаның анасының әрекетіне баға бер. Ерасыл – Кейіпкер туралы 5 сөйлем жаз Олжас – Өзіңе ұнаған үзіндінің мазмұнын айт Райымбек – Қожаның орнында болсаң не істер едің? Нұрсұлтан- сұрақ құрастыр Әлішер – «Сүзгі» Мадиар – «Сүзгі» Дамир - «Сүзгі»
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Эпизодтық, сюжеттік талдау жасайды
Берілген кестені толтырады, кейіпкер әрекетіне баға береді
Оқушылар берілген өлеңді 4 түрлі дауыспен оқиды
|
Дескриптор
ҚБ. «Кітап»
Дескриптор
Дескриптор
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут 2 минут
|
Бекіту – educaplay платформасындағы сұрақтарға жауап беру
Бағалау
Кері байланыс
Үй тапсырмасы |
Оқушылар телефондарынан сілтеме арқылы educaplay платформасына кіріп, сұрақтарға жауап береді
«Шам» әдісі
Өзіңе ұнаған үзіндіні жатқа оқу |
Оқушылар төлқұжаттарындағы баллдарды есептейді. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Менің атым Қожа. 5-сынып
Ашық сабақ Менің атым Қожа. 5-сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Раисова Асель Маратовна |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Бақаның әлегі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау 5.1.2.1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды, әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығармадағы эпизодтар арқылы тәрбиелік мәнін ашады Кейбір оқушылар орындай алады: кейіпкерлер әрекетіне баға береді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал Бақаның суретімен топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау «Банкомат» ойыны Сұрақтар қойылады |
«Менің атым Қожа» фильміндегі саундтрек ырғағымен сыныпқа кіріп, шаттық шеңберін жасайды. Жасанды интеллект әдісімен жасалған Б.Соқпақбаев сабаққа сәттілік тілейді. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар төлқұжаттарына тапсырмаларды орындағанына байланысты өздерін бағалап отырады Сұраққа жауап берген оқушыға банкоматта таңдаған сомасына байланысты купюралар беріледі |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 5 мин 5 минут 5 минут 15 минут |
1-тапсырма С. «Еркін микрофон» айдары
2-тапсырма. ЖЖ. Сюжеттік кесте
3-тапсырма Т. «Концептуалдық кесте» әдісі бойынша кесте толтырады, топ ішінде кестені талдайды.
Сергіту сәті – Мұқағали «Ей, өмір» өлеңін 4 түрлі көңіл күймен оқу 1-топ- шаттанып оқу 2-топ – мұңайып оқу 3-топ – күліп оқу 4-топ – рэп түрінде оқу
4-тапсырма Ж. «Антижалқаулық» әдісі Әр оқушыға қабілетіне қарай шығармашылық тапсырмалар беріледі Дана – сурет сал Бекжан – сурет сал Кәусар – өлең шығар Инабат – әңгіме желісін ары қарай өз ойыңнан құрап жаз Инабат Т – ПОПС формуласы (Қожа қандай бала?) Сезім – Қожаның бойындағы қасиеттерді салыстыр. Қайсысы басым? Айзере – Қожаға қандай сұрақ қояр едің? Марғұлан – «Үш жақты күнделік» Айтжан - Т-кестесін толтыр Жігер – Қожаның анасының әрекетіне баға бер. Ерасыл – Кейіпкер туралы 5 сөйлем жаз Олжас – Өзіңе ұнаған үзіндінің мазмұнын айт Райымбек – Қожаның орнында болсаң не істер едің? Нұрсұлтан- сұрақ құрастыр Әлішер – «Сүзгі» Мадиар – «Сүзгі» Дамир - «Сүзгі»
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Эпизодтық, сюжеттік талдау жасайды
Берілген кестені толтырады, кейіпкер әрекетіне баға береді
Оқушылар берілген өлеңді 4 түрлі дауыспен оқиды
|
Дескриптор
ҚБ. «Кітап»
Дескриптор
Дескриптор
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут 2 минут
|
Бекіту – educaplay платформасындағы сұрақтарға жауап беру
Бағалау
Кері байланыс
Үй тапсырмасы |
Оқушылар телефондарынан сілтеме арқылы educaplay платформасына кіріп, сұрақтарға жауап береді
«Шам» әдісі
Өзіңе ұнаған үзіндіні жатқа оқу |
Оқушылар төлқұжаттарындағы баллдарды есептейді. |
|
шағым қалдыра аласыз



















