|
Бөлім атауы: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: А.Оразбаева атындағы НОМ |
|||||||||
|
Күні: 13.12.2024 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Сырымова |
|||||||||
|
Сынып: 9 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Уәлиханов өмірі мен шығармашылығы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады; |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Видео арқылы амандасу; Flippity.net сайты арқылы 3 топқа бөлемін Қызығушылықты ояту Пазл әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп, жаңа тақырыпты болжайды.
|
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы сабақ тақырыбын анықтайды. |
ҚБ Шапалақ әдісі |
Интерактивті тақта https://learningapps.org/user/User15134527 |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану Merge cube әдісі арқылы оқушыларға Шоқан Уәлиханов туралы мәліметтер береді. Ол кубта,
1-тапсырма: Шоқан Уәлихановтың өмір жолы
(virbo әдісі арқылы Шоқан Уәлиханов оқушыларға тапсырма береді) Әр топ Шоқан Уәлихановтың өмірінің маңызды кезеңдерін хронологиялық кесте түрінде құрастырады.
Дескриптор: Шоқан Уәлиханов өмірі туралы мәліметтерді оқиды; Болған оқиғаны анықтайды; Оқиға болған жылды табады;
2-тапсырма: Көркем шығармадан
үзінділермен жұмыс
1-топ Шоқанның зерттеулері негізінде «Шоқан күнделігінен» атты қысқаша эссе жазу; (карта жасау) 2-топ Шоқан-суретші. Кең байтақ дала (суретін салады) 3-топ Шоқан-әдебиетші-ғалым. «Қозы Көрпеш-Баянсұлу» жырын сюжеттік құрылысына талдаңыз.
Дескриптор: Шоқанның шығармашылығынан алынған үзінділерге тапсырма орындайды; Шоқан-зерттеуші-эссе жазады; Шоқан-суретші-Сурет салады; Шоқан-әдебиетші-сюжеттік құрылысына талдайды;
|
Merge cube-тенШоқанның өмірімен танысады;
Кесте толтырады
Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды
|
ҚБ
|
Интерактивті тақта
Қазақ тілі оқулығы
Плакат
Оқулықпен жұмыс
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма:
|
Tarsia әдісі арқылы Шоқан Уәлиханов туралы ақпаратты қолдана отырып, интерактивті презентация (PowerPoint, Prezi немесе Canva) дайындау. Кері байланыс.
|
Қима қағаз Интерактивті тақта |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. М.Өтемісұлы өмірі
Ашық сабақ. М.Өтемісұлы өмірі
|
Бөлім атауы: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: А.Оразбаева атындағы НОМ |
|||||||||
|
Күні: 13.12.2024 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Сырымова |
|||||||||
|
Сынып: 9 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Уәлиханов өмірі мен шығармашылығы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады; |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Видео арқылы амандасу; Flippity.net сайты арқылы 3 топқа бөлемін Қызығушылықты ояту Пазл әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп, жаңа тақырыпты болжайды.
|
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы сабақ тақырыбын анықтайды. |
ҚБ Шапалақ әдісі |
Интерактивті тақта https://learningapps.org/user/User15134527 |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану Merge cube әдісі арқылы оқушыларға Шоқан Уәлиханов туралы мәліметтер береді. Ол кубта,
1-тапсырма: Шоқан Уәлихановтың өмір жолы
(virbo әдісі арқылы Шоқан Уәлиханов оқушыларға тапсырма береді) Әр топ Шоқан Уәлихановтың өмірінің маңызды кезеңдерін хронологиялық кесте түрінде құрастырады.
Дескриптор: Шоқан Уәлиханов өмірі туралы мәліметтерді оқиды; Болған оқиғаны анықтайды; Оқиға болған жылды табады;
2-тапсырма: Көркем шығармадан
үзінділермен жұмыс
1-топ Шоқанның зерттеулері негізінде «Шоқан күнделігінен» атты қысқаша эссе жазу; (карта жасау) 2-топ Шоқан-суретші. Кең байтақ дала (суретін салады) 3-топ Шоқан-әдебиетші-ғалым. «Қозы Көрпеш-Баянсұлу» жырын сюжеттік құрылысына талдаңыз.
Дескриптор: Шоқанның шығармашылығынан алынған үзінділерге тапсырма орындайды; Шоқан-зерттеуші-эссе жазады; Шоқан-суретші-Сурет салады; Шоқан-әдебиетші-сюжеттік құрылысына талдайды;
|
Merge cube-тенШоқанның өмірімен танысады;
Кесте толтырады
Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды
|
ҚБ
|
Интерактивті тақта
Қазақ тілі оқулығы
Плакат
Оқулықпен жұмыс
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма:
|
Tarsia әдісі арқылы Шоқан Уәлиханов туралы ақпаратты қолдана отырып, интерактивті презентация (PowerPoint, Prezi немесе Canva) дайындау. Кері байланыс.
|
Қима қағаз Интерактивті тақта |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз














